Kočovníci severu

Kočovníci severu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40402/kocovnici-severu-40402.jpg 4 114 18

Kniha líčí život divokých zvířat a pozorování přírody.Mezi hrdiny-zvířaty se tu objevují ne lovci zlata, ale poctiví a nepoctiví lovci zvěře, postavy realistické a poutavé. Arktický půvab přírody, život divoké zvěře, boj na život a na smrt...

Romcajs
24.03.2023 5 z 5

Krásný příběh v netknutých končinách kde zlo je zlem a dobro dobrem.

Marhulka14
14.12.2022 5 z 5

Knížka, která pohladí na duši. Krásný příběh o zvířecím přátelství.

padola
13.12.2022

Roztomilá knížka! Dobrodružství dvou zvířecích kamarádů, psa a medvěda. Objevila jsem ji díky nahrávkám Českého rozhlasu.

vernem1850
16.06.2022 5 z 5

NÁDHERNÝ NAPÍNAVÝ A NĚKDY I SMUTNÝ ROMÁN.

Barza
15.01.2022 5 z 5

K této knížce jsem se dostala až v dospělosti, kdy jsem ji četla před spaním svým synům. Koupila jsem ji před časem při výprodeji starých svazků z knihovny. (V dětském oddělení jsem byla naposledy asi před 5 lety a nepříjemně mě překvapilo, že z edice KOD tam téměř nic neměli, proto jsem je začala skupovat po bazarech.) Předčítání vždy končilo nářkem: né, to je nefér, jěště kousek, teď je to zrovna nejnapínavější. Čtení to bylo napínavé, přímočaře jednoznačné a líbilo se nám všem.

Luigi1
17.05.2021 5 z 5

Po přečtení hodnocení Ivana F jsem chtěl knížku odložit protože jsem se hrdinama tak nějak sžil a když jsem četl,že litoval psa Mikiho,hned jsem si představoval to nejhorší.Ještě,že jsem to neudělal .Krásně popsaná krajina a příběhy obou přátel zvířecí fauny,nádhera.Kdo má rád Curwooda tak vřele doporučuji.

danny_21
09.01.2021 4 z 5

Další z KODovek, která mě v dětství minula a a věřím, že mít ji přečtenou v té době, určitě by se stala hodně ohmatanou. Curwood má velký dar dát světu divočiny kouzelný nádech a jeden by hned vzal teplé spodní prádlo a vydal se do Kanadské divočiny hledat takové parťáky jako nám představil v knize. Putování a dospívání dvou zvířecích mláďat, která musí čelit nejedné překážce v rámci nekompromisních, ale spravedlivých, přírodních zákonů baví a čas nad příhodami medvědího ale hlavně štěněcího hrdiny uteče jako voda - 75 %

kokrokr
24.05.2020 5 z 5

Tohle vydání jsem dostal před mnoha lety jako dárek od rodičů. Mám ho pořád a doufám, že mé vnuky až povyrostou o 3-4 roky bude Nýwa a Miki bavit také. Daleký sever plný dobrodružství snad nadchne i dnešní kluky a holky. Moje kniha je z roku 1962 a vyšla v edici KOD u stát. nakl. dětské knihy. Pozdější vydání jiných nakladatelství musí mít určitě novou obálku.

Džerkys
17.02.2020 5 z 5

Velmi mile napsaná kniha

Kitty
17.01.2020 5 z 5

Kniha mého dětství

Vendula39
21.07.2019 4 z 5

Knížka se mi velmi líbila, je neuvěřitelné, jak se dokáže pes s medvědem kamarádit. Co všechno si Miky vytrpěl a s jakou trpělivostí hledal pána a ta radost když ho uviděl.

mot33
25.11.2017 4 z 5

za mě jedna z těch nej kodovek.

mrkvivit
30.11.2016 4 z 5

Krásná připomínka dětství. Knížku nám táta čítával před spaním na pokračování a fakt jsme se těšili na každý další večer. Autorovi se podařilo sepsat poutavý, dobrodružný příběh se dvěma hlavními hrdiny z říše zvířat, jejichž oddanost je tu v kontrastu s krutostí (některých) lidských postav. Když se nám podařilo nahrát z Polské televize rychlodabovanou filmovou adaptaci Nikki, severský pes (Kanada, 1961), to bylo radosti, těžko říct, kolikrát jsme to s bráchou viděli... Doufám, že tu knížku doma ještě najdu, abych ji za čas mohl číst našim mrňousům.

Petrstik
28.01.2015 5 z 5

Nádherné dobrodružné vyprávění o přátelství medvědího mláděte a psa v drsné přírodě severu.

Ivan F
02.09.2013 5 z 5

Ako som len ľutoval psa Mikiho ... dodnes mi stisne srdce pri spomienkach na mrazivo krásne čítanie. Dojem z príbehu umocňovali prekrásne čierno-biele ilustrácie, atmosféra z nich priam sršala. Nechcem rýpať, ale Curwoodove opisy drsného života na severských bielych pláňach a v hlbokých rozľahlých lesoch, mi prišli naturálnejšie než Londonove.

awitja
22.06.2013 5 z 5

milovaná knížka mého dětství :-) dodnes se k ní ráda vracím, stejně jako k jiným Curwoodovým knížkám..jeho příběhy jsou nádherné, dojemné a tak nějak celkově vždy pohladí srdce

p.stranska
20.11.2012 5 z 5

tyhle knížky jsem hltala v pubertě a i dneska bych si ráda našla čas si třeba nad touto znovu pobrečet...

vitavita
13.03.2012

Miki a Nýva prožívají nuceně řadu krásných dobrodružství.