klara225 klara225 komentáře u knih

Útok na pekárnu Útok na pekárnu Haruki Murakami

Kdyby to byla moje první povídková kniha od Murakamiho, vůbec bych z ní nebyla nadšená. Tím, že jsem už věděla, co mám čekat, mě kniha nezklamala. Dokonce si myslím, že jsem ji i částečně pochopila.

07.07.2020 3 z 5

Deník snů Deník snů Caitlin Keegan

Zbytečně vyhozené peníze. 1 hvězda za nádhernou obálku. Bohužel jsem si knihu zakoupila přes eshop a netušila jsem, že textu je jen 25 stran, zbytek jen místo pro poznámky. U většiny pojmů je navíc odkaz na jinou stranu, takže nejen, že je pojmů málo, ještě jich tam je spousta z nich uvedena 2x.

19.06.2020 1 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tato kniha si rozhodně zaslouží plný počet hvězd, nicméně si nemohu odpustit pár připomínek. Moc knih od Kinga jsem sice nečetla, ale každý závěr mi zatím vždy trochu zkazil celkový dojem z knihy. Některé hlubokomyslné pasáže jsem asi úplně nepochopila. Minimální rychlost pochodu ve srovnání s jeho dobou trvání se mi nezdála uvěřitelná. Každopádně knihu mohu pochválit a doporučovat dále. Jedná se o nadčasový a nezapomenutelný kousek.

07.03.2020 5 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Musím hodnotit nízko. Dá se to číst, ale zdaleka to nebylo tak dobrý, jako Ryanova pomoc. Tady to autorce zkrátka nevyšlo. Snaha o romantický příběh se docela zvrtla. Aly je případ pro Chocholouška a Marshall je povrchní.

27.01.2020 1 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první zkušenost se Zeměplochou a nejspíš i s fantasy žánrem. Toto byl ten pravý únik z reality. Je naprosto nepředvídatelné, co se stane. I když má kniha necelých 300 stran, je nabitá dobrodružstvím a originalitou. Svět Zeměplochy je dobře vymyšlený, jakoby na ní Terry Pratchett byl, přepadl přes Okraj a spadl na naši planetu. :) Těším se na další díly.

11.01.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Průměrná kniha, takže bych hodnotila 2,5 hvězd. Jsou zde 2 dějové linie: samotný výlet kolegyň a vyšetřování jejich zmizení. Více se mi líbila ta první, protože v té druhé se nic zajímavého nedělo. Závěr je celkem překvapivý, ale i tak jsem měla vyšší očekávání. Mírné zklamání.

30.12.2019 3 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Jiný styl detektivky než na jaký jsem zvyklá. Zajímavá sestava detektivů. Během četby několikrát změníte názor na hlavní hrdinku Alex. Často nevíte, proč dělá to, co dělá, ale na konci do sebe vše krásně zapadne. Možná mi něco uniklo, ale nepochopila jsem důvod poslední vraždy. 90%

30.12.2019 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

První polovina knihy mě docela nudila, až cca v polovině se začalo něco dít. Závěr byl šokující, vše je jinak, dobré se mění ve špatné a naopak až se z toho stává neuvěřitelná blbina. Zas tak hrozné to ale nebylo, 2 hvězdy si to zaslouží.

12.11.2019 2 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Celkem fajn díl, míra brutality Carterových knížek nemá obdoby, což už mi začíná mírně vadit.

Spoiler pro ty, kteří nečetli ani jeden díl!!! Proč se musí Hunter vždycky na konci zachovat jak naprostej idiot a naservírovat se vrahovi přímo pod nos? K jeho vysoké inteligenci mi to nějak nesedí.

23.09.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Na tuhle knížku jsem se už dlouho těšila. Nakonec nebyla tak dobrá, jak jsem doufala, ale stejně to bylo fajn čtení. Konec byl opravdu o nervy, nešlo knihu odložit. Celé vysvětlení toho, co se tam dělo a proč, jsme sice dostali, ale na mě to bylo překombinované.

