Ketfl Ketfl komentáře u knih

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Jedno ze starších děl od mé oblíbené autorky, které stále čekalo na přečtení, se konečně dočkalo. Musím říct, že královna otřesných charakterů nezklamala, a i v tomto příběhu na vás bude čekat postava Alexe, kterého si rozhodně užijete. Já sama chvíli přemýšlela, jestli bych ho nejradši flákla po hlavě, nebo mu dala pusu. Kniha je nesmírně čtivá, jak jsme u L.J. Shen všichni zvyklí. Jak jsem se začetla, stránky mi doslova lítaly pod rukama. Nicméně na rozdíl od jiných děl autorky jsem si z tohoto příběhu úplně na zadek nesedla. Nemohu totiž vyloženě tvrdit, že by mi hlavní (ale i vedlejší) postavy byly úplně extrémně sympatické. I zápletka mi nepřišla tentokrát tak dobrá, jako tomu je u jiných děl. Působilo to na mě trochu vynuceně. Co mě ale bavilo, tak skvělá chemie! Ta se autorce povedla, jako vždy. Ač bych tuto knihu za svou oblíbenou od autorky neoznačila, tak i přesto se skvěle četla a bavila mě a proto hodnotím 4/5.

02.04.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Po předchozích knihách autorky jsem od této neměla žádná velká očekávání, ale musím říct, že tohle se autorce opravdu moc povedlo. Téma příběhu v podobě předstíraného vztahu sice není žádnou novinkou, nicméně vtipné zpracování celé dílo skutečně povzneslo.

Hlavní hrdinka Lottie byla sympatická, praštěná ženská. Huxley byl trochu upjatý, a kromě práce si život vůbec neuměl užívat. Dokud mu samozřejmě do života nevkročila Lottie, která mu ho obrátila vzhůru nohama. Jejich předstíraný vztah mě bavil. Líbilo se mi, že kniha nabízí také opravdu hezky napsanou erotiku. A vtipné scény? Ani nevíte, jak jsem se nasmála. Hlavně u scén na kurzech!

Kniha mi tedy dokonale sedla. Humor byl opravdu praštěný, ale pokud si chcete u knihy odpočinout, užít si pěknou romantiku a fakt se pořádně zasmát, tak tohle je to pravé počtení pro vás. Já jsem moc ráda, že jsem po knize sáhla. A co víc? Kniha je prvním dílem ze série, další díl nabídne příběh jednoho z bratrů Huxleyho, takže se je rozhodně na co těšit. Já se tedy těším.

Jediné, co bych vytkla, tak byla až zbytečně vynucená zápletka. Přiznám se, že mi to přišlo strašně zbytečné. A taky ten závěr myslím, že inteligentní lidé by si tohle prostě odpustili, ale na druhou stranu chápu, proč to tak autorka napsala. Každopádně i tak knihu velice doporučuji.

29.03.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Věřím, že asi většina z nás po skončení Zvrhlého krále napjatě očekávala druhý díl. A že je rozhodně na co se těšit.

Autorka to opět rozjela ve velkém stylu. Ačkoliv mně osobně se Ocelová princezna zdála asi více jak do půlky knihy jako taková výplň a příprava na velké finále, kterého se dočkáme ve třetím díle této série, tak i přesto se kniha rozhodně nijak netáhne. I během těchto dá se říct nudnějších pasáží autorka totiž nezahálí a tu a tam vyjdou najevo další části skládačky, které dohromady utváří celé to velké tajemství, které tvoří minulost hlavních hrdinů. Přiznám se, že jsem díky tomu knihu nemohla vůbec odložit a téměř bez dechu hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, co se bude dít dál. Některá tajemství vás možná napadnou v průběhu čtení, jiná vás možná překvapí. Jisté ale je, že Rina si se svými čtenáři hraje jako kočka s myší a nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá.

Aiden i Elsa jsou opravdu zvláštní dvojice a názory na jejich osobnosti i vztah se mohou různit. Já sama kolikrát valila oči a říkala si, že tohle bych nepřežila ani vteřinu. Každopádně musím uznat, že číst o tom mě fakt baví. I když mně osobně by asi víc vyhovovalo, kdyby se takto chovaly spíše starší postavy. Přeci jen ten věk 17-18 let mi na tohle dílko a na vše, co se v něm děje, přijde docela málo.

