kikina28 kikina28 komentáře u knih

Světec Světec Carin Gerhardsen

Tak jsem přečetla i 4. sérii - Světce. Vrhla jsem se do toho s nadšením, aby to nadšení potom vystřídalo lehké zklamání - nějak jsem asi polovinu knihy četla jen ze setrvačnosti. Ovšem najednou BUM, já jsem se nemohla od knihy odtrhnout, musela jsem ji ještě ten den dočíst. Takže opět super, kniha nezklamala.

26.11.2015

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Krásná kniha napsaná pocity teenagerky, která přestože je smrtelně nemocná, má v sobě spoustu síly bojovat za každý lepší zítřek. Hodně jí v tom pomáhá kamarád August, který je do ní zamilovaný a snaží se jí její potíže překonat. Celou dobu jsem to četla s vědomím, že Hazel nakonec zemře, ale...
Přečetla jsem ji rychle a kde můžu, tam ji doporučuji. Kamarádka se mi smála, že čtu knihu pro náctileté, ale já si to nemyslím. Tuto knihu může klidně číst i dospělý, najde si tam to svoje a může přemýšlet, jak by se zachoval on, jakožto rodič. Její maminku jsem moc obdivovala, nevzdávala to, nebyla před ní hysterická, ukazovala sílu a věděla, že nikdy není tak strašně, aby nemohlo být ještě hůř.

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Opravdu povedená autobiografie. Já to nechápu, jak někdo může vydržet takové ponižování tak dlouho, neozvat se a nechat se ponižovat a nechat si vymývat mozek ve jménu Boha. Od narození se jim vštěpovalo "žít s někým v harmonii a budeš v příštím životě povýšena" , to je fakt mazec. Opravdu věřili, že budou-li se chovat jak si přeje prorok, budou v nebi šťastni a jejich život bude šťastný. Je spousta věřících a já je neodsuzuji, ale dojít až tak daleko...
Ale co mě překvapilo, že se to nedělo v žádné muslimské zemi, ale v Americe, zemi s neomezenými možnostmi. Přestože žila Carolyn v takové sektě od narození a matka ji denně bila, našla v sobě dost lásky pro všech svých osm dětí. Dokázala se "svému" světu postavit čelem a škoda, že přišla na to, že vnější svět je k ní ohleduplnější než svět vnitřní, až se jí narodil Harrison a byl tak těžce nemocný. Carolyn v sobě našla spoustu síly a vůle bojovat o štěstí svoje a štěstí svých dětí. Smekám před ní.

Bestie Bestie Martina Cole

Tato kniha jasně vystihuje, proč je BESTIE ženského rodu. Od Martiny jsem četla všechny knížky a všechny se mi líbily. Ano, píše pořád z jednoho prostředí, ale ani v jedné se žena ke své rodině nechová tak, jako Cynthie. Je to odsouzeníhodná osoba, kterou Martina vylíčila opravdu bestiálně. Já mohu knihu jen doporučit.

Inferno Inferno Dan Brown

Když to v práci četl můj kolega a komentoval to slovy, že kdyby Brown napsal jen posledních sto stran, tak je to bezvadná kniha. Tehdy jsem kroutila hlavou s tím, že autor tak skvělé knihy, jako je Šifra ..., nemůže napsat něco, co mě chvílemi bude nudit. Ale po přečtení jsem mu musela dát za pravdu. Popis všech bazilik, chrámů, kostelů a uliček se spíš hodí do nějakého průvodce, dějově naprostý nesmysl a konec docela akční. Na to, jaký kniha ještě před vydáním způsobila "humbuk", jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale pouze půjčila. A s radostí vrátila.
Rozhodně to není kniha, ke které bych se po nějaké době opět vrátila.

30.04.2014 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Tuto knihu jsem četla už dřív, ale teď jsem si koupila její volné pokračování "UČEDNÍK", tak jsem si ji pro osvěžení paměti přečetla znovu. Je úžasná a Učedník, kterého čtu nyní, je taky super. Vřele doporučuji, Tess Gerritsen píše fakt báječně. Akorát jsem na rozpacích z Rizzoliové. V knize ji popisuje jako docela tuctovou mladou ženu, malou a nepřitažlivou, ale v seriálu, který běží na Primě je moc hezká. Já si ji při čtení prostě představuji takovou, jaká je v televizi.

03.04.2014

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jednoznačně zatím nejlepší Keplerova kniha. Svižná, čtivá - doufám, že bude pokračování. Nebo ví někdo z vás, kam se poděl Joona Lina??? A skutečně zemřel Jurek Walter???

