kkristynaa kkristynaa komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh byl zajímavý, bavilo mě to. Opravdu skvěle vymyšlené do posledního detailu. Jen tam možná bylo až příliš detailů a málo akce. Kniha sice baví i tak, ale nikam se příběh neposouval, stále jsem čekala nějaký větší zvrat. Těším se na další díly, určitě si je přečtu, ale myslím si, že se nemusí vše důležité dít až v dalších dílech, mohlo toho tady prostě být víc, proto 4 hvězdičky.

20.10.2017 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Já jsem si knihu užila. V průběhu knihy bylo tolik zvratů, které mě překvapily a konec byl super, jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Byla to první kniha, kterou jsem četla od tohoto autora a určitě ne poslední.

21.09.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

První kniha, co jsem od autorky četla, a určitě ne poslední. Průběh pro mě nebyl až tak překvapivý, ale celkový příběh mě hodně bavil a byl zajímavý. Konec, kde se spekuluje o tom, co mohlo být kdyby.. byl úžasný a člověk se nad tím i po přečtení pozastaví a zamyslí. Kniha má své poslání a autorka ví jak to prodat :)

01.09.2017 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Krásné, kniha se mi líbila ještě víc než Vypravěčka, možná kvůli nečekanému závěru, z kterého mi skoro i slza ukápla .. Jodi to prostě umí .. :)

29.08.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nádherná kniha. Docela se bojím tady té tématiky, jsem spíše na detektivky, jelikož mám strach, že knihy budou napsané nudně a příběh mě nepohltí, ačkoliv je téma válka hodně zajímavé a každý by měl o válce něco vědět.. ale tato knížka.. všechny ty životní příběhy byly hodně zajímavé, autorka píše krásně a určitě se podívám na nějaké její další knížky :)

04.07.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Od tohoto autora jsem jako první četla Zabijáky a musím říct, že mě kniha ne úplně nadchla, mám ráda napínavé detektivky, kdy netuším co se stane, takže se mi kvůli toho do Ženy v kleci úplně nechtělo, ale nakonec mě to fakt překvapilo. Úplně jsem se až do toho utrpení co Merete prožívala vžila a představivost jela na plné obrátky. Nejvíc se mi líbí jak spisovatel píše, není to jen snůška nudných teorií, ale člověk chce opravdu číst dál a dál, dokonce jsem se i párkrát zasmála. Takže pokud někdo hledá fakt dobrou detektivku, tahle nezklame.

24.06.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tak, po téhle mi chybí už jen Lovec králíků a můžu se (doufám, že ne na dlouho) rozloučit s komisařem Joonou Linnou. Knihy jsem sice nečetla po řadě, ale člověk se nakonec zorientuje, a v podstatě to ani není tak nutné. Každá kniha pro mě byla naprosto úžasným napínavým zážitkem a tato nebyla výjimkou. Dvojice Lars Kepler mě sice zase obrala o pár hodin spánku, ale stálo to za to :)

18.06.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Ze začátku jsem byla nadšená, děj byl napínavý, svižný.., ale konec mě trošku zklamal, protože jsem nebyla tak překvapené jako v jiných dílech. Asi to je podle mě nejslabší díl z celé série s Joonou Linnou, ale i tak hodně dobrá detektivka a dvojice Lars Kepler se nevzdám ani za nic! :D :)

18.06.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Kniha se mi docela líbila, byla taková hezká, milá, ale nic zajímavého. Když si to po přečtení shrnu, tak to vlastně nemělo žádný pořádný příběh nebo děj, taková jako romantika, ale v zásadě se nic zajímavého nikdy neděje. Některé postavy mě moc nenadchly a hlavně mě moc nebavily fanfikce, kterých tam bylo ke konci docela dost, to něco málo o Simonovi Snowovi mě fakt nebavilo, proto mě docela zklamalo že další kniha Nedej se je právě jen o něm. Myslela jsem, že je to pokračování Wren a Cath, jelikož konec zůstal docela otevřený, ale bohužel.. Bylo to taky docela dlouhý, na to že to byla jen taková oddechovka o ničem, ale jinak jak jsem řekla, taková hezká milá knížka, která rozhodně neurazí.