No, a pokud vás dostal závěr prvního dílu, tak se připravte, že závěr druhého dílu vás absolutně sejme. Já jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a opravdu nutně potřebuju další díl! Nebudeme si nic nalhávat, autorka opravdu umí navnadit a nalákat na pokráčko.

Tohle čtení si fakt nesmíte nechat ujít.
Hodnotím 4,5/5

29.03.2023 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Nebyla by to Melanie, aby si pro svoje čtenáře nepřipravila dílko tak přeslazené, že vás z něj možná i budou bolet zuby. Já osobně ale někdy přesně po takovém čtení toužím. Nemuset nad ničím přemýšlet a nechat se doslova ucukříkovat. Tento příběh vám nenabídne žádné extrémní drama, nehrozí ani hektolitry prolitých slz. Dostanete klasickou sladkou romantiku s dávkou erotiky a mírnou zápletkou. Někdy je trochu úsměvné, jak se tam všichni milují, každý má tak dvacet dětí, jejichž jména byste si nezapamatovali ani s tahákem, ale všichni si udrží visáž a postavy předních modelů a modelek, a všechny problémy se vyřeší skoro samy. Je to prostě takový svět, který je nereálný, ale do kterého si každý z nás občas rád uteče.

Hlavní postavy tohoto příběhu byly sympatické, jejich životní příběhy mi přišly zajímavé, ale zápletka je rozhodně slabší. Musím přiznat, že víc mě tedy nadchnul předchozí příběh s Grace, ale i tento se moc hezky četl. Zajímavý byl i epilog s náhledem do budoucnosti.

Ač nerada kritizuji práci překladatelů, protože jsem sama překládala titulky k seriálům a vím, že to není jednoduchá práce, tak bohužel musím vytknout překlad slova "pipinka". Proč k tomu překladatelka přistoupila, mi opravdu hlava nebere. V originálu je to oslovení "little bird". Ptáčátko, příp. ptáček mi v tomto případě přijdou rozhodně lepší volba. Pipinka mi bohužel celou knihu evokovala "vagínu", a tím se celá kniha absolutně degradovala.

23.03.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Pokud se vám v prvním díle jevila hlavní hrdinka Brie celkem sympaticky, tak se připravte, že ve druhém díle byste ji větší část knihy nejradši urvali hlavu. Z celkem normální holky se lusknutím prstu stává totální uplačtěná chudinka. I Finn, kterého jsem si v prvním díle dost oblíbila, mě v tomto díle vyloženě otravoval a přiznám se, že jsem si většinu příběhu přála, aby Brie skončila s Mishou, který se v příběhu objevuje nově. S ním měla dle mého názoru Brie nejlepší chemii a jejich rozhovory mě fakt bavily. Autorka si i v tomto díle drží svůj pěkný styl psaní, nicméně nejeden čtenář by zaplakal nad absolutně nevyužitým potenciálem. Scény, které by byly hřebem příběhu, autorka vyřešila jak lusknutím prstu. Nakonec pro mě bylo i zklamání, jak autorka vyřešila celou situaci se Sebastianem, tohle si podle mě vůbec nezasloužil. Příběh se krásně čte, stránky se jen míhají pod rukama, ale v závěru jsem po přečtení knihy spíše mírně zklamaná. Rozhodně tím ale nechci říct, že je kniha úplně špatná, ale dokonalá také ne.

