Kiwicatko Kiwicatko komentáře u knih

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

(SPOILER) Tak tohle bylo slabe. Nacrtnuto nekolik zajimavych linek a nic z toho. Proc, kdyz tak moc milovala praci na rodinnem pravu tam neni ani tuk o tom, co musela udelat vsechno pro Hope.
Proc, kdyz to byla takova pravnicka esa, neprolustrovali Lindinu financni stranku.
Proc takovej “sebevedomej” kluk na zacatku jejich seznameni se zmenil v jakehosi nejisteho kloucka.
Taky nerozumim tomu, ze kdyz uz jsem s nejakou praci v kampusu, tak ji snad rovnou predam v kanclu a nedavam to nejake treti osobe. Misto zjistovani, jestli uz to odevzdal nebo ne, to mohla mit podane davno sama.

Prelouskala jsem to sice za jeden vecer, ale moc pozitivni ohlasy to ve me nevzbudilo. Za me teda hodne nevyuzitej “potencial” pribehu.

16.02.2021 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Nejdriv jsem videla film, ted mam rozkoulany serial a do toho jsem zacala cist knizky. Je pro me nepinave porovnavat, co se mi v vem libi vic nebo min, ale i tak knizky proste vedou :D

03.02.2021 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

(SPOILER) Na jednu stranu jsem desne nastvana, protoze se malokdy stane, ze by se mi aspon cast filmu libila vic nez knizka, ale tady musim konstatovat, ze filmovy konec se mi libil vic nez knizni. Uz jen to, ze ve filmu to byl jeji napad, jeji past, ale v knize jej papouskovala vety, ktere ji rekli.

Ale jinak se mi moc libila rozpracovana linka SWAN......kr.va jedna :)
A cast v Helsinkach byla skvela. Forsyth a Gabel....okouzlujici dvojce.

A MARBLE? Ten clovek musel byt sakra skvelej, kdyz to zvladal 14 let. Neskutecny.

17.01.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Velmi prijemne poctenicko, sama mam velkou slabost pro severske zeme a vse spojene s nimi. A pohled hygge je velmi prijemny. Jen mu clovek musi dat sanci :)

14.01.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Nebylo to spatne, ale tak ku.evsky moc jsem nesnasela postavu Brianny a vsechno, co sebou prinesla. Chapu, ze chtela byt nesobecka, ale tohle rozhodnuti nebylo jen na ni a navic pak spoustu veci znicila a zamotala.

Nejvice me dojala matka Seana, kdyz mluvila o synovi, to ze me vymacklo slzy. Ale Brianna? Ne...

Premyslela jsem spis nad vedlejsimi postavami, nez ustredni dvojci.

05.01.2021 3 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Krasna myslenka, ze se mohlo vsechno stat prave takto. Neskutecne me tem pribeh dojal, na konci mi steklo i par slz. Tak moc jsem si prala, aby se znovu setkali.
Oplakala jsem i Briseovnu....jak malo v tehdejsi dobe zalezelo na zivote zeny.
A Pyrrha jsem nenavidela, nenavidela jsem jo tak moc, ze jsem mu snad i jeho konec prala. Thetidina vychova se na nem nepekne podepsala....

03.01.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ja se chlamala celou knizku. Tohle byl pro me balzam na dusi. Opravdu jsem se uz moc potrebovala od srdce zasmat a tady se to povedlo v kazde kapitole.
Miluju, kdyz hrdinky nejsou dokonale a tahle mela do dokonalosti daleko. Silena to zenstina :D

02.01.2021 5 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Clovek z nich sice moc nepochopi, ale i tak je to skvele nahlednout do osobni korespondence takove autorky.
Musela jsem se pri jejich cteni usmivat, protoze jsem konecne pochopila, proc se lidi certi, kdyz s nimi mluvim a oni mi rikaji, ze preskakuju z tematu na tema a oni nestihaji sledovat o cem mluvim. Tady to bylo zrovna tak. A bylo nadmiru jasne, ze veskerym narazkam a nedokoncenym zminkam porozumi jen osoba, ktera ji byla nejblizsi....coz podle posledniho dopisu, kdy jsem mela slzy v ocich, byla prave Cassandra.

