kikikrat kikikrat komentáře u knih

Na viděnou v Havaně Na viděnou v Havaně Chanel Cleeton

Tentokrát nádherná obálka, která taky skrývá nádherný příběh. Začátek knihy, kdy Marisol přiléta na Kubu, mě přiznám se moc nebavil. Trvalo mi než jsem se začetla ale potom! Potom to stálo za to. Seznamováni se s Kubou, seznamování se s Luisem, jeho rodinou a jeho názory ale taky seznamování se s Elison, která na Kubě žila o něco dřív a znala jí zase trochu jinak, seznámení s její láskou a trápením. Byl to zajímavý příběh dvou žen. Musím se přiznat, že Kuba je mým snem ale po téhle knize jsi nejsem jistá jak k ni přistupovat. Jistě veděla jsem jaké to tam asi je ale myslím, že jsem si to nedokázala tolik představit. Teď už ano a vděčím za to této knize. Dokážu si představit krásnou Kubu ale i její úskalí. Konec knihy mohl být možná trochu lepší. Knihu jsem si užila a obohatila mě.

06.08.2023 5 z 5

O starém Řecku ve výtahu O starém Řecku ve výtahu Theodore Papakostas

Tohle bylo skvělé! Doporučuju všem, kteří si chtějí zopakovat historii ale i těm co se chtějí dozvědět něco nového a zajímavého. Kniha je čtivá a napsána tak aby čtenáři dala co nejvíce. Díky tomu, že archeolog vede dialog s obyčejným člověkem je vše skvěle pochopitelné. Tak jen do čtení!

29.07.2023 5 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Nádherná kniha. To bylo takové pohlazení po duši. Autor píše opravdu skvěle, kniha vás pohltí a i když je tam více časových os a dějových linek vy se neztratíte. Upoutá vaší pozornost hned na začátku a vy chcete vědět kam příběh směřuje. Je to tolik opravdové a smutné ale taky plné naděje. Severina jsem si zamilovala, stejně jako Sicílii, která je tam tak krásně popsaná. Ano, ano, ano!

18.07.2023 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Zajímavá kniha. Ze začátku jsem nemohla nic pochopit ale postupně se vše začalo propojovat a bylo moc fajn to sledovat. Zajímavý námět a hezky popsané prostředí postapo světa. Mám ale pár věcí, které mi nesedí. Bylo tam toho moc. Určitě by knize prospělo kdyby tam nebylo tolik záležitostí. Kdyby se autor zaměřil jen na jeden problém a rozvinul více třeba postavy, které jsem si bohužel nedokázala nějak oblíbit a nezáleželo mi na nich. Nejvíc se mi líbila linka Ell.

18.07.2023 3 z 5

S hlavou v oblacích S hlavou v oblacích Sarah Hogle

Já mám knihy autorky ráda. Zamilovala jsem si Maybell, Wesleyho i ten nádherný dům a přírodu kolem. Bylo to zábavné, milé a upřímné. Občas když život stojí za nic tak člověk sní a to právě dělala Maybell. Jenže dostala dům a s ním protivu Wesleyho a každý z nich měl jiný plán. Jenže co když se realita začne stávat mnohem lepší než nějaké snění? Bylo to tak krásné a reálné. Nemám co vytknout.

05.07.2023 5 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Moc hezké prostředí Korfu. Sympatické postavy a to hlavně Elpida, která byla taková typická řecká ženská od rány a zároveň ta správná babička. Kniha byla čtivá a jasný, předvídatelná ale to člověk tak nějak čeká. Vadilo mi spíš, že se vše odehrálo za týden, což mi vůbec nesedělo, musela jsem ten fakt ignorovat. Pokud hledáte letní, oddechové čtení, tak je to kniha pro vás.

28.06.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Věděla jsem, že budu číst deníky a tak mi to od začátku nevadilo. Nevadilo mi ani spoustu jmen a míst. Přišlo mi, že právě to nám má ukázat jaký Alan byl, jaký měl rozhled, jaký byl člověk a co ostatní znamenali pro něj. Když jsem chtěla, jméno jsem si vyhledala a dozvěděla se spoustu zajímavých věcí. Zajímavé bylo i nahlédnutí do natáčení. Přiznám se jen, že mi přišlo, že ho ten HP zas tak nebere. Ráda jsem si knihu otevřela večer a vždy pár zápisků přečetla a přemítala o nich. Mám chuť podívat se na všechny filmy kde hrál nebo se na nich jinak podílel. Nejhorší byl konec .. zdá se, že život je opravdu pomíjivý. Alan byl vážený člověk, dobrosrdečný a svou práci bral opravdu vážně. No a do toho kostýmu Snapa se vždy nakonec nasoukal.

27.06.2023 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Autorka píše skvěle a čtivě. Knihu čtete pořád dál a dál až jste na konci a říkate si cože? Sledujete život Elišky, ke které nebyl osud zrovna vstřícný. Zasáhla ji ztráta ale také spoustu otázek. Když člověk něco neví a hlodá to v něm, dost to formuluje jeho život a to mi právě sledujeme v této knize. Musím se přiznat, že mě kniha nezásahla tolik a to přesto, že mám malé dítě. Narozdíl od Houbařky, která zůstává nadále nejlepší knihou jakou jsem kdy četla. Jo a tahle knížka je opravdu depka na to se připravte.

26.06.2023 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

Tenhle díl mi přišel o mnoho lepší než ten první. Od začátku do konce se něco dělo a dávalo to smysl. Byla jsem několikrát dost překvapená a musela jsem číst dál a dál. Tentokrát mi nevadila ani romantická linka. Těším se na třetí díl a jsem hodně zvědavá o čem bude.