Celkové hodnocení: 3,5/5

21.03.2023 4 z 5

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Od autora jsem četla všechny knihy, takže vím, že mohu očekávat poměrně hodně odpočinkové čtivo s dávkou romantiky a erotiky. Kniha Hrátky s doktorem mě zaujala svým lékařským prostředím, ale abych byla upřímná, to asi bylo to jediné, co na knize bylo opravdu zajímavé. Větší část knihy se zabývá niternými myšlenkami Colina a Mii. Colin je odhodlaný, že už si nezačne žádný vztah na pracovišti, ale při první příležitosti BUM! - a hned si začne románek. Nestěžovala bych si, kdyby byl vztah hezky zpracovaný, jenže celý vztah ústřední dvojice se vyvinul doslova turbulentní rychlostí, takže z toho čtenář nemá ani pořádný požitek. Zápletka v podobě Colinovy minulosti je velice předvídatelná a vše se vyřeší vlastně tak nějak samo. Musím tedy říct, že tato kniha pro mě byla poměrně velkým zklamáním. Uvidíme, co přinese další kniha autora, každopádně tuto hodnotím pouze 2,5/5

15.03.2023 3 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Knihy od Penelope Ward mám ráda, jsou to milé oddychové romantiky s pěknou erotikou, ale tento příběh byl tedy opravdu dost slabý. Celý příběh se točí kolem toho, zda spolu ústřední pár bude nebo nebude. Ta nenávist Aspyn k Troyovi, která se táhla již od střední školy, mi přišla spíš úsměvná, když se hlavně nic z toho netýkalo přímo jí. Člověk by čekal, že malé oživení přinese alespoň osmiletá neteř, jenže když to tak shrnu, tak se tohle dítě chovalo tak na 25let. A k tomu ten její "problém", který vzali úplně v pohodě a ani ho neřešili s doktorem? Jen jsem se divila. Je mi to líto, ale tato kniha opravdu nemá moc co nabídnout. Jen to, že je to typická Penelope a je to pěkně napsané, tak se to aspoň dobře čte. Jinak je to absolutně bez zajímavého námětu či zápletky, díky které by taková kniha zůstala delší dobu v hlavě.

15.03.2023 3 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Svätý Candybože!
Nevěřila bych tomu, protože Habibi byl fakt úžasný, ale Candy ho ještě o kus překonal! Příběh mě ihned strhl a všechny ty emoce a tajemství? Můj ty Candy, ty vás doslova semelou a pohltí.

Dorian je sebevědomý, nádherný a tajemný muž, který má za sebou opravdu temnou minulost. Ta ho ale vytvarovala do osobnosti, kterou je dnes. Však také existuje velice zásadní důvod, proč se právě nyní objevil v klubu LocalX.

I nádherná blondýnka Gia si sebou táhne ranec problémů, díky čemuž je rozhodnutá, že klub, který jí byl dlouhá léta domovem, jen tak nedá.

Na začátku je to tedy mezi ústřední dvojicí pěkně na ostří nože, jenže co rozhodně nemohou ignorovat, je vzájemná přitažlivost.

Připravte se tedy na výbušnou chemii, která je tak obrovská, že by spálila celý klub LocalX a nejspíš i okolní pozemky.

Rozhodně se ale můžete těšit na odkrývání životních příběhů jednotlivých postav, ale také temných tajemství, která čtenáři nedají spát.

Příběh Candyho není klasicky ukončený, jako byl příběh Habibiho, nicméně autorka připravila půdu pro třetí díl série, kterého já se tedy již skutečně nemohu dočkat!

Tento příběh si opravdu musíte přečíst, protože tahle kniha má všechno, co by kniha měla mít, a ještě mnohé navíc. Klobouk dolu, protože tomuhle já říkám spisovatelské nadání.

13.03.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Hned na úvod musím říct, že autorka má opravdu úžasný styl psaní a kniha se čte skoro sama. I přesto jsem ale mírně zklamaná, protože větší část příběhu se neděje skoro nic zajímavého. Snad polovina knihy je založena na niterných myšlenkách a rozpolcenosti hlavní hrdinky, kdy neví, na kterou stranu se má přiklonit. Samozřejmě v rámci děje je to logické, ale přesto bych očekávala něco trochu víc. Také je znát, že autorka příběh napsala především pro mladší čtenáře, což je na jednu stranu trochu škoda, protože je díky tomu všechno až moc umírněné. Autorka přitom vymyslela opravdu velkolepý příběh, ale tato umírněnost celé dílko trochu snižuje. I veškeré interakce mezi Kivou a Jarenem byly hrozně plytké, a nakonec to byl Caldon, koho jsem si v tomto díle oblíbila nejvíc a chemie mezi ním a Kivou mi přišla zajímavější než mezi Kivou a Jarenem. Závěr knihy ale nabízí neuvěřitelnou řadu zvratů, kdy vám nezbývá nic jiného než otáčet stránku za stránkou, abyste zjistili, jak se celý příběh bude vyvíjet. Vývoj některých událostí jsem vůbec nečekala, takže o překvapení také není nouze. Věřte mi ale, že některé postavy budete nenávidět až do morku kostí! Kdyby se celá kniha, nebo alespoň větší část, nesla v tomto tempu, tak by to byla neuvěřitelná bomba. Takhle je to za mě lepší průměr. Ale moc se těším, co přinese další díl.