01.01.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Ben byl zlaticko....uchylne a silene zlaticko. A Sera toho tahla strasne moc. Vadilo mi na ni, ze odmitala veskerou pomoc. Az to prehanela. Takze ta rana do skeble byla nakonec potreba.

01.01.2021 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Jsem spokojena. Dokreslilo mi to par linek v pribehu a Thomase jsem si zamilovala jeste vic :)

29.12.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Asi jsem od toho cekala neco trosku jineho. Tohle me az tak moc nezaujalo. Jeho dilema kvuli veku jsem nechapala. Propleteni se sestrou jsem cekala daleko vetsi. A jeji posedlost pisnickama z devadesatek nebyla az tak zajimava.

26.12.2020 3 z 5

Cetli jsme spolecne se syny. Diky obrazkum je to bavilo uz v tak nizkem veku (5r a 2,5r). Tenhle pribeh zkratka nikdy neomrzi :)

26.12.2020 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Jako jo, misty (mysleno spis nektere kratke dialogy) to bylo vtipne. Ale obcas me nektere pasaze taaaaaak strasne nudily. Znovu ji cist urcite nebudu.

26.12.2020 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Asi se mi vice libil film, ale i knizka mela neco do sebe. Hodne jsem ocenila, ze tam byly pasaze s emaily. Ty me bavily hodne.

13.11.2020 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Pribeh byl strasne zajimavy. Jen me desilo, ze je nwkdo opravdu schopny opustit vsechno co zna, aby zil nekde v takovych podminkach s nekym tak rapidne rozdilnym.
Tohle asi nejsem schopna pochopit.

25.10.2020 3 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Vsechno jsem to silne prozivala s Elizou. Tohle se mi stava jen u par mych oblibenych knizek.
Tahle se zapsala mezi ne!

25.10.2020 5 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Miluju film a okamzite jsem si i po par strankach zamilovala tuhle knizku. Uznavam, ze se to celkem rozchazi, ale oboje ma sve kouzlo.
Howl, Sofie, Kalcifer i ostatni postavy jsou v knizce skvele.
Jen me strasne mrzi, ze neni prelozeno pokracovani. Boze jak rada bych si to precetla.

25.10.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Booooooze....ten zacatek se tak strasne tahnul. Rozumim, ze autorka potrebovala vykreslit psychologickou linku Sage a potrebovala si pripravit pudu pro druhy dil, ale ono se vlastne neco delo az na poslednich 100 stranach. A tech 300 predtim jsem se musela chvilkama i premahat, abych pokracovala.

Pocet hvezdicek davam z 90% kvuli Lucovi a jen z 10% kvuli Sage. Jo, stalo se ji neco desnyho, ale mela mu to rict. Kvuli ni budu muset tedka cekat na dalsi dil, ackoliv to uz mohlo byt vyresene.

Mimochodem trosku mi to pripomina knizku Pockam na tebe.

17.10.2020 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Nejdrive jsem videla film a az pak cetla knizku. Automaticky se mi vtiraly podoby postav z filmu do knizky, coz uprimne receno zrovna moc nesedelo, ale co uz.

Libilo se mi, ze byla knizka detailnejsi a z meho pohledu daleko lepsi nez film. Daleko vic jsem se dozvedela o minulosti “Katie”, mela jsem moznost sledovat “realitu” Kevinova silenstvi.

Proste knizni verze mela toho vic co nabidnout...

31.08.2020 4 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Maggie mi lezla krkem. Jako sorry, ale ten svuj rezim fakt neskutecne prehanela. Za to Ben byl moc mily. Pusobil jako prijemny chlapek od vedle a ne jako filmova star :)

Obalka je skvela. Nemuzu se na toho chlapa vynadivat...

Ale co mi fakt vadi je nazev knihy. Podle nazvu jsem cekala neco trochu jineho. Protoze Maggie nebyla nijak zvlast odvarena z Bena. A navic, vzdyt spolu poprve nestravili zas tolik casu. Kruci, vzdyt to nebyla ani hodina...tak jaka Jedna noc s nim.

20.08.2020 3 z 5