Klarv Klarv komentáře u knih

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Opět hrozně moc intelektuálně zaměřená kniha. Spousta "sprostých" slov, které abych si hledala ve slovníku. Příběh skoro žádný, hlavně popsat, jak všechny postavy existencionálně trpí. A já při četbě také. Skladba knihy mi nesedí, jazyk moc složitý, to aby člověk četl v naprostém tichu někde ve vakuu a stejně i když se na to snaží soustředit, tak mnohdy neví, o co tam zrovna jde.

Kdybych to nemusela číst do povinné četby, tak se Kunderovi vyhnu obloukem.

27.07.2016 2 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Tento díl se mi líbil asi nejméně. Chvílema jsem se dost nudila, asi jsem podvědomě chtěla být už na konci, abych viděla, jak to skončí. Což jsem samozřejmě uměla odhadnout. :D :) V čem je problém ve smlouvě jsem si také dokázala vydedukovat, jen mě zajímalo, jak to autorka vymyslí, že se to provalí.

Za mě už to byl hodně opakovaný scénář. Georgině někdo zavařuje a ona se z toho snaží dostat. Kdyby v nějakém z dílů šlo o někoho jiného, mohlo to být také zajímavé. Ale i tak jsem spokojená a série se mi líbila. Bylo to příjemné čtení akorát na měsíc. Nevím, kdy naposledy jsem hltala jednu knihu a hned na to druhou. To se se mnou drželo celou sérii. :)

Teď budu mít pěknou díru ve svém životě. Musím hned najít další pěknou sérii. Na styl psaní a hrdiny jsem si zvykla a přirostli mi k srdci. Po měsíci, kdy jsem četla každý den několik hodin, mi to opravdu bude chybět. :)

27.07.2016 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Začátek knihy mne bavil. Příběh Ludvíka, který laškuje s názory za hranicí tolerance, což se mu pěkně vymstilo. Bylo to zajímavé. Dobu komunismu jsem nezažila, takže strana a vyloučení ze strany mi nic neříkalo. Až díky této knize chápu, proč to bylo tehdy tak hrozné.

Horší už byl zbytek knihy, kde se popisovala historie, tónina atd.. lidové hudby. To jsem se opravdu těžce nudila a knihou se horko těžko prokousávala.

Některá pozdější odhalení uměla zase na chvíli přinutit k pozornosti, ale Helena a msta po letech mi neseděla ani trochu. Horko těžko dočteno a dobrý dojem ze začátku je pryč.

Chápu, proč je kniha opěvovanou a hodnotnou četbou. Ale to neznamená, že se proto dobře čte. Filozofie v knihách mi nikdy neseděla, proto tak nízké hodnocení.

09.07.2016 2 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

První díl mě bavil, druhý už v některých kapitolách ne. Poslední věty mě nalákaly na díl třetí, tak uvidíme. Ale popravdě nejsem napnutá jak struna, jak to skončí.

14.06.2016 3 z 5

Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Kouzelné dobrodružství s papouškem Žakem Ivana Peroutková

Čteno v rámci četby na zkoušku z Literatury pro děti a mládež. Knížka mě zaujala obálkou. Ilustrace jsou opravdu moc pěkné. Pohádka byla taky pěkná. Příjemné čtení i pro mě v 21 letech. :)

01.02.2016

České pověsti pro malé děti České pověsti pro malé děti Martina Drijverová

Pro děti moc pěkně udělané :) já jsem četla v 21 letech, abych měla načtené knihy pro děti na zkoušku z Literatury pro děti a mládež a četlo se mi to skvěle. Ne, proto, že je krátká, ale ilustrace jsou pěkné a pověsti pro děti ideálně dlouhé a přitom je v nich vše, co tam má být.

01.02.2016 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Od knihy jsem očekávala trochu více. Děj plynul, nenudila jsem se, ale nadšená taky nejsem. Prostě taková oddychovka.

28.12.2015 3 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Do poloviny byla kniha opět skvělá, potom jsem se začala trochu nudit. Některé kapitoly mě nebavily vůbec. Některé zase naopak ano. Ale oproti prvnímu dílu mě tato kniha trochu zklamala. Bylo tam dost akce, ale nevím, prostě mi to občas přišlo až moc překombinované.

26.12.2015 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Tak tohle bylo něco!! :) Ke knize jsem přišla náhodou. Někde jsem ji dostala s dalšími knihami jen za poštovné. :) Popravdě mě obálka moc nelákala. Knihu jsem si teď vytáhla kvůli tomu, že je tenoučká a já už měla jinou knihu rozečtenou, ale už jsem byla na konci, tak jsem si ji nebrala s sebou k rodičům od přítele, protože bych to hned dočetla a co pak.

Dlouhý úvod, já vím. Prostě jsem ji vzala a za dvě hodiny, co jsem čekala na přítele jsem přecetla menší půlku. Doma jsem pak knihu skoro dorazila. Kniha je úžasná. Líbí se mi, jak popisuje život postiženého, ale není to ubrečená kniha, nemá špatný konec, prostě bylo to moc super. :) Přátelství a odsuzování podle vzhledu je vyvážené a příběh z více pohledů mi přišel skvělý.