08.03.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Na příběh Brenny a Rye jsem se neskutečně těšila. Jak by taky ne, když jsme byli svědky jejich handrkování (ale také úžasné chemie) již od prvního dílu této série. Mě osobně příběh chytl od první stránky a nepustil mě až do té poslední. Líbily se mi oba životní příběhy hlavních hrdinů a také jsem měla radost, že jsme konečně měli možnost nahlédnout pod pokličku jejich nešvaru. Přiznám se ale, že jsem od toho všeho čekala i tak nějak víc. Také mě už krapet rozčilovalo chování Brenny, která pořád vztah s Ryem odmítala. Rye byl přitom takový miláček, až jsem měla chuť jí ho ukrást!
Přes tyto drobné nedostatky se ale i tak jedná o naprosto dokonalý příběh, který vás okouzlí a příběhy hlavních hrdinů doslova zhltnete za jeden, dva večery.

Takže pokud máte chuť na skvělou romantiku s dávkou pikantnosti z hudebního prostředí, tak tady rozhodně nesáhnete vedle. Já si knihu moc užila.

Doufám, že se brzy také dočkáme příběhu o Whipovi, bubeníkovi a posledním členu kapely.

05.03.2023 4 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Příběh Presley a Shawa mě moc bavil. Tato dvojice mezi sebou měla skvělou chemii a jejich vzájemné hašteření a dohady mě opravdu moc bavily. Líbily se mi i jejich životní příběhy a zápletka příběhu. Neříkám, že se v knize neustále něco děje, ale celý příběh je opravdu hezky napsaný. Autorce se musí rozhodně nechat, že má velice příjemný a čtivý styl psaní, díky kterému se kniha čte jedna radost. Za mě je tento díl i celkově zajímavější a čtivější než předchozí díl.

Bohužel knihu dost sráží to, že je prezentovaná jako součást temné romantické série. Upřímně? Temno čtenář dostane možná tak tehdy, když se příběh odehrává v noci. Jinak to temnotu dle mého názoru nevidělo ani z rychlíku. Od prvního dílu, který mi přišel "nejtemnější", tu tedy rychle sklouzáváme k obyčejné romanci. Tato romance je sice dobře napsaná, bohužel se může stát, že díky této mystifikaci nenaplní očekávání některých čtenářů. Já jsem z knihy ale i tak nadšená a další díl si nenechám ujít. Jen tu temnotu od toho už opravdu neočekávám.

Hodnocení: 4,5/5

26.02.2023 5 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

(SPOILER) Třetí díl navozuje v příběhu pěkně temnou a krutou atmosféru. Jak by taky ne, když se celý děj odehrává na území krvežíznivých Sarrei. Isarell se v první části příběhu srovnává psychicky i fyzicky s tím, co ji potkalo ke konci druhého dílu. Stejně tak Pátý, ve kterém se doslova bije několik osobností naráz. Isarell je zlomená a přišla o veškerou svou sílu, ale díky volbě, kterou je nucena učinit, se jí podaří získat svou sílu postupně nazpět. Na svou stranu získává také nečekaného přítele. Andreil Smrtihlav je, stejně jako Isarell, Grai. A ač je to pořádný záporák, stejně se snaží svým zvláštním způsobem Isarell pomáhat a chránit ji. A já musím říct, že jsem si jeho postavu v tomto díle celkem dost oblíbila.

