Templáři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Barvitá freska o slavném vzestupu a tragickém pádu rytířů Templu. Pod tyranií krále Filipa Sličného, v době plné intrik, scestné morálky i barbarství držitelů moci se z hrůzného násilí rodí mystická legenda o tajemstvích templářského řádu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29133/big_templari-9OS-29133.jpg 4.379
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Mht
Originální název:

Die Templer, 1935


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Templáři

klmonkaa
25. ledna

Bolo mi do plaču pri predstave (a že táto kniha nabudila ozaj veľkú predstavivosť!), koľko mladých krásnych mužov bolo utýraných k smrti, a to len a iba kvôli náboženstvu, mocichtivosti, chamtivosti mocnej osoby.. Absolútna nespravodlivosť, cítila som sa bezmocne a naštvane.

alabra
26.07.2022

Po nějakém čase opět vyslechnuto jako audiokniha, dokonale zpracovány materiály, do detailu zachycena tato smutná událost, dokládající všechny špatné povahové vlastnosti lidí, které převáží jakékoliv dobré pohnutky. Láska a pravda málokdy zvítězí.


666Jitka
25.05.2022

Skvělá kniha o neblahém a smutném osudu rytířů Templu by mohla být brána skoro jako literatura faktu. Člověku je místy až zle a má vztek, když si uvědomí, že co svět světem stojí, stačí pár pomluv, politických intrik a lží a osud tisíců lidí je zpečetěn jenom proto, že se někomu znelíbí, a protože často někdo prahne po jejich majetku. Obdobné praktiky jsou poplatné každé době, protože i dnes je pravda ohýbána a veřejné mínění ovlivňováno tak, jak se to hodí "spravedlivým" mocným. Připomíná mi to nesmyslný hon na čarodějnice a je obdivuhodné, že někteří z templářů vydrželi i několikanásobná krutá mučení, dlouholetá věznění v otřesných podmínkách a stejně nepřiznali, co se po nich žádalo. Čest jejich památce...

Andrea864
14.04.2022

Skvěle napsaná kniha o naprosté bezmoci proti úmyslům mocných. O konci templářského řádu jsem věděla docela dost, ale některé detaily jsem se dozvěděla až v této knize. Smutné a poučné čtení.

boxas
21.07.2021

Tolik zášti, chamtivosti, mučení, ale i pevné víry a obětavosti... Smutná kniha.
Stojí za přečtení!

Abroš
01.09.2020

Pro mě informativní kniha o konci Templářů.Zajímavé skladby vět,rychlý spád,dobře se to četlo.O chování mocipánů katolické církve nemám a nikdy jsem neměl valné mínění,takže mě jejich odstřel Teplářů ani nepřekvapil.Zajímavá kniha.

pydla
06.08.2020

Zajímají Vás rytíři Templu a nebaví Vás dějepis? Překousnete-li překlad v mírně starší mluvě české, pak sáhněte po této knize. Krásný náhled do historie Templářů, zasazený kousek před osudným pátkem třináctého, kdy se král Filip zvaný sličný, jal uzmout bohatství templářských pokladnic. Kniha dokáže vtáhnout do děje, vcítít se do beznaděje velmistra Molaye a politiku tamní doby, sílu a moc církve a inkvizitorů, moc pera nad mečem, kouzlo překrucování slov i slabost a malost papeže, se kterým si král Filip pohrával jako s loutkou. Doporučuji.

Rihatama
18.06.2020

Ernst Sommer, syn židovského továrníka a kterého matka spáchala v Terezíně sebevraždu, psal. Psal novinové sloupky, psal historické romány. Psal, aby se vyrovnal se židovskou otázkou. Templáři toho nejsou výjimkou. A tak se nám před očima odvíjí drama hodné Shakespeara. Spíše než vzestupu, věnuje se Sommer detailně především pádu Templářů. Trudné čtení. Sommer za Kaspického Kladivem na čarodějnice příliš nezaostává. Detailní popisy scén mučení jsou až příliš plasticky popsané... Zhřešili chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu, když už nechtěli být chudí? Peníze přináší moc a moc rodí nepřátele. Pro templáře příliš mocné nepřátele. 12. st. byla dobou válek, vražd nebo třeba papežského schizmatu. A útrpného práva, jehož rozkvětu později tak přál brutální středověk. Templáři vyvstali jako pták fénix, aby po necelém století shořeli a obrátili se v prach, čemuž nezabránil ten, kdo jediný mohl. Nebo vlastně asi nemohl. Vždyť i papež je jen člověk. A papež Kliment V. byl zjevně člověk slabý a vydíratelný. Kolik tisíců lidí umíralo po staletí z pochybných důvodů tzv. hereze? A k tomu stačilo jen slovo. Podezření. Podplacený či jinak donucený svědek. Vskutku ďábelský nástroj v rukou mocných a církve. Nejednou jsem přitom vzpomněla na Jméno růže.

1