Klarv Klarv komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemné nenáročné čtení do vlaku, či autobusu. :) Některé myšlenky a nápady byly dost zajímavé. Komu bychom se koukli do snu, kdybychom mohli? :)

19.05.2018 4 z 5

Půlměsíční trůn Půlměsíční trůn Saladin Ahmed

Od knihy jsem nic nečekala, ale začetla jsem se hned od prvních stránek. Arabské prostředí příběhu bylo milým zpestřením od jiných fantasy knih. Postavy byly sympatické. Jeden postarší lovec a jeho společník až moc zažraný do víry a díky tomu je také neustále popichován. To byly mé nejoblíbenější části. I ostatní postavy byly sympatické a neustále se něco dělo. Moc mile jsem překvapená. Knihu jsem četla jedním dechem.

22.01.2018 4 z 5

Poslouchala jsem knihu v audio podobě v práci. Musím říct, že autor vymyslel spoustu zvratů a kliček a podobně, ale kniha mě nevtáhla. Byl i týden, kdy jsem neměla vůbec potřebu v "čtení" pokračovat. Konec se mi táhl už neuvěřitelně. Šmak vyzmizikovaný a stále nebyl konec.

10.01.2018 3 z 5

Příchod tmy Příchod tmy Lynn Flewelling

Dala bych 3,5 hvězd, ale nejde to. Oproti prvnímu dílu se našli chvíle, kde jsem se nudila. Taky to bylo víc o temné magii a hrůzách mučení, rituálů a podobně. To mě více bavil první díl o tom, jak se Alek zaučoval na zvěda, zlodějíčka a další podobné role.. :) Do první poloviny to bylo fajn, ke konci jsem se už ke čtení nutila. A po tom konci? Ani nevím, jestli mám chuť číst poslední díl.

05.05.2017 4 z 5

Velká kniha Velká kniha Egon Bondy (p)

VČERA V NEDĚLI
mě hrozně svrbělo v prdeli
Bylo to vod toho
že jsem žral mnoho

To vystihuje vše.. :D Když už nic, tak jsem se u tohoto autora z doporučené četby zasmála.. :D Jak toto může být povinná četba..

11.08.2016 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

První díl mě bavil, druhý už v některých kapitolách ne. Poslední věty mě nalákaly na díl třetí, tak uvidíme. Ale popravdě nejsem napnutá jak struna, jak to skončí.

14.06.2016 3 z 5

Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Ivana Peroutková

Čteno v rámci četby na zkoušku z Literatury pro děti a mládež. Knížka mě zaujala obálkou. Ilustrace jsou opravdu moc pěkné. Pohádka byla taky pěkná. Příjemné čtení i pro mě v 21 letech. :)

01.02.2016

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

01.02.2016 5 z 5

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Chtěla jsem dát původně 5 hvězd, ale posledních 5 kapitol jsem neuměla dočíst. Nějak mě to nebavilo.

11.10.2015 4 z 5

Neviditelná města Neviditelná města Italo Calvino

Jen popisná kniha, ještě k tomu měst, které víceméně neexistují. Měla jsem ji jako povinnou četbu, z toho, co nám na VŠ zadali je to ještě ten lepší kousek. Alespoň nemá krkolomné věty a dá se to během 2-3h přečíst.

18.08.2015 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Má první kniha od Kinga. Jméno spisovatele mám spojeno s horory a Lunapark zrovna nějak moc strašidelný nebyl. Občasná zmínka o jakémsi duchovi a konec knihy vše vysvětlující nestačilo. Možná by ten příběh byl naopak lepší bez nadpřirozených bytostí.

11.07.2015 3 z 5

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Pohádka a parodie na náboženství v jedné knize. Trochu mi vadili úryvky z knihy Nómů (jejich Bible) a odvolávání se stále na bří Arnoldové (zal. 1905) jako jejich boha.