Čím více se Isarell pohybuje ve společnosti Sarrei a upevňuje svoje postavení, tím více je vtažena do jejich intrik a mocenských bojů. V tomto díle čtenáře čeká mnoho akcí a zvratů, ale také o něco více sexuality. Nemusíte se ale bát, vše je velice vkusně a decentně napsáno.

Isarell však také čeká další nezdar a pád na dno. Znovu tedy bude nucena najít svou sílu a využít všechny páky, které může, aby se dostala ze spárů Sarrei. Na druhé straně příběhu však stojí bývalý jorreiský rytíř Kreón se svou družinou a samozřejmě také královna Ymira s divoženkami, kteří podniknou cokoliv, aby Isarell osvobodili.

Tento díl je co do počtu stran kratší než předchozí díly, ale nabízí snad ještě větší množství akce. Příběh čtenáře vtáhne a nepustí ho, dokud se nedostane na poslední stranu příběhu.

Já osobně jsem moc zvědavá, co si autorka připraví pro velké finále. Vypadá to však, že válečný konflikt je na spadnutí. Kdo ale stane na straně vítězů? Nezbývá nic jiného než si počkat na závěrečný čtvrtý díl. Jsem zvědavá, jak autorka ještě zamíchá s osudy hlavních hrdinů.

Tento díl jsem si maximálně užila a netrpělivě vyhlížím pokračování!

26.02.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Na úvod hodnocení musím říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Opravdu! Byla to totiž neskutečná emoční jízda. Hned první stránky vás lapí do svých spárů a vypustí vás až na konci příběhu. Dokonce nastaly chvíle, kdy mi srdce málem vynechávalo. Říkala jsem si: "Né, to tam autorka určitě dát nemůže." Tak mi věřte, že může. Autorka má opravdu úžasný styl psaní, příběh je neskutečně skvěle propracovaný a originální.

A Habibi? Řekněme, že běžně si při čtení potrpím na romantiku. Tady ji moc nedostanete. Místo toho čekejte hlavního hrdinu, za kterého mluví činy než slova, ale mohu vám zaručit, že si vás doslova omotá kolem prstu. Je tedy fakt, že jsem chvílemi přemýšlela, zda ho nutně chci taky domů, nebo jestli potřebuju prostrčit ruku čtečkou a jednu mu fláknout, ale děvčata, nebudeme si nic nalhávat – kalhotky v plamenech jsou zaručeny!

Co si na knize také velice chválím, jsou vulgární výrazy. Ano, čtete správně. Jsem toho názoru, že díky tomu dostalo celé dílko naprosto dokonalé grády a také realistickou syrovost. Úžasně se to četlo. Chemie mezi Harrym a Cassie byla navíc fakt výbušná. Celý příběh jsem zhltla jako malinu a nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Tato dark romance vás prostě nenechá jít spát!

22.02.2023 5 z 5

Hříšně bohatý Hříšně bohatý Meghan March

Kdo už zná tuto autorku, tak ví, že do příběhu vždy skočí rovnýma nohama. Nepíše se s žádnou omáčkou kolem, která by příběh nějak zbytečně natahovala. Kniha je útlá a kapitolky krátké, střídají se pohledy obou hlavních postav. Tím celé dílko rozhodně získává na čtivosti. Čtenář se rozečte a hned je konec. Autorka v prvním díle postupně odkrývá minulost i současnost obou hlavních postav, vztahy v rodinách i mezi oběma rodinami navzájem. Také se postupně začínají odkrývat různá tajemství a zvraty na sebe nenechají dlouho čekat. Hlavní hrdina Lincoln mi byl celkem dost sympatický, prostě takový cukrouš. Hlavní hrdinka Whitney mi byla sympatická už trochu méně, hlavně její věčné stěžování a neustálá chuť utéct od problémů mi dost lezly na nervy, ale musím rozhodně uznat, že dvojice mezi sebou měla úžasnou chemii, díky které se to opravdu skvěle četlo. Také jsem si celkem oblíbila vzájemné hašteření dědy komodora a prastrýce Magnuse.
Celkově ale musím říct, že tato série se mi zdá slabší než předchozí dvě vydané. Uvidíme samozřejmě, co přinese další díl a jakou tendenci tak celé série bude mít – jestli vzestupnou, nebo sestupnou. První díl se mi ale četl dobře. Líbilo se mi to.

