Kitty Kitty komentáře u knih

Jako audio na cesty i na kolo.

17.09.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Jak psala Ozinka níže: Vulgární, ukřivděný, namyšlený doktor. Tež mě to tak rozčilovalo, že mi unikal děj. Nedočetla jsem.

26.07.2020 odpad!

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Pěkná kriminálka na nedělní odpoledne

14.06.2020 4 z 5

Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Ztráta spojení - Odhalte pravé příčiny deprese Johann Hari

Na můj vkus dost kontroverzní názory. Neříkám, že by něco na tom nebylo, ale shodit antidepresiva ze stolu, že se jedná o placebo je trochu moc. Ono tedy, i kdyby to bylo jen ve víře, tak proč ne.
Celkově zajímavý pohled na problematiku, kniha stojí za přečtení.

28.05.2020 3 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Básně pohladí po duši a vytáhnou vzpomínky na dětství

29.03.2020 4 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Knihu jsem četla na doporučení a proto jsem od ní čekala více. Líbila se mi styl, propracovanost postav, dialogy. Jinak jde o průměrnou detektivku, místy zas až zbytečně zacházející do detailů (na celou stránku, co si hrdinka pouštěla za písničky). Dějová linka mě trochu zklamala. A navíc jsem objevila v textech chyby :(

29.01.2020 3 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zajímavé téma, zajímavé příběhy.

17.01.2020 3 z 5

Příběhy z pražské zoo Příběhy z pražské zoo Jiří Felix

Knihu jsem jako dítě četla velmi často. Milé příběhy.

17.01.2020 4 z 5

Kočovníci severu Kočovníci severu James Oliver Curwood

Kniha mého dětství

17.01.2020 5 z 5

Srnečka Sisi Srnečka Sisi Josef Prchal

Kniha mého dětství, nádherná a smutná

17.01.2020 4 z 5

Mistři světového malířství Mistři světového malířství Jordi Vigué

Knihu vlastním už roky a občas v ní listuji. Jako přehled malířství je dobrá, pokud se jde do detailu, grafik knihy obrazy i oříznul, čímž dle mého názoru díla znehodnocuje. Každý umělec je na třech listech bez ohledu velikosti jeho tvorby.

17.01.2020 3 z 5

Podivné cesty Podivné cesty Dean Koontz

Knihu jsem si vybrala díky ČV.
Některé povídky mi přišly takové neumělé a nevyzrálé, jiné moc fajn. Asi se podívám i po dalších knihách od tohoto autora.

09.01.2020 3 z 5

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Jo, zasmála jsem se. Pravda, během pohřbu se asi nikdo nesmál, ale asi si ani neuvědomil, co řečník prohlásil :)

První rychlý a jednoduchý bodík do výzvy r. 2020

01.01.2020 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Série se mi líbí, u tohoto dílu mi vśak silně nesedl námět.

04.12.2019 2 z 5

Drony - Fotografování z ptačí perspektivy Drony - Fotografování z ptačí perspektivy Petr Jan Juračka

Tak... no... vlastně nevím. Něco fajn, něco dle mého naprosto zbytečné. Jako inspirace budiž.

26.11.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Měla jsem obavy, abych se nad knihou nenudila, když jsem před ní četla několik kriminálek, ale přįběh mě rychle táhnul do děje. Moc se mi líbila.
Poslední kniha do ČV2019.

07.11.2019 4 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Rychle získaný bod do ČV, toť tak jediné pozitivní, co bych k tomu řekla. Nevím, zda ona prostoduchost byla zámėrem, nebo vrchol autorčiných schopností.

01.11.2019 odpad!

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Skvělá krimi na nedělní odpoledne... aha, on je pátek, tak na páteční odpoledne a pár večerů k tomu :)
Myslím, že se mi příběh nevryje navždy po paměti, ale příjemně zabavil.

01.11.2019 4 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Vzpomínky malého chlapce na válku a koncentrák. Drsné.
Závěr knihy už nebyl pro mne tak čtivý, autor na můj vkus příliš rozsáhle popisuje svoji kariéru právníka.

14.08.2019 3 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Neurazí a nenadchne.
Průměrná kriminálka, možná příliš vystupující ženské postavy, ale to mi nevadilo. Chvilky napětí střídaly i slabší pasáže. Měla jsem jako audioknihu, tak jsem v pohodě doposlouchala.

08.08.2019 3 z 5