Červený sníh

Červený sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187309/cerveny-snih-187309.png 4 27 7

Úspěšný román německého spisovatele námětově čerpá z druhé světové války. Zachycuje přerod pruského důstojníka, který si uprostřed válečných dějů, po Stalingradu nezadržitelně posunujících nacistická vojska do propasti porážky, uvědomuje nesmyslnost války rozpoutané násilnickým režimem. Proto se stejně cítícími druhy mu odmítne dále sloužit a přechází k Rudé armádě.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

Roter Schnee , 1962

čichačknih
14.05.2023 5 z 5

Zajímavě napsaný příběh. Narazil jsem na knížku vydanou v 1983 v tisku Naše vojsko a bylo tam docela hodně překlepů. Ale i tak se to dalo číst. Neříkám, že se to nemohlo stát. Ale bohužel nebyla to většina a škoda, že si to válečníci neuvědomili dříve. A ano znám historii a znám i ty pokusy sesadit Hitlera a snahy zvrátit válku. Co se mi na knížce opravdu líbilo tak kresby v knize od Zdeňka Filipa.

jan.para
13.09.2022 3 z 5

Kniha složená z několika dějových linií. Čtenář se do knihy celkem rychle pročte.

KLADIK
16.09.2016 5 z 5

Tak to je paráda.Pohled s druhé strany žádní neohrožení hrdinové jen normální i když zmanipulovaní vojáci a jejich smutné osudy dané dobou.
Vrhám se na další volné pokračování,, Merci kamaráde´´
Jinak vřele doporučuji těm co mají rádi toto téma.

555LAcny
19.02.2016

mel bych zajem

MildeZ
20.01.2015 5 z 5

Pohled do řad německých vojáků v době II.světové války, kdy je drtila ruská armáda...čte se velmi dobře a uvidíme, jak si povedou další pokračování...

fan_tomas
01.06.2014 4 z 5

Další skvělá kniha na téma 2.světová válka. Pohled do řad německých vojáků při bojích v Rusku.

RunningWolf
25.02.2014 4 z 5

Jelikož mám nejraději válečné romány od Remarqua,tak mě tato kniha velice potěšila a splnila veškerá moje očekávání.

druhá světová válka (1939–1945)

Günter Hofé
německá, 1914 - 1988