17.02.2023 4 z 5

Zrodená pre kráľa Zrodená pre kráľa Michaela Brnková

(SPOILER) Pokud jste si zamilovali knihu Tenebris, rozhodně byste si neměli nechat ujít pokračování tohoto romantického fantasy příběhu. Tentokrát se příběh zaměřuje na další generaci, na potomky Tenebrise a dalších postav z prvního dílu. A že je to opět pořádná jízda!

První část příběhu nese název Regina a zaměřuje se na syny Tenebrise a Stelly a na dceru Katrin a Maximiana. Amelie zbožňuje Lucianuse, jednoho z bratrů, již od dětství. Jsou to nejlepší přátelé a Amelie doufá, že se jednoho dne stanou partnery. Naopak druhého bratra, Dariuse, naprosto nesnáší. Jenže osud již určil, který z nich získá srdce té nejsilnější světlušky. Tento příběh je doslova nabitý chemií mezi hlavní dvojicí. Můžete se těšit na nespoutanou a nezkrotnou hlavní hrdinku, která vykouzlí úsměv na rtech i tomu nejvíce pravidly svázanému Regemovi. Jen závěr příběhu mi přišel krapet uspěchaný. Také mě mrzelo, že štěstí hlavní dvojice bylo vykoupeno opravdu vysokou cenou. Každopádně četlo se to úžasně!

Druhá část příběhu nese název Naevusovo srdce. V tomto příběhu se konečně dostáváme také na tu odvrácenou, temnou stranu – do samotného Inferna. Hlavní hrdina Naevus je jeho králem a zlo v něm doslova vře. Je tu ale jedna dívka, která dokáže jeho temnou stránku zkrotit. I tento příběh nabízí úžasnou chemii mezi hlavní dvojicí. Tak úžasnou, že si zamilujete i toho největšího padoucha. Na konci příběhu ale přichází dost smutný zvrat, který podle mého názoru nebyl úplně zapotřebí. A ač je vše pěkně vysvětleno, tak podle mého názoru to mohlo být vyřešeno jinak.

Každopádně oba příběhy jsou úžasné a skvěle se čtou, že je čtenář doslova nucen otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, co bude následovat. Až na pár drobností, které jsem uvedla výše, se opět jedná o skvělý kousek, který se rozhodně vyplatí si přečíst.

15.02.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Hned na úvod musím říct, že po celkem slabém prvním díle jsem od druhého dílu neměla příliš velká očekávání. O to větší zklamání mě čekalo, protože tento díl je za mě ještě slabší než díl první.

Abych na začátku hned nespustila kritiku, musím opravdu uznat, že Stella Tack má příjemný styl psaní. Ačkoliv jsem ke knize měla celou řadu výtek, tak jsem i tak knihu přečetla opravdu rychle. Myslím si, že kdyby autorka příběh lépe uchopila nebo více dopracovala, tak by to byla opravdu skvělá kniha.
Co mi ale na knize vadilo? V první řadě to, že příběh sám o sobě je dost plochý a hlavní hrdinové mezi sebou mají nulovou chemii. Je škoda, že autorka zvolí hlavní hrdiny věkově kolem 20 let a pak knihu napíše pro dospívající mládež. Tím se chování hlavních hrdinů totálně sráží a jejich debaty a vztah bych přirovnala tak k 14letým dětem. Samo o sobě je podivující, že hlavní hrdinka Silver je celá potetovaná, vytrénovaná a opravdu dost vysoká a hlavní hrdina Prescot si ani jednou pořádně nic nepomyslí o jejím vzhledu? Myslím, že 20letý kluk by o takové holce smýšlel úplně jinak, než jak bylo v knize prezentováno. Nehledě na to, že hlavní pár si o sobě skoro vůbec nic neřekl. Všechny rozhovory byly doslova plytké a o ničem. Zápletka příběhu je poměrně zajímavá, ale myslím, že většina čtenářů si tipne, kdo by vše mohl mít na svědomí poměrně brzy. Mě na tom nejvíc mrzí, že autorka rozjela spoustu zajímavých možností, kam by se příběh mohl ubírat a vůbec nic nedopracovala. Ze všeho brzy vycouvala nebo ani nerozepsala, takže to zůstalo bez dalšího vysvětlení – viz třeba otec Silver. Také se přiznám, že mě dost rozhodily ty rodinné propletence tam. Opravdu to matka Prescota táhla se svým bratrancem? To mě dost zarazilo. Celkově tedy musím říct, že příběh mě opravdu dost zklamal. Jako oddychovka celkem dobré, ale jinak je to bohužel velice podprůměrné.

