klaraskolkova klaraskolkova komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Něco mezi detektivkou a románem pro ženy, výsledný efekt je ale perfektní! V hlavě mi zůstala příjemná letní atmosféra "ospalého" přímořského městečka Flinstead, není ale nouze ani o napětí a samozřejmě překvapivé rozuzlení. Plusem je jednoznačně originální námět - nejde o klasickou detektivku s dvojicí vyšetřovatelů.

14.07.2020 5 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Super inspirativní kniha, která poradí, kam zajít na oběd nebo třeba na dobrou kávu. Jak již bylo řečeno, zaujme zejména grafické zpracování a krásné fotky; vytknout je třeba (ne)řazení dle lokality, což v případě, že si s sebou vezmete knihu například na výlet a rychle chcete zkontrolovat, zda se v okolí nachází nějaká zajímavá gastro lokalita, značně ztěžuje užití. V kombinaci s aplikací, kde mapa nechybí, je to ale bezva!

14.07.2020 5 z 5

Okolo sveta 1 - Zážitky profesionálneho cestovateľa Okolo sveta 1 - Zážitky profesionálneho cestovateľa Martin Navrátil

Úžasná kniha, úžasná dobrodružství. Na Travelistán jsem narazila náhodou na Instagramu a už nějakou dobu bedlivě sleduji všechny expedice. Plusem knhy je určitě to, že destinace vybrané pro všech osm kapitol jsou většinou na okraji zájmu většiny cestovatelů, takže si díky této knize můžete splnit sen plout kolem Antarktidy, zažít drsnou Čukotku i bizarní Severní Koreu. I pro destinace, kam turisté jezdí (například Japonsko, Indie) jsou vybraná méně známá místa, případně sondy do kultury dané země (zejména kapitola o Japonsku je v tomto ohledu extrémně zajímavá a měla jsem z ní kulturní šok téměř tak, jako bych byla na místě). Plusem jsou také krásné fotky, kterých je v knize víc než dost, a několik grafik, jako například grafické srovnání osmitisícovek dle výšky na konci knihy. Velmi povedený kousek do mé knihovny!

18.05.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Výborná kniha, ostatně jako každá od této autorky. Přečteno za dva večery!

21.04.2020 5 z 5

Anděl temnoty Anděl temnoty Caleb Carr

Zajímavá kniha. Prvních několik stránek mě moc nebavilo, ale poté, co Stevie začal vyprávět příběh vyšetřování únosu, kniha začíná být velmi čtivá. Kniha detailně vyobrazuje prostředí New Yorku na konci 19. století a jeho různé společenské vrstvy. Samotný příběh je poutavý, zvraty poměrně nečekané a místy není nouze o akci. Za mě 5*.

06.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Před Cilčinou cestou jsem četla i Tatéra z Osvětimi a obě knihy jsou srovnatelné - silný příběh, zajímavá hlavní postava a k tomu popis osudů několika vedlejších postav. Téma gulagů je určitě méně často zpracováváno než téma koncentračních táborů, což je jedna z hlavních předností knihy - většina informací je pro čtenáře nových (na rozdíl od mnoha knih z prostředí Osvětimi atd.).

25.03.2020 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Zajímavé spojení dvou témat - robotů a autismu - v detektivce/thrilleru. Příběh je čtivý, napínavý a má spád, v knize se navíc propojují dva pohledy a dvě časové linky. Kniha není moc dlouhá, přečteno za dva dny. Doporučuji.

25.03.2020 5 z 5

Žlutý svět Žlutý svět Albert Espinosa

Popravdě... čekala jsem víc. Víc životních mouder, myšlenek, které mi změní život, asi i víc vtipu. Knihu jsem přečetla docela rychle, ale nyní, po zhruba pěti měsících, už mi z ní v hlavě neuvízlo téměř nic. Daleko víc se mi od Espinosy líbila kniha Lo mejor de ir es volver.

