kikizubik kikizubik komentáře u knih

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala. Skoro celou knihu jsem měla chuť jí jednu fláknout. Nechápala jsem jak vůbec mohla být tak hloupá jako by před pravdou byla slepá i hluchá a při lži...no comment...
Gavin nebyl špatný. Upřímně jsem jeho části četla raději než Emilyiny pasáže.
Do druhého dílu se hrnout nebudu. Stejně vím, jak to nakonec dopadne. (Teda tuším, bylo by příjemné, kdybych se mýlila)

27.07.2016 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Rozhodně zajímavý nápad. Popelka jako kyborg?!
Příběh byl docela předvídatelný, ale zase na druhou stranu jsem ten příběh žrala až do konce.Těším se na další díly, který na sebe tak krásně navazují.

28.06.2016 4 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Čekala jsem od toho víc a také trochu něco jiného, ale i přesto jsem ráda, že jsem si Frankensteina konečně přečetla.

14.04.2016 3 z 5

Argylle Argylle Elly Conway

Knihu jsem si přečetla na základě filmu se stejným názvem, ale nenechte se zmást, obě věci jsou odlišné. Kniha je psaná fiktivní spisovatelkou, která je hlavní hrdinkou v tom filmu, který doporučuji, jesti se chcete pobavit u romanticko-špionážní komedie.

Kniha mě vytrhla ze čtecí krize. Rozjelo se to po prvních dvaceti stránkách a já si úživala každou stránku. Příběh plynul velmi rychle. Postavy byly dostateně sympatické, což platí i o příběhu samotném. Akce bylo dostatek a místy jsem byla opravdu napnutá, to se mi dlouho nestalo. Jestli byste chtěli něco nenáročnéno, co rychle odsýpá. Je tato kniha právě pro vás!

18.04.2024 4 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Rereadingy nepraktikuji často, ale po filmové adaptaci jsem musela, protože jsem kompletně zapomněla vše důležité z této série a hlavně co se týče finále. Bylo to pěkně zakončené. Postavy mi budou chybět a jen fakt, že nikdy neochutnám výtečné dobroty od Lottie je tragické. Grayson je má momentální fiktivní crush, kam se hrabe Henry, haha. Kdyby autorka napsala sbírku krátkých příběhu z této série nezlobila bych se, protože nemám ještě dost, potřebuji víc!

31.01.2024 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Překvapilo mě, že kniha byla vážnějšího rázu, než jsem předpokládala od letní romanťárny. Gus a January byly snesitelné postavy nechtěla jsem je zabít, což je krása. I když se kniha trochu vlekla, na požitku to knize neubralo. Hype u mě obstál.

01.08.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Po Nočním lovci jsem se rovnou vrhla na další případ a bohužel to u mě nenaplnilo očekávání. Případ nebyl špatný, zase byl brutálnější v podobném razu jako dvojka, ale nic moc se tu nedělo, jako chápu, že každý případ se vyšetřuje odlišným způsobem, ale ta akce, která byla v Nočním loveci mi chyběla, jelikož jsem se nedokázala od něho odtrhnout, ale tady mi to vůbec nevadilo klidně jsem knihu odložila. Nicméně to nebylo tak zlé, abych se ke knize nevrátila a nedočetla, nicméně pro mě zatím nejslabší díl.

15.07.2023 3 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Jean Menzies

Mýty jsou doplněné i trochou informací o Řecku a co vše bylo inspirováno mytologií. Za mě velké doporučení.

04.12.2021 5 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

Od autorky jsem přečetla Výpověď, která si mě získala, proto jsem neváhala a sáhla po další její knize...Whitney G. nemůžu upřít čtivost, protože se to četlo opět samo, ale dost mě to zklamalo...Začátek měl super rozjezd, prostředek byl takový meh a konec byl jenom v pohodě. Hlavní protagonisté neměli takovou chemii jakou bych si představovala...
Celkově knihu hodnotím jako průměr, protože "Výpověď" nastavila laťku dost vysokou.

Nicméně, jestli chcete oddychovou četbu z vysokoškolského prostředí, která se čte dobře můžete knihu zkusit.

18.06.2021 3 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Začátek byl skvělý, po pololovině se to trochu táhlo, ale pak přišlo nečekané rozuzlení a bylo to skvělý!!
V knize je zmíněno dost násilí - dost drsného, proto bych to nedoporučila lidem, které mají slabší povahy, nebo obecně nemají rádi násilí v knihách.
Byla to moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední.

