Mlhy na Blatech

Kniha Mlhy na Blatech

Marla

Zádumčivě pohádkový příběh z kraje rybníků a bláta. Moc hezké čtení.

Eva2424

Tohle byl tak hezký a milý příběh, že jsem si odpustila dát čtyři hvězdičky za přílišnou rozvláčnost, a hodnotím plným počtem. Asi bych neuvěřila, že toto se opravdu stalo, ale kéž by se stalo. Narozdíl od předchozích dvou děl (V ráji šumavském a Ze světa lesních samot), kde mělo dění spád, je tato próza méně realistická, víc pohádková a dost rozvláčná, Přesto ve mě zanechala velmi příjemný pocit. Z celého díla je cítit autorova láska ke krajině a k místním lidem.

Len2očka

Knižku jsem poprvé četla tak před 25 lety,zůstal mi po ní v paměti čtenářský zážitek natolik silný,že jsem si nyní knížku koupila a prožívám život na Blatech znovu.

RMarkéta

Tentokrát se Karel Klostermann přesunul mimo území Šumavy. Velmi věrně zachytil vesnické prostředí a hrdé selské rody. Jejich život nebyl jednoduchý a vazby a vztahy mezi nimi taky ne. Opět tu popsal i jednu živelnou pohromu a to velmi barvitě. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že se díky jeho vyprávění ocitám přímo v centru dění, chodím pytlačit kapry a vůbec se pohybuju po Blatech. Měla jsem z toho až husí kůži. I ta mlha povalující se nad krajinou byla téměř hmatatelná. Při čtení jsem si i já vzpomněla na Větrnou hůrku. Nedivím se, že Kubata dal hlavu za Blata.

DuncanIdaho

Další z malebných příběhů od Klostermanna. Tentokrát se neodehrává na Šumavě ale u Hluboké. Kniha se krásně četla, takže jsem ji měl přečtenou za poměrně krátký a čas a při čtení jsem se bavil. Představoval jsem si nejen pohyb hrdinů po blatech ale prostě celý děj knihy, což se mi u mnohých knih nestává. Je to zkrátka kniha, která pohladí.

Kerberos

Příběh dvou sedláckých rodů Potužákových a Krušných žijících u Blat.Tentokrát se mi zdála kniha zdlouhavá.Skláři se mi líbili více.

Marekh
23.08.2020

Knihu jsem četl v minulosti. Tento autor se stal básníkem Šumavy. Jeho povídky a romány zachycují život šumavských sklářů, dřevorubců, vorařů, pytláků. Jsou také obrazem šumavské přírody. Klostermann má barvitý sloh a jeho příběhy jsou poutavé. Kniha se mi líbila.

Artep071
23.07.2020

Četla jsem dřív, příběh byl milý a čtivý jen na můj vkus trošku víc zdlouhavý . Přesto mám v knihovně a třeba se k němu jednou vrátím.