České pověsti pro malé děti

Staré české pověsti jsou nezaměnitelnou a neoddělitelnou kapitolou v literatuře o dávných časech v historii našeho národa.Autorka vybrala pro malé čtenáře ty nejznámější a nejpůvabnější a vypráví je jazykem čtivým a dětem srozumitelným.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26233/ceske-povesti-pro-ma-26233.jpg 4.343

Kniha České pověsti pro malé děti

bea.mari

Dávám pět, ale nelíbilo se mi, že Dalibor byl odsouzený k smrti a nikdo nechtěl slyšet pravdu. A taky se mi nelíbilo, že tam není o dívčí válce.

Jirinamac

Jsou to pro malé děti krásně, vtipně a srozumitelně popsané pověsti. Myslím, že si je budou dobře pamatovat předškoláci i první čtenáři. Určitě upoutají i ilustrace D. Ježkové.

annatenta

Krásné podané české pověsti, pro děti akorát přístupné jejich jazykem.

hojchna

Ideální knížka na seznámení malých dětí
s českými pověstmi.. pěkně popořádku, žádné datumy..

heliiinka
05.11.2020

Milé připomenutí základních pověstí. Hodně jsem z nich už zapomněla. Je to hezky zjednodušené a pro děti čtivé.

Atlantis
17.10.2020

Příjemně zjednodušené české báje a pověsti. Neměl jsem pocit, že bych svoje dítě při četbě o něco ochuzoval a navíc chválím i fakt, že se nebáli smrti a dalších nepříjemných součástí pověstí.

JulianaH.
22.09.2019

Převyprávěné české pověsti jsme se sestrou měly jako děti na CD a spolu s dalšími příběhy jsme je poslouchaly před spaním. V důsledku toho jsem je znala slovo od slova. Když jsem dostala k narozeninám knihu, příliš jsem za ni nepoděkovala. Vybavuji si svůj zklamaně protažený obličej.
Později jsem se uvolila, že si z ní dám předčítat. Když jsem ale do čtení vstupovala tak, že jsem po paměti doříkávala věty (... "pohodila Kazi dlouhými vlasy."), opravdu jsem tím dárce namíchla. :D
Nakonec jsem ale oběma dílům Pověstí přišla na chuť a četla jsem si v nich sama. Ilustrace sice nejsou realistické, jak to mám ráda, ale mají svoje kouzlo, třeba v roztomilosti zvířat. Nejvíce jsem si oblíbila Bruncvíka a lva.
Závažnou nevýhodu vidím v tom, že jsem se kvůli převyprávění nedostala k Jiráskovu originálu, který je svojí uměleckou hodnotou součástí národního písemnictví.

Hani77
14.05.2019

Knihu jsem četla s dcerami, a když jsem si po mnoha měsících s nimi projela všechny pověsti, byly o každé z nich schopné říci stručný děj. Takže to svůj účel splnilo :-).