Ketfl Ketfl komentáře u knih

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Leisu Rayven jsem si u jejích předchozích dvou knih dost oblíbila, takže jsem se na Doktora Lásku opravdu hodně těšila. A musím říct, že nejsem zklamaná. Líbí se mi, že příběh je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny. Toby byl dost velký sympaťák, kterého si snad musí zamilovat každá. Kniha byla celkově velice vtipná, několikrát jsem se fakt pěkně zasmála. Takovým ozvláštňujícím prvkem je tu umělá inteligence, u které jsem chvíli přemýšlela, zda je to fakt dobrá sranda, nebo už trochu moc, ale celkově se mi to líbilo. Přesto ale 5 hvězdiček dát nemohu, protože to věčné drama kolem vztahu mezi Tobym a Joannou bylo někdy už strašně prodlužované a otravné. Kolikrát jsem si říkala, zda za to Jo vůbec Tobymu stojí? Neříkám, bylo jasné, že si musela vyřešit svoje problémy, ale panebože, někdy jsem fakt měla chuť s ní zatřást (a s Tobym trochu taky). Nebýt tohohle zbytečného dramatu, tak by na mě kniha zapůsobila asi lépe. Takhle jsem si čtení užila, ale znovu knihu už spíše číst nebudu.

04.07.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Kniha mě rozhodně zaujala svou sportovní tématikou a maloměstským prostředím. Fotbalu je v knize celkem dost, ale přesto tak akorát, aby si příběh oblíbili i ti, kteří sportovní tématice úplně neholdují. Hlavní postavy, Ronan a Nova, měly zajímavé životní příběhy. Navíc mi byli opravdu sympatičtí a měli mezi sebou skvělou výbušnou chemii. Autorka v tomto příběhu rozhodně nešetří vtipnými scénami a hláškami, opravdu několikrát jsem se od srdce zasmála. Přesto musím říct, že jsem celkově od příběhu čekala malinko víc. U romantických knih se dá čekat, že jsou plné klišé, přesto mě mrzelo, že tento příběh nenabídne absolutně nic navíc, než co je jasné hned od začátku. Autorka má navíc tendence všechna vážnější témata obejít nebo změnit ve vtip a detaily nedopracovat. Kniha si rozhodně najde své příznivce, i mně se velice líbila a určitě si nenechám ujít další díl. Přesto wow efekt se u mě nedostavil.

26.06.2023 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Hlavní hrdinkou příběhu je Gianna, kterou by mnozí označili jako výstřední osobu. Upnuté oblečení, vysoké podpatky, příliš hlasitý smích a neustálé mluvení, které kolikrát nedává ani žádný smysl. Tak to je celá ona. Jen málokdo ale ví, že to celé je jen maska pro ostatní, za kterou skrývá jeden záchvat paniky za druhým a citlivé nitro.

Naopak Christian je tichý, klidný, pořádný, smrtící. Agent FBI, ve kterém mnozí vidí vzor morálky, ale nikdo neví, že tento muž se pohybuje podsvětím jako chladnokrevný zabiják. Kvůli příšerné minulosti je odměřený, bez citů. Nikdo nemůže zahřát jeho ledové srdce. Tedy, bylo tomu tak, dokud nepotkal Giannu

Danielle Lori se nemůže upřít úžasný styl psaní, takže kniha vás rozhodně strhne. Co už ale pokulhává, je celkové zpracování. Hlavní postavy mezi sebou měly úžasnou chemii a dynamiku, díky níž jsem knihu přečetla jedna dvě. Jestli ale čekáte nějakou velkolepou zápletku, nebo do detailu propracovaný příběh, tak tady moc nepochodíte. Za mě je to velká škoda, protože příběh měl neskutečný potenciál a minulost obou hlavních hrdinů byla víc než zajímavá (a děsivá).

Hlavním tahounem příběhu je Christian, kterého si asi většina čtenářek zamiluje. S Giannou je to o něco horší. Autorka evidentně neumí napsat moc sympatické hlavní hrdinky. Ač jsem měla k Gianně hromadu výhrad, především k jejímu užívání drog, tak přeci jen mi byla celkově sympatičtější než Elena v prvním díle.