23.03.2020 3 z 5

Istanbul Istanbul Virginia Maxwell

Úžasný průvodce, inspirativní žebříčky, fotografie, detailní a přesný popis míst, dobré tipy na restaurace/čajovny/lokanty. Doporučuji všem potenciálním návštěvníkům Istanbulu! :-)

17.03.2020 5 z 5

Kniha, kterou by si podle mě měl přečíst každý. Zasazuje politické události a mocenské spory do rámce geografie, rozšiřuje přehled a ač plná dat a informací, je kniha zároveň dost čtivá. Měla jsem od knihy velká očekávání a ta se naplnila. To, že je autor Američan, jsem na moc místech nezaznamenala, až na několik výjimek je kniha napsaná objektivně.

03.02.2020 5 z 5

3x Samuel Bjork - BOX 3x Samuel Bjork - BOX Frode Sander Øien

Výborně napsané, velmi čtivé. Zasazeno do zajímavých a neobvyklých prostředí. Už se těším na případné pokračování!

03.02.2020 5 z 5

Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte Haemin Sunim

S některými myšlenkami jsem se ztotožnila, jiné jsem si zapamatovala jako dobré nápady k úvaze do budoucna, celkově mi však příliš nevyhovoval styl a zpracování, na začátku jsem zřejmě měla větší očekávání.

03.02.2020 3 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Tahle kniha mi hodně připomínala knihu Eleanor se má vážně skvěle. Je velmi čtivá a příběh "odsýpá", možná jsem však ze začátku čekala o něco víc - bavila mě spíš první část, kdy se spolubydlící ještě neznali a psali si lístečky.

03.02.2020 4 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Shodou okolností jsem tuto knihu přečetla celou při cestě autobusem z Londýna, což v mých očích asi trochu zlepšuje hodnocení. Námět je zajímavý a neotřelý, některé pasáže mi ale nesedly.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velmi zajímavý námět, který mě ihned zaujal, popravdě jsem ale čekala trochu více a myslím, že by téma šlo uchopit zajímavěji, aby byla kniha ještě čtivější a zápletka překvapivější.

31.12.2019 4 z 5

Som idealista Som idealista kolektiv autorů

Kniha je velmi útlá, popravdě jsem při koupi čekala, že citátů v ní bude daleko víc. Myslím, že autorka má především dobře zvládnutý marketing a těží z prodeje online, protože při prolistování v kamenném obchodě by mě kniha zřejmě nezaujala. Některé citáty jsou však inspirativní a pravdivé.

31.12.2019 3 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Tato kniha je skutečně oddechovkou, pro zasmání po náročném dni. Víckrát bych se k ní už ale zřejmě nevrátila.

31.12.2019 3 z 5

Prague Coffee Guide Prague Coffee Guide Veronika Tázlerová

Kniha nabízí zajímavé fotky a velmi dobrou inspiraci, pokud nevíte, kam v Praze zajít na dobrou kávu ve stylovém prostředí. Spíše než knihou bych ji však nazvala fotoprůvodcem - textu je v knize pramálo (snad pouze úvodní a závěrečné slovo autorky). Některé kavárny mi v knize chybí, ale chápu, že do tak malého prostoru (kniha je skutečně velmi útlá) se jich víc prostě nevměstnalo.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Pro mě nejméně oblíbená kniha od paní Mornštajnové, všechny ostatní pro mě měly silnější příběh a možná i větší čtivost. I tak je to ale nadprůměrná kniha, dávám čtyři hvězdičky.

30.12.2019 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Knih o Severní Koreji jsem četla již několik, tato je však pro mě první, kterou napsal přímo někdo, kdo hrůzy tamějšího režimu zažil na vlastní kůži. Z mnoha pasáží běhá mráz po zádech, je až neskutečné, co všechno je člověk schopný snést během cesty za svobodou.

30.12.2019 5 z 5