24.12.2015 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

O téhle knize nemůžu říct: Ta je tak super! Úchvatná! Boží!
Jsou tam vlastně i delší pasáže, kdy se čtenář může nudit. Třeba hned začátek knihy je takovým delším rozjezdem, kde se pořádně nic moc neděje. A přesto jsem četla a četla a četla celé dny a hodiny v kuse. Nedokážu říct, v čem to kouzlo knihy je. Asi v povaze hrdiny, nebo v jeho životě sirotka, který není lehký. Nebo v nenaplněné lásce? Možná v nenávisti, nebo to také může být moudrostí a naopak pomstichtivostí samotných učitelů. Kniha není nejlepší, jakou jsem kdy četla a přitom je. Pocity z knihy nejdou pojmenovat. Nedokážu říci, co se mi vlastně líbilo, ale vím, že jsem v polovině knihy musela objednat díl druhý.

Kniha pěkně popisuje lidské charaktery, sny a touhy. Do toho přidejte magii, tvory, které byste sami v lese potkat nechtěli, lásku a nenávist. Vše v jedné knize. Proto je úžasná.

21.10.2015 5 z 5

Tessia: Zrození čarodějky Tessia: Zrození čarodějky Trudi Canavan

Chtěla jsem dát původně 5 hvězd, ale posledních 5 kapitol jsem neuměla dočíst. Nějak mě to nebavilo.

11.10.2015 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Zasloužených 5 hvězd. Neříkám, že by kniha nemohla být ještě o kapičku lepší, ale rozhodně si ji budu dlouho pamatovat. Přečteno za jeden den. Kniha je dost zajímavá, i když vlastně toho děje zase tolik není. Spíše až později, když hlavní postava vypráví, jak se dostala tam, kde je teď, je děj svižnější. Ale přece jenom má kniha v sobě něco, že jsem ji nechtěla odkládat.

28.09.2015 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Zajímavě napsaná kniha, která dokáže popsat, jak lež může zachránit život a jak jsou lidé důvěřiví.

27.09.2015 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem od ní něco víc. Podle ohlasů to měla být bomba a já uchvácena nebyla. Někdy jsem přečetla jen dvě strany a šla spát a vůbec mi to nevadilo, že nevím, jak příběh pokračuje. Velká část knihy mi přišla, že je jen o tom sexu. Remi vyvádí kvůli blbině,... Nevím no, co si o tom myslet.

18.09.2015 3 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

VŠ povinná četba. Na několika prvních stranách jsem si říkala: Fajn, to by šlo. Poté mi chvíli trvalo se zorientovat ve vypravěči. Pak už to šlo jen z kopce. Sáhodlouhý složitý popis povahy stepního vlka. Pak to zase chvíli šlo, objevuje se podivná postava, která pomáhá hl. hrdinovi z depresí. Chápu. A co přišlo na konci, nad tím úplně rozum zůstal stát. Konec z mé strany totálně nepochopený, šílený a vlastně, co to tam mělo dělat? Celou dobu se kniha tváří, jako příběh obyčejného muže a najednou cestuje v čase, mluví s mrtvými spisovateli??

Nečtetlo se to nejlépe, ale pomalu to šlo.

18.08.2015 2 z 5

Neviditelná města Neviditelná města Italo Calvino

Jen popisná kniha, ještě k tomu měst, které víceméně neexistují. Měla jsem ji jako povinnou četbu, z toho, co nám na VŠ zadali je to ještě ten lepší kousek. Alespoň nemá krkolomné věty a dá se to během 2-3h přečíst.

18.08.2015 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Má první kniha od Kinga. Jméno spisovatele mám spojeno s horory a Lunapark zrovna nějak moc strašidelný nebyl. Občasná zmínka o jakémsi duchovi a konec knihy vše vysvětlující nestačilo. Možná by ten příběh byl naopak lepší bez nadpřirozených bytostí.

11.07.2015 3 z 5

Na cestu Na cestu Terry Pratchett

Pohádka a parodie na náboženství v jedné knize. Trochu mi vadili úryvky z knihy Nómů (jejich Bible) a odvolávání se stále na bří Arnoldové (zal. 1905) jako jejich boha.

21.03.2015 3 z 5

Víc než touha Víc než touha Thea Devine

Tuhle knihu jsem tak tak dočetla. V erotických a romantických knihách se předpokládá, že tam bude hodně erotických scén, ale tři kapitoly za sebou jen o sexu, to bylo docela nudné. Vlastně celá kniha je téměř složená z popisů sexu. Ta malá čtvrtinka, která o sexu není je celá zmatená. Honba za nějakými náramky, nevíme proč. Záporák, který pronásleduje hlavní hrdiny, také nevíme proč. Úplně pošahané kapitoly a dialogy z harému, nebo co to mělo být. No, hrůza.

19.01.2015 1 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Mučení, zabíjení, zabíjení a zabíjení. Spousta krve, zvratků, vnitřností a já nevím čeho všeho. Nechybí ani pachy moči, výkalů, hnijících těl a podobné zvrácenosti. Sem tam nějaká uťatá hlava, prostě "běžná" fantasy. Kdybych to mohla přirovnat k filmu, tak je hodně podobné Saw, nebo filmy se Stevenem Segalem. Prostě stříkance krve a jedna mrtvola za druhou. Přesně ten typ, kdy protáčím panenky a jdu od televize a nechávám přítele, ať se hezky baví a jdu si číst. No prostě, asi nic pro mě.

Druhá polovina (spíše ke konci knihy) už byla lepší. Konečně trochu více vystupují relikvie. A hlavně také přichází vysvětlení, proč jsou relikvie tak důležité pro hlavního záporáka. Mimo to se objeví i pár démonů, jupí, konečně něco z té fantastiky. No prostě mi to celé přišlo, jako nějaký krvák o mafiánech, kteří si libují v bolesti svých obětí, sem tam se mihne nějaká relikvie a to je vše.

10.01.2015 3 z 5