09.06.2023 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Ze začátku jsem se nedokázala začíst ale jak jsem četla dál a dál, zamilovala jsem si ten svět a hlavní hrdiny. Sefia je statečná a vyvíjející se postava a stejně tak Lučistník. Líbí se mi to tajemno kolem postav a celkově příběhu. Téma je zajímavé a pro mě neokoukané. Líbila se mi i linka s kapitánem a to jak se vše ve správný čas prolínalo. Ta třetí dějová linka mi nepřišla až tak zajímavá ale měla také své místo. Těším se na druhý díl i když vím, že ten třetí nevyšel. A ta obálka je skvostná!

09.06.2023 4 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

3,5*/5* nebyl to pro mě tak silný příběh jako ty ostatní od autorky. Nějak jsem si nedokázala oblíbit místo ani hlavní postavy a to především Fena. Přišel mi tak nějak zvláštní a nedokázala jsem se do něj vžít. Oceňuju vývoj postav a to jaká témata kniha obsahuje. Ať už je to závislost, téma rodiny nebo téma smrti a nemoci. Určitě knihu doporučuju.

09.06.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtu ráda české autory a často jsou to příběhy depresivní. Tato kniha byla příjemná změna, byla plná naděje, síly, obyčejného života, odhodlání vše zvládnout.. a že se toho dělo! V knize je zmíněno spoustu důležitých milníků, které je dobré si pamatovat. Annu jsem si oblíbila tak že bych pro ni dýchala. Knihu doporučuji z celého srdce. Je čtivá, zajímavá, dojemná a plná naděje a radosti.

01.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Mám knihy spisovatelky ráda, díky tomu, že čtenáře seznamuje s historií a vždy vybere téma, které nám neni tolik známé. Já o Rumunsku mnoho nevěděla a jsem ráda, že jsem ho poznala. Byla to temná část historie a neumím si představit takhle žít. Mám teď chuť Rumunsko poznat o něco líp a myslím, že hlavně o to auterce jde. Nicméně samotný příběh mě nezasáhl tak jak bych si přála. Přišlo mi, že klouže po povrchu. To se mi stalo už i u předešlé knihy. Díky tomu tomu dávám o hvězdičku méně. Prostě mi tam něco chybí.

28.04.2023 4 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Tohle byla nádherná kniha. Je to sice jedna velká depka ale donutí vás přemýšlet nad tím, jak se každý jedinec vyrovnává se smrtí trochu jinak. Tiger byla silná a zajímavá hlavní postava, která se vyvíjela postupně jako její truchlení. Zajímavé bylo i prostředí kde se nácházela. Občas mi nebylo dobře z toho co jsem četla ale dalo mi to mnoho. Ten konec nebyl nereálný a srdíčkovej a to oceňuji.

28.04.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Lepších 3,5*/5*. Kniha se mi četla dobře. Byla zábavná, svižná a mohla jsem díky ní poznat Tomáše, kterého jsem sice neviděla v Survivoru ale poslouchala jsem ho už ve Fajn rádiu a myslím, že je přešně takový jak působí. Chytrý, zábavný a dobrosrdečný a takové jsou vlastně jeho povídky.

10.04.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Lepších 4,5*/5*. Jak je u Colleen zvykem je kniha čtivá a hned na začátku vás vtáhne a nepustí. Oblíbíte si hlavní postavy a dýcháte za ně. Několikrát mi poskočilo srdce. Líbil se mi nápad s 9. listopadem a stejně tak to téma. To jak se hlavní hrdinové vyrovnávají s osudem. Jediné za co musím ubrat na hodnocení je ten konec. Já nevím asi to na mě bylo až moc komplikované.

10.04.2023 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Mám z tehle knihy rozporuplné pocity. Hned na začátku je poznat rukopis autora, kterého jsem si oblíbila v sérii Silo. Jenže mi neskutečně dlouho trvalo než jsem se začetla a vůbec se nějak dostala do děje. Pak byla část, která mi konečně dávala smysl a neskutečně mě bavila. No a na konec ten konec konec, který mi přivedl jen další otázky, k těm už položeným.
Proč je všude písek? Jak funguje to potápění? Co se bude dít dál?
Možná bych byla ráda za další díl a možná ne.

02.04.2023 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Spencr je můj velký oblíbenec a já si užila každou stránku o něm. Dawn je velká sympaťačka a její práce dodává knize na zajímavosti. Celkově jsem se s touhle partou cítila skvěle a ráda s nima strávila čas. Jediné co mi vadilo byla místa, která se mi zdála delší a bez nějakého posunu.
Už se těším na další díl.

29.03.2023 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kniha má své mouchy. Možná by mohla být kratší, možná by Kaden nemusel být takový vůl a Allie by mohla míň brečet. Tohle všechno mi ale do knihy perfektně sedlo. Děj ubíhal, bavila jsem se a odreagovala a postavy jsem si oblíbila. Už teď vím, že si chci prečíst další. Jediné co mi odopravdy vadilo, že ty jejich osudy nejsou nijak dořešeny ale nakonec jsou přeci jen na vysoké a spoustu času zbývá.

29.03.2023 4 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Nejsem dítě a nečtu horory ale musím říct, že tuhle knihu jsem si užila. Bála jsem se a má představivost pracovala na plné obrátky. Doporučuji i poseroutkům jako jsem já. Skvělá kniha!

17.03.2023 5 z 5