11.02.2023 2 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

První díl série nechal nejednoho čtenáře v napětí, jak se celý příběh bude v druhém díle vyvíjet. Já sama se nemohla druhého dílu dočkat. A hned prozradím, že tento díl předčil moje očekávání. Kdo byl nadšený z prvního dílu, tak se rozhodně může těšit na to, že tento díl je mnohem větší jízda. Celý příběh provází jedna akce za druhou, rozhodně se mi nestalo, že bych se začala nudit. Naopak čtenář je doslova nucen otáčet jednu stránku za druhou, aby zjistil, co se stane dál. O napětí, zvraty, ale i romantiku v tomto díle rozhodně tedy není nouze.

Co se týče milostného trojúhelníku, tak nejsem vždy úplně nadšená, když na něj v knize narazím. Přiznám se, že někdy doslova lituji hlavní hrdinku, když si má vybírat. Ač za mě jasně vede Roth, tak Zayne, který v tomto díle dostal také více prostoru, se k Layle celou dobu choval neskutečně ochranářsky a hezky, takže mě snad bude i trochu mrzet, pokud si ho Layla nevybere. Ale stejně doufám, že si vybere Rotha.

Nejvíce mi na knize ale lezlo na nervy chování Layly. Spousta jejích reakcí byla samozřejmě adekvátní jejímu věku (17 let). Někdy ale vůbec nechápala i to, co jí bylo řečeno doslova. To jsem si pak ťukala na čelo, jestli je opravdu tak nechápavá?

Celý příběh samozřejmě vygraduje velkým zjištěním a já jsem nesmírně zvědavá, co si pro nás autorka připravila dál. Doufám jen, že v dalším díle dostanou více prostoru Bambi, drak Dupík a také koťata. Ty bych fakt ráda viděla v akci!

Moc se těším na pokračování!

09.02.2023 5 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Musím říct, že autorce se povedlo vytvořit opravdu nádherný příběh. Arya i Christian pochází z úplně rozdílných světů – Arya je z bohaté rodiny, Christian naopak z velice chudé, přesto si oba nosí ve svých nitrech velkou bolest a osamělost. Příběh se ale čte doslova sám. Hlavní hrdiny si musí zamilovat snad každý čtenář, i když rukopis Shen se nezapře a určitě nejsem jediná, kdo by občas nejradši plácl Christiana po hlavě, jak hnusně se k Arye choval. Ač čtenář dopředu ví, co je hlavní zápletka, stejně jsem si to rozplétání životních příběhů obou hrdinů maximálně užila. Ti dva navíc mají mezi sebou naprosto úžasnou jiskru, která by snad spálila půlku New Yorku, takže já jsem celkově velice spokojená. Krásný příběh, který si mileráda přečtu do budoucna znovu. A navíc se teď ještě moc těším na další díly, na Christianovi kamarády – Arsèna a Riggse. Moc pěkné.

03.02.2023 5 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

(SPOILER) Šok.
I druhý den po přečtení stále hledám slova, kterými bych mohla popsat druhý díl této série. Slovo šok je ale asi vystihující. Pořád totiž nemohu uvěřit, jaké osudy autorka připravila hlavním hrdinům této série. A že je to teda pořádně neuvěřitelné!