21.03.2015 3 z 5

Víc než touha Víc než touha Thea Devine

Tuhle knihu jsem tak tak dočetla. V erotických a romantických knihách se předpokládá, že tam bude hodně erotických scén, ale tři kapitoly za sebou jen o sexu, to bylo docela nudné. Vlastně celá kniha je téměř složená z popisů sexu. Ta malá čtvrtinka, která o sexu není je celá zmatená. Honba za nějakými náramky, nevíme proč. Záporák, který pronásleduje hlavní hrdiny, také nevíme proč. Úplně pošahané kapitoly a dialogy z harému, nebo co to mělo být. No, hrůza.

19.01.2015 1 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Mučení, zabíjení, zabíjení a zabíjení. Spousta krve, zvratků, vnitřností a já nevím čeho všeho. Nechybí ani pachy moči, výkalů, hnijících těl a podobné zvrácenosti. Sem tam nějaká uťatá hlava, prostě "běžná" fantasy. Kdybych to mohla přirovnat k filmu, tak je hodně podobné Saw, nebo filmy se Stevenem Segalem. Prostě stříkance krve a jedna mrtvola za druhou. Přesně ten typ, kdy protáčím panenky a jdu od televize a nechávám přítele, ať se hezky baví a jdu si číst. No prostě, asi nic pro mě.

Druhá polovina (spíše ke konci knihy) už byla lepší. Konečně trochu více vystupují relikvie. A hlavně také přichází vysvětlení, proč jsou relikvie tak důležité pro hlavního záporáka. Mimo to se objeví i pár démonů, jupí, konečně něco z té fantastiky. No prostě mi to celé přišlo, jako nějaký krvák o mafiánech, kteří si libují v bolesti svých obětí, sem tam se mihne nějaká relikvie a to je vše.

10.01.2015 3 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

No nic pro mne. Chápu, že kniha poukazuje na spoustu problémů v té době, chudoba, postoj žen ve společnosti, naivita,.. Ale pro mne, jako čtenáře byla kniha utrpením. Nemám ráda, když je v knize tak moc skrytých, nebo poučných věcí, až se zcela vytratí nějaký pohodový příběh. Nerada u knih přemýšlím, chci jen číst a pochopit, o čem to bylo během 2 minut. Ale tato kniha, u mě nepochodila. Několik postav zemře, pak se znovu objeví na scéně, pak znovu zemřou, pak se znovu objeví, co to mělo být? Každá postava vypráví svůj osud, až jsem se v tom ztrácela. Candide byl naivní až moc na můj vkus. Filozofii nemám v lásce obecně, takže asi tak. Prostě jsem očima hypnotizovala strany, aby sami ubíhaly.

07.10.2014 2 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Četla jsem ji den a půl skoro v kuse, kdybych nemusela taky do školy :D :). Ikdyž o přestávkách čtečka jela až se málem zavařila. :D Taky jsem na tuhle knížku přišla náhodou zrovna včera. Ihned jsem si ji sehnala a překvapila mě tak moc, že to ani víc nešlo. Super knížka hned se vyhoupla mezi moje nejoblíbenější. Ještě musím sehnat druhý díl a to co nejdřív.. :)

08.05.2013 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Nemůžu se od toho odtrhnout, pořád jsem hlavou u chran, že musí chranit dům a připravit se na další bezesnou noc. :D :)

16.11.2012 5 z 5

Očima vlka Očima vlka Margaret Lindholm

Až na to mučení, pěkná knížka.. :) jen mě štve!! :D Nikdy to neskončí, zůstane to otevřené to mě nutí číst další a další díly.. :D

27.03.2012 4 z 5

Říše v ohrožení Říše v ohrožení Margaret Lindholm

Nevím čím to je.. :) ale od těchlech knížek se nemůžu odtrhnout.. :)

28.12.2011 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Včera jsem ji začala číst a jsem v půlce :) čte se sama :) jen mě štve že musím chodit do školy nejraději bych u ní ležela dokud by nebyla přečtená takhle mi zbývá čas jen před spaním ( taky chodím spát pozdě ) :D nějak se od toho neumím odpoutat :) Však co to se pak dospí :)

15.09.2011 5 z 5