klmonkaa klmonkaa komentáře u knih

Toulky s Charleym Toulky s Charleym John Steinbeck

Veľmi milé čítanie - cestopis popísaný z pohľadu veľmi nadaného spisovateľa, veľakrát som sa zasmiala a z celého diela som mala skvelý pocit.

14.03.2024 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Kam sa hrabú Američania s tými ich prerábkami :)
Tento originál je rozhodne niečo viac.

07.03.2024 5 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Proste wow! Som milo prekvapená, vedecké rozvinutie a pokračovanie vyčíňania Sadako som rozhodne nečakala. Pisateľ tie vedecké pasáže popísal jednoducho, ako pre laika.

05.03.2024 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Vypočuté ako audiokniha, prednes bol skvelý. Obsah tiež. Veľmi nápadité, až ku koncu som netušila, o čo presne ide. Odporúčam každému, kto miluje horory minimálne tak ako ja! :-)

04.03.2024 5 z 5

Mlhy na Blatech Mlhy na Blatech Karel Klostermann

Nádherné dielo z dôb, kedy sa ešte nosila česť a poctivosť, a dopoludňajšie polihovanie v posteli sa považovalo za hanbu. :-)

23.01.2024 5 z 5

Cena krve Cena krve Dick Francis (p)

Kvalitne napísaná detektívka s podrobnosťami, ktoré by nikomu mimo dostihovej branže nenapadli, bravúrne a napínavé dielo, je treba sa len prehrýzť dlhším rozbehom.

16.01.2024 5 z 5

Fialové trojúhelníky: zapomenutá kapitola holocaustu Fialové trojúhelníky: zapomenutá kapitola holocaustu Herbert Adamy

Vecne podané fakty, keďže som z rodiny Jehovových svedkov, dojalo ma to, niečo z toho zažili aj moji prastarí rodičia.

10.01.2024 5 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Skvelý návod, ako pripraviť prevrat v primitívnej africkej republike, prípadne čoho sa vyvarovať. xD
Bolo to skvelé čítanie s premyslenými aj najmenšími detailmi.

04.01.2024 5 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Bola to veľmi zaujímavá detektívka z post apokalyptickej doby, zaujímavé opisy situácií a stavov vzniknutých apokalyptickým ožívaním mŕtvol. Veľmi sa mi páčil nápad povzniesť niektorých hlúpych mäsožravých zombíkov na vyššiu úroveň - mysliacich a veľmi logicky uvažujúcich neempatických vegetariánov. :-D

04.01.2024 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Je to starý román, vtedy sa veci písali inak, určite môžem povedať, že ma to viac dojímalo a zlostilo než desilo... Nechápem, prečo v starých knihách všetci musia hneď reagovať ako dementi, keď vidia niekoho alebo niečo, čo vyzerá odlišne než by malo... :-D
Každopádne, napísané s ľahkosťou danou ženám, čtivé, milé svojim spôsobom.

13.12.2023 5 z 5

Meno ruže Meno ruže Umberto Eco

Úžasne spracovaná detektívka s odhalením toho, čo všetci už veľmi dávno vieme - akákoľvek cirkev je falošná a zákerná. :-)

12.12.2023 5 z 5

Ostrov doktora Moreau Ostrov doktora Moreau Herbert George Wells

Veľmi dojímavo popísané neuveriteľné dobrodružstvo pána Prendicka, kde jediné, čo ma dojímalo, boli osudy zvieracích ľudí, ten zvyšok bol miestami hororový, hlavne čo sa týka predstavy týrania zvierat z dôvodu šialenej túžby po božskej moci. Dielo sa mi páčilo. Skúsim aj film, ale pokiaľ je tam niečo inak než v knižnej predlohe, nebude sa mi to páčiť. :-)

07.12.2023 5 z 5

Motýľ 1. diel Motýľ 1. diel Henri Charrière

Veľmi čtivá a krásna autobiografia, kde sa hlavný hrdina a zároveň skutočná kedysi žijúca osoba, Henri Charrière, opisuje ako čestný človek napriek tomu, že bol v minulosti radený medzi členov francúzskej mafie. Je diskutabilné, nakoľko sú niektoré skutočnosti pravdivé, a či bol Henri naozaj odsúdený neprávom na základe falošných výpovedí a falošných svedkov, faktom je, že jeho kniha je nádherná a určite si ju kúpim. Nesmie chýbať v mojej knižnici. :-)

29.10.2023 5 z 5

Absolútne úžasne opísané skutočné udalosti s troškou neskutočna z dôb, ktoré sú už pradávno minulé... Spisovateľ spôsobil, že som sa do hlavných postáv knihy zamilovala a uronila som nejednu slzu kvôli ich osudom.

13.10.2023 5 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

(SPOILER) Pútavé dramatické čítanie o jednej veľkej rodine plnej slávy a toho, čo mnohým z nás chýba - samostatnosti a nezávislosti. :-) O ohni dokopy nič. :-D

26.09.2023 4 z 5

Čas prílivu Čas prílivu Agatha Christie

Vynikajúca detektívka. :-)

31.08.2023 5 z 5

Vánice Vánice Flint Maxwell

Zdá sa mi, ako keby spisovateľ mal nejakých 10 rokov a nevedel, ako spracovať zaujímavý nápad.. Nič moc teda. Žiadne poriadne popisy, všetky postavy sa správajú nelogicky a miestami až retardovane, každá drobnosť, ktorá sa udiala, je nezmyselne rozpísaná na veľa strán, čím vlastne spisovateľ niečo, čo sa mohlo zmestiť na dve A4ky, rozpísal do formy celej knihy. Má to mať dve pokračovania. Nemienim si ich kupovať, boli by to peniaze vyhodené do vzduchu, radšej si ich požičiam a skúsim, či v ďalších pokračovaniach spisovateľ dosiahol veku 11 a 12 rokov...

24.08.2023 odpad!

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Námet skvelý, rešerše poctivé, ale stále si stojím za tým, že muži by nemali písať z pohľadu ženy ani pol vety. :-D Celé je to postavené na mužskom pohľade na ženskú logiku - nelogické a zmätočné.
Ako milovníčka post apo tematiky však považujem toto dielo za vynikajúce, aj keď nie dokonalé.

13.08.2023 4 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Veľmi zaujímavé a veľmi poučné aj napriek hypotetickému rozmeru. Erich je bádateľ, ktorý sa vyjadruje ku kontroverzným témam tak, že to miestami dáva skutočný zmysel.

27.07.2023 5 z 5

Paní z námoří Paní z námoří Henrik Ibsen

Hodne zvláštne podané rozhodovanie sa v závažnej otázke. :D Myslím si, že chlapi by nemali popisovať ženské zmýšľanie, lebo to zakaždým dopadne veľmi zle. XD

26.07.2023 3 z 5