30.05.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Zaujala mě anotace, tak jsem si řekla proč ne....Nicméně jsem měla dost velká očekávání, která se nevyplnila, ale hlavní protagonisté byli sympatičtí a jejich chemie byla přímo hmatatelná, i když se mi zdálo, že ten jejich vztah byl dosti urychlený...No nevadí...
Griffin byl chlap, kterého jsem Luce upřímně záviděla a fandila jsem jim, ale každou přečtenou knihou v tomto žánru zjjištuji, že to není čtivo ve většině případech pro mě.

03.09.2020 3 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Četlo se to samo a ty doprovodné ilustrace k tomu přidávali ještě něco víc. Netušila jsem, kam příběh bude spět, jelikož jsem moc recenzí nečetla, ale měla jsem jednu teorii, která se neuskutečnila. Nevadí...opravdový zvrat v knize byl dost dobrý sám o sobě...

27.06.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Příběh byl super - rychle to plynulo, Gaby byla sympaťačka a Saša byl sexouš. Líbil se mi vztah mezi Gaby a jejím bratrem a dvěma kamarády...
Jediná výtka, kterou na knihu mám jsou vtipy o hovnech a sračkách - podle mého tam byli v mnoha případech zbytečné, ale co už.
Určitě si v budoucnu přečtu i další knihy od autorky.

30.05.2020 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

S prvním dílem jsem celkem bojovala, ale TOHLE bylo úžasné. Samé zvraty od začátku do konce. A ten konec...nečekala jsem to.

23.05.2020 5 z 5

Pátračka Gilda Pátračka Gilda Jennifer Allison

Je hodně velká škoda, že se této sérii nevěnuje velká pozornost, protože je to opravdu skvělá série a teď už se první díl nedá ani sehnat. Objevila jsem ji náhodou v knihovně, tak před milionem let a úplně mě dostala. Gilda je svá a jde si za svým snem stát se vyšetřovatelkou paranormálních jevů a na svůj věk je velmi dobrá ve psaní, což si uvědomuje a její další cíl je stát se spisovatelkou . Je něco jako Nancy Drew dalo by se říct.
Když jsem knihu znovu přečetla, překvapilo mě kolik vážných témat se tam rozebírá - když jsem to četla o dost mladší, tak mě to vůbec nezarazilo, nebo spíš nějak extra neuvýzlo v paměti.
Rozhodně doporučuji všema deseti!

04.04.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Měla jsem problém se ze začátku začít, ale jak to začalo být akčnější, tak jsem měla problém se od knihy odtrhnoout. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, každá je úplně jiná, takže si nejde jednu z nich vybrat. Díky Nině, která je Gríša mám nutkání si přečíst autorčinu předchozí sérii, kde bych se o tomto národu dozvěděla více. Jsem zvědavá na pokračování Šesti vran -jak to všechno dopadne...

20.03.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Čtení jsem si užívala až do okamžiku, kdy se odhalila identita vražedkyně, jelikož jsem si tak ze srandy po první kapitole tipla kdo by to tak mohl být a světe div se - měla jsem pravdu. Samozřejmě nám autorka dávala stále nějaké záminky, kdy jsme podezřívali jednu a pak druhou a následně další postavu, zkrátka jsme podezřívali každého kdo do popisu seděl, což bylo prima, kdybych si odzačátku nestála na své jedné jediné...
Zjistila jsem, že nemám ráda, když uhodnu zápletu, jelikož většinou se mi to nestává.

I přes tento jeden malý zádrhel se kniha četla velmi dobře, nedalo se od ní odtrhnout ani ve chvílích, kdy se děj teprve rozjížděl...Určitě jestli budu mít někdy příležitost, tak si od autorky přečtu nějakou další knihu. Snad mě v budoucnu překvapí. ^^

11.03.2020 3 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Měla jsem hodně velká očekávání a bohužel jak to s takovým očekáváním bývá nenaplnilo se. Zklamalo mě to a to hodně. Ne všechny povídky mě neoslovili, ale valná většina byla buďto katastrofa nebo opravdu nezajímavý průměr.

31.12.2019 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Příběh a kresby se mi opravdu líbily, ALE ty obrovské bubliny s mega písmeny. Možná bych nad tím přivřela oči, kdyby to bylo v nějakém hezkém fontu...

16.08.2019 3 z 5

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Příběh se mi moc líbil. Autorce se podařilo udržet mrazivou atmosféru až do konce. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a to se v poslední době stane málo kdy.

22.06.2017 3 z 5