České pověsti pro malé děti

České pověsti pro malé děti

Staré české pověsti jsou nezaměnitelnou a neoddělitelnou kapitolou v literatuře o dávných časech v historii našeho národa.Autorka vybrala pro malé čtenáře ty nejznámější a nejpůvabnější a vypráví je jazykem čtivým a dětem srozumitelným.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26233/ceske-povesti-pro-ma-26233.jpg 4.617
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Sid & Nero

lapagerie
13.05.2016

Knížku čtu svým dcerám a moc se mi líbí. A jim taky. Starší dcera už teď čte sama a krátké kapitoly jsou pro ni jako stvořené. I přes malý rozsah kapitol jsou pověsti hezky pracované a neošizené.

bravja
03.04.2016

Jedna z nejlepších knih pro malé čtenáře. Poučná a hlavně je to baví číst, protože jsou příběhy napsány jednoduše a na stránku a čtvrt.

Klarv
01.02.2016

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

petrisa
17.03.2014

Krásné ilustrace a krásné pověsti. Nejvíce se mu líbila pověst: Praotec Čech, Silný Bivoj, Libuše a Přemysl a Kouzelník Žito.

puplik
29.08.2013

Myslím,že každé malé dítě by mělo znát staré české pověsti. Čtení těch od Jiráska by ovšem bylo pro malé velmi nudné a tak zde mohou naleznout kratší a poutavější verze.

RoseDawson157
29.09.2012

České pověsti pro děti.Jsou obohaceny krásnými ilustracemi a jednoduchým písmem.Děti se v pohodě dozví zajímavé pověsti o naší vlasti a bude je to i bavit.