KLADIK KLADIK komentáře u knih

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Krása. Je to opravdu na velké zamyšlení. Už se těším na četbu další knihy autora , který se ocitl v mých oblíbených.
Dávám plný počet . K této knize se s určitostí ještě vrátím.

19.12.2016 5 z 5

V prvé řadě bych chtěl apelovat na všechny kteří tuhle knihu nečetli, aby se nenechali ovlivnit negativními komentáři. Kniha je opravdu skvělá. A doporučuji všem kdo mají trošku smysl pro humor , aby si jí přečetli. A v druhé řadě moc nechápu srovnávaní knih. Jako, že Stařík byl lepší než anafalbetka atd. Stařík je stařík anafalbetka je jiná kniha stejně jako zabiják Anders.Tak jaké srovnávaní. Nebo ne?

07.12.2016 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Neočekávaný konec!

29.11.2016 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Uau!!! Vynikající!!! Dlouho se mi nestalo, že jsem knihu přečetl jedním dechem za jeden den!

24.11.2016 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Syrové hrubé, ale působí skutečně bez příkras. Mě se kniha líbí.Přečetl jsem nějaké knihy s opačného pohledu s pohledu němců. Né že bych jim fandil, ale v těchto knihách není sousty neohrožených hrdinů a patosu.Doporučuji!

24.11.2016 5 z 5

Poslední akord Poslední akord Günter Hofé

Pět hvězd za celou trilogii.

03.11.2016 5 z 5

Červený sníh Červený sníh Günter Hofé

Tak to je paráda.Pohled s druhé strany žádní neohrožení hrdinové jen normální i když zmanipulovaní vojáci a jejich smutné osudy dané dobou.
Vrhám se na další volné pokračování,, Merci kamaráde´´
Jinak vřele doporučuji těm co mají rádi toto téma.

16.09.2016 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Ale jo je to čtivé. Ale také hodně americké. Kladný hrdina hrdlořez s dobrým srdcem může být skrátka jen američan. Klasické překrucování historie po americku. Amíkům asi chybí to evropské povědomí o válce v evropě.Být to sfilmováno mohl by to být akčňák jako hrom po americku řečeno s Good war jak po svém říkají 2. světové amíci. Místy mi byl sympatyčtější německý inspektor s kripo. A konec ach jo zase to dopadlo po americku.
Ale jinak fajn , ale určitě se k této knize už nevrátím. K autorovy ještě nevím.

22.08.2016 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Četl jsem jí už jako chlapec a po letech se k ní vrátil. Taky jsem chtěl být pilot. Nebezský jezdec.Je to srdcovka. Jak je již psáno asi nej české dílo tohoto žánru. Viděl jsem taky film myslím , že tam hrál Hrzán, ale nevím jistě.
Doporučuji přečíst krása!!!

22.07.2016 5 z 5

Amok Amok Stefan Zweig

Musím dát za pravdu čtenáři MilujuV.Huga. Skrátka klenot. Jen můžu doporučit povídku Mučivé tajemství.

13.07.2016 5 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Jsou knihy které čtenáře umlčí a není schopen najít slova jakkoliv. Jen přemýšlet. To jsou Mladí lvi.

05.06.2016 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Mě se opravdu líbí všechno od Steinbecka.

12.05.2016 5 z 5

Sladký čtvrtek Sladký čtvrtek John Steinbeck

Skvělé volné pokračování novely Na plechárně. John Steinbeck je prostě pán spisovatel.

10.05.2016 5 z 5

Nevím jestli je tato kniha povinná četba, jestli né tak by měly být. Hlavně pro ty kteří si stěžují v jaké špatné době se narodili a jak je u nás v Č.R. špatně. A hlavně u nás za komoušů nebylo tak zle. Zlé to opravdu bylo v SSSR. Nevěříte tak si Souostroví gulag přečtěte a budete dnešní i předchozí režim brát s ůsměvem.

21.04.2016 5 z 5

Nebeské pastviny Nebeské pastviny John Steinbeck

Když člověk dočte knihu od Steinbecka tak si jen řekne : Ach jo už je konec? To je, ale škoda!

12.04.2016 5 z 5

Granátové jablko Granátové jablko Halina Auderska

Smutné, ale krásně napsané. Chytlo za srdce. Doporučuji.

07.04.2016 5 z 5

Válka jako peklo Válka jako peklo Erhard Rauss

Zajímavé fakta a pohledu německých generálů. To, že tyto texty dávali dohromady amici svědčí pravděpodobně o tom, že se chytali na válku se SSSR a zkušenosti německých generálů se prostě hodily.

07.04.2016 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Popravdě řečeno jsem očekával naprosto něco jiného. Ale to neznamená, že jsem zklamán. Ba naopak. Čekal jsem humorně něco potrhlého,ale to ne. Je to autorem mistrně ukryta kritika dnešních poměrů nejen v Německu ,ale v celém demokratickém světě.
S názory strýčka Wolfiho v této knize musím jen souhlasit. Jen to chce trošinku číst mezi řádky a netrpět předsudky, že příběh vypraví A.H. (Výborně Můj Vůdce prostě za pět!)

22.03.2016 5 z 5

Muzikanti Třetí říše Muzikanti Třetí říše Karlludwig Opitz

Opět za pět pro autora. Poválečné západní Německo a snaha bývalého nacisty vyrovnat se v ústraní se svou minulostí. Zůstat vzapomění a nepovšimnut se svou vírou v třetí říši je v poválečném světě nemožné. Alespoň pro knižního ,,hrdinu´´.

26.02.2016 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

Autor mě chytil za můj vkus! Postupně a během krátkého období jsem přečetl vše pro mě dostupné. Téma poválečné Německo v tomto případě západní není moc časté téma, ale přesto zajímavé, alespoň pro mě.

26.02.2016 5 z 5