Ale začněme od začátku. Druhý díl pokračuje tam, kde první díl skončil. Arachné Isarell přemohla v souboji krále Renegora a vydobila si tak titul válečné princezny Ellektrysu. S titulem se však pojí také různé povinnosti a správa vlastního panství. To Isarell moc nezajímá, ale trénink vlastní elitní bojové skupiny, které nazývá Stíny, naopak ano. Věnuje tomu veškterý svůj volný čas, aby našla vhodné osoby, které by mohli ovládat graiskou magii a také se naučit ji využít k boji. Přitom se její postava stává součástí spletitých intrik. Ať už ze strany Ymiry, královny divoženek, nebo Sittů, mocných čarodějů Arachrystu.

Nakonec je Isarell spolu s Bastienem a dalšími bojovníky vyslána na misi do temnoty, kterou obývají obávaní Sarrei, krvežíznivé zrůdy. Vypadá to, že se blíží válečný střet a Sitté potřebují vědět, co jejich největší nepřítel chystá. Tato výprava však krutě zamíchá s osudy hlavních hrdinů.

Autorce musím uznat, že se nebojí do toho jít pěkně natvrdo. Když už si myslíte, že horší to být nemůže, tak mi věřte, že může. Přiznám se, že jsem to nečekala a některé scény jsem i obrečela. Připravte se na pořádné bojové scény, loučení, naději, ale také ztrátu.

Na příběhu se mi líbí, že autorka dokáže šokovat. Příběh není úplně předvídatelný a neskutečně si vychvaluji propracovanost celého světa i všech ras, které v něm žijí. Čtenář tak dostává ucelený obrázek a dokáže se tak vžít do konání všech zúčastněných. Vlastně ani nelze říct, kdo jsou ti dobří a kdo jsou ti zlí (i když zle tam působí tak nějak všichni).

S čím ale nadále bojuji, jsou názvy. Například názvy magií jsou za mě těžko zapamatovatelné, proto si znovu říkám, že nějaký rejstřík či shrnutí všech názvů by vůbec nebyl od věci.

Celkově jsem ale z příběhu neskutečně nadšená. Takhle propracované české fantasy jsem ještě nečetla. Je to naprosto úžasný příběh, i když to není úplně odpočinkové čtivo, stejně se nelze od čtení odtrhnout.

Já osobně jsem maximálně zvědavá, jakým směrem autorka povede příběh dál. A doufám, že dobro nakonec zvítězí. Těším se na pokračování.

30.01.2023 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Hned na úvod musím říct, že příběh Avy a Alexe se četl skoro sám. Autorka má úžasný styl psaní a moc mě bavilo sledovat životní příběhy hrdinů. Ava je usměvavá, ačkoliv si z minulosti za sebou táhne velice dramatickou událost, díky které si nepamatuje své dětství. Naopak Alex si pamatuje vše. V hlavě si přehrává veškeré chvíle, které v životě prožil, a chladně promýšlí každý jednotlivý tah, který ho dovede k vytouženému cíli. Ava a Alex nemohou být rozdílnější, ale jakmile se jejich životy začnou více střetávat, tak jiskru mezi nimi rozhodně nelze ignorovat. Celkově musím říct, že životní osudy obou hlavních hrdinů mi přišly nesmírně zajímavé, někdo může říct, že možná i předvídatelné, ale pro mě to tak úplně nebylo. Já sama jsem byla z rozuzlení příběhů obou hrdinů docela překvapená. Ač se mi obě hlavní postavy zamlouvaly, tak Alex upřímně trochu míň. Závěr knihy byl už trochu natahovaný, ale na druhou stranu jsem se Avě vůbec nedivila. I já osobně bych názor asi rychleji nezměnila. Kniha mírně nastínila příběh dvojice z druhého dílu a já se na to nesmírně těším.

A pokud i vy milujete sympatické hlavní hrdinky a hlavní hrdiny, kteří jsou chladní, majetničtí, drsní, ale pro svou lásku by zbořili svět, tak tohle počteníčko vás rozhodně nadchne.

Hodnotím 4,5/5

25.01.2023 5 z 5