Nebýt té úžasné chemie, tak by se dalo říct, že tento díl byl celkem nuda. Ale Christian tomu dodal grády, takže jsem si čtení opravdu užila. Ano, příběh má celkem velké mouchy, ale musím uznat, že mně osobně tedy tento díl pohltil rozhodně víc než ten první. A vzhledem k tomu tedy hodnotím 4,5/5

26.05.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Zapata je jedna z mých nejmilovanějších autorek, takže jsem se na vydání nové knihy neskutečně těšila. Tímto děkuji @humbook, že jsem si knihu mohla přečíst ještě před jejím vydáním. #humbookblogeri

Přiznám se, že téma knihy mi přišlo neskutečně zajímavé a stejně tak zpracování. První část knihy totiž sestává z e-mailů a později zpráv, které si mezi sebou Ruby a Aaron vyměňují. Obě postavy tedy poznáváme tak, jak se i ony poznávají navzájem. Některé zprávy byly milé, jiné vtipné (u vtipu s kanibaly a těstovinami se směju ještě teď), další šly více do osobních problémů. Přesto musím říct, že ač text neskutečně rychle ubíhal, tak některé zprávy mi přišly trochu nudné. Změna přijde v druhé části, která už je psána klasicky, jak jsme u Zapaty zvyklí. Zapata svůj rukopis a styl humoru nezapře. Text se četl skoro sám, i přesto, že svým způsobem se v knize zase tak nic extra zajímavého neodehrálo. Postavy mě někdy svým chováním trochu štvaly, ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a stránky se mi doslova míhaly pod rukama. Ruby byla na můj vkus až moc ufňukaná a Aaron, kterého se autorka snažila vykreslit jako playboye, byl v závěru cukrouš, který se uměl pěkně červenat. Některé situace mi přišly hrozně málo propracované a nevyužité, ale přesto na mě celý příběh působil moc mile, lidsky a reálně a u jeho čtení jsem se musela několikrát usmívat. Vztahu těch dvou jsem neskutečně fandila a celou tu slow-burn romantiku jsem si opět užila. I přes některé nedostatky ale kniha nabízí také několik velice silných momentů, hlášek a myšlenek, které mi zůstaly v hlavě. Závěr by za mě snesl trochu víc, ale přeci jen příběh Ruby a Aarona svým způsobem pokračuje v knize S láskou, Lukov, takže čtenář má možnost znovu nahlédnout (alespoň okrajově) do jejich životů.

Za mě tohle nebyla nejlepší Zapatovka, ale musím uznat, že se to četlo skvěle. Kulti je prostě ale zatím jen jeden.

Hodnocení 3,5/5

10.04.2023 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Jedno ze starších děl od mé oblíbené autorky, které stále čekalo na přečtení, se konečně dočkalo. Musím říct, že královna otřesných charakterů nezklamala, a i v tomto příběhu na vás bude čekat postava Alexe, kterého si rozhodně užijete. Já sama chvíli přemýšlela, jestli bych ho nejradši flákla po hlavě, nebo mu dala pusu. Kniha je nesmírně čtivá, jak jsme u L.J. Shen všichni zvyklí. Jak jsem se začetla, stránky mi doslova lítaly pod rukama. Nicméně na rozdíl od jiných děl autorky jsem si z tohoto příběhu úplně na zadek nesedla. Nemohu totiž vyloženě tvrdit, že by mi hlavní (ale i vedlejší) postavy byly úplně extrémně sympatické. I zápletka mi nepřišla tentokrát tak dobrá, jako tomu je u jiných děl. Působilo to na mě trochu vynuceně. Co mě ale bavilo, tak skvělá chemie! Ta se autorce povedla, jako vždy. Ač bych tuto knihu za svou oblíbenou od autorky neoznačila, tak i přesto se skvěle četla a bavila mě a proto hodnotím 4/5.

02.04.2023 4 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Věřím, že asi většina z nás po skončení Zvrhlého krále napjatě očekávala druhý díl. A že je rozhodně na co se těšit.

Autorka to opět rozjela ve velkém stylu. Ačkoliv mně osobně se Ocelová princezna zdála asi více jak do půlky knihy jako taková výplň a příprava na velké finále, kterého se dočkáme ve třetím díle této série, tak i přesto se kniha rozhodně nijak netáhne. I během těchto dá se říct nudnějších pasáží autorka totiž nezahálí a tu a tam vyjdou najevo další části skládačky, které dohromady utváří celé to velké tajemství, které tvoří minulost hlavních hrdinů. Přiznám se, že jsem díky tomu knihu nemohla vůbec odložit a téměř bez dechu hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, co se bude dít dál. Některá tajemství vás možná napadnou v průběhu čtení, jiná vás možná překvapí. Jisté ale je, že Rina si se svými čtenáři hraje jako kočka s myší a nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá.

