Ezopove bájky

Ezop bol múdry Grék, ktorý svojimi bájkami ľudí učil, ako sa majú správať, čo robiť a čo nerobiť. Aby mohol vhodne zobraziť ľudský život a mravy, nechal vo svojich bájkach účelne hovoriť vtáky, stromy, divoké i domáce zvieratá, vlky, líšky, levy, voly, ovce, kozy alebo iné živočíchy a veci. Bohato ilustrovaná kniha. Nájdete v nej známe aj menej známe bájky s poučením, vhodné pre deti aj dospelých....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70213/ezopove-bajky-w7c-70213.jpg 4.2137
Povídky, Pro děti a mládež
Vydáno, Junior (ČR)

Aesop´s Fables, 1557

Kniha Ezopove bájky

Simikik
15.10.2019

Uplne jsem zapomnela jaka basen je.. je dobre si pripominat!

ComposeAdela
21.07.2019

V některých případech větší drasťák, než jsem očekávala. Ale musím přiznat, že jsem se docela bavila.

Pája20
24.05.2019

Vcelku nebylo to tak špatné některé bajky se mi líbily..

Filip555
05.05.2019

Osobně si myslím, že Ezopovy bajky by si měl každý alespoň jednou přečíst. V tomto literárním žánru těžko najdete konkurenci.

efka.saf
25.11.2018

Po knížečce jsem sáhla cíleně kvůli čtenářské výzvě. Bajky byly zmiňované ve sbírce povídek Jen zvířata, která mě hodně nadchla a zanechala ve mě silný čtenářský zážitek. V knize Jen zvířata bylo odkazováno na řadu knih a Ezopovy bajky je pouze jedna z těch, po které jsem sáhla.

Samozřejmě, knížka je klasika, kterou okrajově zná určitě každý. Já znala spoustu bajek, ale na druhé straně tam bylo spoustu bajek, se kterými jsem se nikdy před tím nesetkala. Celkově bych řekla, že některé byly opravdu dobré, některé o něco slabší. Ale nic to nemění na tom, že každá bajka v sobě nese poučení, které je platné i v dnešních dobách. Přesto jsem si říkala, že být v knize stránek o něco víc, asi bych se už pomalu začínala nudit.

Blancheerka
09.09.2018

Bajky byly krátké, ač (díky staré češtině) poměrně náročné čtení. Některé bajky si pamatuji již od dětství (např. Havran, sýr a liška, O neposlušném kůzleti nebo Čáp a liška) a tak pro mě bylo dílo příjemnou melancholií...

Madli
05.08.2018

Tato kniha s bajkami je moje nejoblíbenější. Čtu ji pořád dokola a nemůžu přestat. Ezop má fakticky moc zajímavé příběhy.

Annkag
15.04.2018

K tejto knižke som sa vrátila prednedávnom keď som ju čítala dcérke.Páči sa mi ako sú príbehy napísané a majú v sebe poučný odkaz.Pretože to v dnešnej dobe vo výchove chýba.