27.01.2014 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Další vyprávěcí umění Jefferyho Deavera. Super knížka, i když mě chvílemi hlavní hrdinka dost štvala. Tím, jak všechno uměla, všechno věděla a všude byla.Noa ke konci naletí jak malá školačka.

27.01.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jsem ráda, že jsem od Jo Nesbo četla jako jeho první knihu Sněhulák, protože pokud by to byl Netopýr nebo Švábi, asi bych dlouho přemýšlela, jestli po jeho knihách sáhnout nebo ne. Teď jsem dočetla Švábi a na můj vkus byla tato kniha zbytečně natahovaná a závěr hodně rychlý a chvílemi zmatený. Ale samozřejmě všemu přidal plusové body neodolatelný ignorant a svéráz Harry Hole.

16.01.2014 4 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Super kniha, hrdinkou je opět jedna chytrá, ale v životě nešťastná žena. Tak je dokáže vystihnout jen Joy Fieldingová. Doporučuji všem, hlavně těm, kdo mají knihy Joy rádi tak, jako já.

04.01.2014 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Kniha se naprosto odlišovala od těch, které kdy Joy Fieldingová napsala. Řekla bych, že po Neúplné mozaice, která mě nebavila, je to její druhá nejslabší kniha.Moc mrtvých a řekla bych že i děj byl celkem mimo realitu. Joy chtěla napsat detektivku, ano, napsala ji, ale podruhé ať to raději nezkouší. Ať zůstane u žánru, který je jí blízký - romány o ženách, které jsou úspěšné v životě a v kariéře, ale ne v osobním životě.Kdo chce, ať si ji přečte a udělá si názor sám, ale já osobně se k ní podruhé určitě nevrátím.

01.01.2014 3 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Nevím, proč čtu takové knihy, když mám strašně ráda děti a každému, kdo jim ubližuje, bych nejraději ublížila sama. Proč ubližovat bezbranným? A tato kniha je o jedné bezbranné holčičce, která udělá to, co jí dospělí přikážou. Že je její otec zvrácený, o tom nasvědčuje už nadpis. Ale co si mám myslet o matce? Tvrdí, že o ničem nevěděla. Ale dá se jí věřit? Nechápala jsem, proč neodešla od otce tyrana, který bil její dítě a navíc ani nebyl živitel rodiny, takže na něm nebyla finančně závislá. Zase jedna z těch, která nemůže bez chlapa být, ať se k ní chová sebehůř. Takže vina, že měla malá Barbara tak strašné dětství, padá i na její hlavu. Dá se vůbec litovat taková žena?

04.12.2013 5 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Ze začátku klasická Harlekýnka, ale potom to bylo napínavé. A konec? Moc a moc smutný.

04.12.2013 4 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Dobré, dobré, hodně dobré.

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

Přečetla jsem celou sérii rodu Morlandů, moc hezky vyprávěné. Mám ráda anglickou historii, autorka pěkně vylíčila prostředí ze středověké Anglie.

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Opět kniha z prostředí islámu a opět strašné. Nechápu jejich kulturu, jejich náturu a jejich "Smysl pro rodinu". Zvrácené. Ale kniha samotná je napsaná moc dobře, jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Už koluje po celé rodině.

Dravec Dravec Adam Barna

Kniha dobrá, dobře se četla. Autora jsem měla možnost poznat osobně - velmi příjemný mladý muž.

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Jedním slovem STRAŠNÉ. U této knihy si člověk uvědomí, jaké máme štěstí, že žijeme v naší kultuře. Muslimové si žijí ve své kultuře, která je nám naštěstí hodně vzdálená. Žena tam má menší cenu než velbloud. A brát jako samozřejmost znásilňování a vraždění svých vlastních dcer, byť relativně malých - to je hřích. Ovšem hrdinka si zachovala svou vlastní důstojnost a postavila se svému vlastnímu otci. Kniha je krutá, ale strašně čtivá.

Princezna Sultana a její blízcí Princezna Sultana a její blízcí Jean Sasson

Život v islámu popsán okrajově, ale i tak se kniha čte velice dobře. Doporučuji i její další dvě pokračování.

Lékaři Lékaři Henry Denker

Výborná kniha, tak jako všechny ostatní. Mám ráda knihy z lékařského prostředí, je mi blízké a autor dokáže citlivě napsat dechberoucí příběhy. Knihy odkládám, až jsem u konce.