31.03.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tato švédská dvojice mě asi nikdy nepřestane bavit. Četla jsem zatím 4 knihy a všechny byly super, tato nebyla výjimkou. Nikdy se nestane, že bych aspoň tušila jak to dopadne, i když mám své teorie, Lars Kepler vždy překvapí. Pokud máte chuť na dost dobrou napínavou detektivku, tato dvojice nikdy nezklame :)

31.03.2017 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tato dvojice spisovatelů mě opět nezklamala. :) četla jsem sice Stalkera před Písečným mužem, ale lehce jsem se zorientovala v příběhu a zase jsem byla nadšená. Vždy mě v knihách s detektivem Joonou překvapí tolik věcí, a knihy mi pokaždé utkví v hlavě ještě několik dní po přečtení. Musím jen varovat, kratičké kapitoly vás nutí číst dál a dál, kniha je velice návyková, takže se připravte, že nebudete chtít dělat nic jiného než se dozvědět víc a víc a čtěte hlavně v den kdy víte, že máte spoustu času a nemusíte nic moc dělat :D
Velmi doporučuji.

20.03.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Já nevím, nějak mě to nenadchlo.. čím více starších knih od Nesba čtu, tím více mě nudí.. možná je chyba, že jsem začala Sněhulákem a ten se mi tak líbil, že jsem si řekla, že přečtu všechny ostatní případy Harryho Hola, ale teď jsem měla už opravdu někdy chuť knihu zavřít a nedočíst ji.. Děj se hrozně vlekl, měla jsem zmatek v postavách, kdo je vlastně kdo, někdy jsem i zapomínala o co tam vlastně jde.. bohužel, opravdu jedna z horších knih.

20.03.2017 2 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Kniha se mi náhodou velmi líbila. Bála jsem se, že nebude, kvůli recenzím, ale překvapila mě a některé reakci na ni ani nechápu. :) Byla to druhá kniha, kterou jsem od Larse Keplera četla, první byla Stalker a překvapilo mě jak byla tahle kniha jiná! Čekala jsem nějakou detektivku a řešení vražd, ale to se nestalo a vůbec mi to nevadilo, protože kniha byla tak moc zajímavá. Jednu hvězdičku odebírám kvůli Tchinga (kdo četl, bude vědět). :) ale jinak velmi povedená práce.

08.03.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moc hezká kniha, nejdřív jsem si myslela, že to asi nebude můj šálek kávy, protože mám už celkově z románů strach tím, že bývají dost kýčovité a nebaví mě, ale tento příběh mě zaujal. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky přečetla jelikož jsem nechtěla jít hned do té nejznámější Než jsem tě poznala, ale určitě se vrhnu i na tu.
Velmi romantický příběh, opravdu mě dojal a HLAVNĚ: byl tak lehce uvěřitelný na rozdíl od jiných románů. Po celou dobu jsem nevěděla, jestli to skončí dobře nebo špatně a vymýšlela jsem různé teorie, ale vždy mě něco překvapilo a to je dle mého názoru v románech velmi ojedinělé. :) Doporučuji

27.02.2017 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Tuto knihu jsem si zamilovala a tak, jak nečtu knihy podruhé, u téhle vím, že si ji jednou přečtu znovu. Pro mě naprosto originální a dech beroucí příběh, který mi zůstane v paměti ještě hodně dlouho. Nechci tady nic vypisovat, myslím si, že by si ji měl přečíst snad každý.
Doporučuji

23.01.2017 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Kniha mě upřímně velmi nenadchla. Čekala jsem po prvním díle nějaký pořádný zvrat, něco napínavého. Ale v podstatě jsem se skoro celou knihu nudila a nakonec jsem i byla ráda, že je konec.

23.01.2017 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Není to přesně žánr, který bych měla nějak v oblibě, nemusím moc takové ty "dívčí party" a školní románky, ale nedávno jsem viděla trailer k filmu, který bude brzy v kinech a říkala jsem si, že to vypadá hodně zajímavě a zkusím si to přečíst. A musím říct, že se mi kniha velmi líbila. A to hlavně proto, že byla tak jiná a originální. Líbilo se mi jak si začala hlavní hrdinka uvědomovat to důležité v životě. Bylo mi trochu líto konce, pořád jsem v sobě držela tu špetku naděje, že to třeba skončí jinak.. Ale kdyby skončilo, řekla bych si, že to vlastně byla i docela kravina. Mám ráda knihy, které mě donutí se po jejich přečtení zapřemýšlet a tato mi zůstala v hlavě ještě pár dnů po přečtení. Můžu jen doporučit protože si myslím, že taková kniha tady ještě nebyla a už se moc těším na film.

23.01.2017 4 z 5