09.08.2019 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od spisovatelky a hned na začátku jsem věděla, že si musím koupit další. Moc krásně a čtivě napsaný příběh. Trochu jsem se bála, jestli se po svatbě Anny bude vůbec něco zajímavého dít, ale nakonec jsem byla překvapená, co všechno musela Anna ještě podstoupit, vydržet, přežít. Pro mě kniha znamenala i velmi cenné nahlédnutí do života po válce ve srovnání s výhodami dnešní doby. Výjimečná kniha.

09.08.2019 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Pěkná knížka, bavila mě. Doufám v pokračování. Bohužel se mi ale nelíbilo to, jak se hlavní hrdinka zachovala při očekávaném střetu s jejím nepřítelem.

29.06.2019 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Bohužel jsem opět nenašla smysl v tom, proč byla tahle povídka napsána. Doslov autora byl zbytečný, místo toho bych uvítala pokračování příběhu.

29.06.2019 1 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Mám ráda zvláštní a divné věci, na tuto knihu jsem se těšila, ale jsem spíš zklamaná. Kdybych ten příběh pochopila, byla bych spokojená, ale bohužel jsem nenašla žádnou pointu, nebo hlubší myšlenku.

19.06.2019 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Dala bych 4,5 *. Postava Juda je top nejen této knihy, ale pro mě asi i jedna z nejlepších knižních postav, se kterými jsem se dosud setkala. Příběh nebyl ani tak strašidelný jako spíš magický a znepokojivý. King si dal záležet na vybudování té správné atmosféry, vůbec mi nevadilo, že většina knihy byla moc popisná a natahovaná. Ale ten konec byl jen tak šup šup, na mě to působilo odfláknutě. Nerada bych byla kritická ke králi hororů, ale ze všech možných variant konců vybral autor zrovna tuhle? Nejsem vyloženě zklamaná, jen jsem si přála, aby zakončení bylo dokonalé.

01.05.2019 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Autorovi se podařilo napsat velice přínosnou a výjimečnou knihu, kterou by si měl přečíst každý, je vhodná i pro nečtenáře. Najdete zde mnoho příležitostí k zamyšlení. Komunita neslyšících je fascinující a mohou na sebe být právem hrdí, protože žít ve světě slyšících musí být těžké.

21.04.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Bohužel půjdu proti proudu. I když je Zloba trochu jiná než ostatní knihy, stejně je zde přemíra brutality a nechutností, na kterých Carter svoje příběhy staví. Po pěti jeho knihách už to pro mě není žádným překvapením. Občas už jsem byla otrávená tím umělým napětím, které autor vytváří, a hledala jsem v textu jen to důležité. Vyzdvihla bych pár šokujících odhalení a zvratů.

21.04.2019 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Parádní knížka plná dobrodružství, tajemství, napětí, zvratů a překlepů. Nevadí mi, když sem tam narazím na nějakou chybu, ale tady jich bylo vážně moc. To si nikdo ten text nečetl předtím, než šla kniha do tisku? Nicméně na příběh to nemělo vliv, je to jedna z mála knížek, na kterou jsem myslela celý den a těšila se na nějakou volnou chvíli, kterou s ní budou moci strávit. V závěru když už bylo vše vysvětleno, mě stejně překvapila poslední strana. Dlouho jsem pak ještě na Modrou vzpomínala, jaký to byl pěkný čtenářský zážitek.

14.04.2019 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Z knížky nebudete zklamaní, pokud od ní nic neočekáváte, což poznáte už z názvu a anotace. Jednoduchý, milý příběh, který ve vás ale vůbec nic nezanechá. Čtvrtou hvězdu jsem dala za obálku.

28.02.2019 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Kniha by se mi líbila, kdybych předtím neviděla film, kterým se nechal autor silně inspirovat. Myslím, že Carter snad nemá zapotřebí čerpat z nápadů jiných.

09.02.2019 2 z 5