Aiden i Elsa jsou opravdu zvláštní dvojice a názory na jejich osobnosti i vztah se mohou různit. Já sama kolikrát valila oči a říkala si, že tohle bych nepřežila ani vteřinu. Každopádně musím uznat, že číst o tom mě fakt baví. I když mně osobně by asi víc vyhovovalo, kdyby se takto chovaly spíše starší postavy. Přeci jen ten věk 17-18 let mi na tohle dílko a na vše, co se v něm děje, přijde docela málo.

No, a pokud vás dostal závěr prvního dílu, tak se připravte, že závěr druhého dílu vás absolutně sejme. Já jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a opravdu nutně potřebuju další díl! Nebudeme si nic nalhávat, autorka opravdu umí navnadit a nalákat na pokráčko.

Tohle čtení si fakt nesmíte nechat ujít.
Hodnotím 4,5/5

29.03.2023 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Svätý Candybože!
Nevěřila bych tomu, protože Habibi byl fakt úžasný, ale Candy ho ještě o kus překonal! Příběh mě ihned strhl a všechny ty emoce a tajemství? Můj ty Candy, ty vás doslova semelou a pohltí.

Dorian je sebevědomý, nádherný a tajemný muž, který má za sebou opravdu temnou minulost. Ta ho ale vytvarovala do osobnosti, kterou je dnes. Však také existuje velice zásadní důvod, proč se právě nyní objevil v klubu LocalX.

I nádherná blondýnka Gia si sebou táhne ranec problémů, díky čemuž je rozhodnutá, že klub, který jí byl dlouhá léta domovem, jen tak nedá.

Na začátku je to tedy mezi ústřední dvojicí pěkně na ostří nože, jenže co rozhodně nemohou ignorovat, je vzájemná přitažlivost.

Připravte se tedy na výbušnou chemii, která je tak obrovská, že by spálila celý klub LocalX a nejspíš i okolní pozemky.

Rozhodně se ale můžete těšit na odkrývání životních příběhů jednotlivých postav, ale také temných tajemství, která čtenáři nedají spát.

Příběh Candyho není klasicky ukončený, jako byl příběh Habibiho, nicméně autorka připravila půdu pro třetí díl série, kterého já se tedy již skutečně nemohu dočkat!

Tento příběh si opravdu musíte přečíst, protože tahle kniha má všechno, co by kniha měla mít, a ještě mnohé navíc. Klobouk dolu, protože tomuhle já říkám spisovatelské nadání.

13.03.2023 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Hned na úvod musím říct, že příběh Avy a Alexe se četl skoro sám. Autorka má úžasný styl psaní a moc mě bavilo sledovat životní příběhy hrdinů. Ava je usměvavá, ačkoliv si z minulosti za sebou táhne velice dramatickou událost, díky které si nepamatuje své dětství. Naopak Alex si pamatuje vše. V hlavě si přehrává veškeré chvíle, které v životě prožil, a chladně promýšlí každý jednotlivý tah, který ho dovede k vytouženému cíli. Ava a Alex nemohou být rozdílnější, ale jakmile se jejich životy začnou více střetávat, tak jiskru mezi nimi rozhodně nelze ignorovat. Celkově musím říct, že životní osudy obou hlavních hrdinů mi přišly nesmírně zajímavé, někdo může říct, že možná i předvídatelné, ale pro mě to tak úplně nebylo. Já sama jsem byla z rozuzlení příběhů obou hrdinů docela překvapená. Ač se mi obě hlavní postavy zamlouvaly, tak Alex upřímně trochu míň. Závěr knihy byl už trochu natahovaný, ale na druhou stranu jsem se Avě vůbec nedivila. I já osobně bych názor asi rychleji nezměnila. Kniha mírně nastínila příběh dvojice z druhého dílu a já se na to nesmírně těším.

A pokud i vy milujete sympatické hlavní hrdinky a hlavní hrdiny, kteří jsou chladní, majetničtí, drsní, ale pro svou lásku by zbořili svět, tak tohle počteníčko vás rozhodně nadchne.

Hodnotím 4,5/5

25.01.2023 5 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Elena byla vždy dokonalou mafiánskou princeznou. Vzorně vychovaná, usměvavá, nekonfliktní. Dokud se to nezměnilo a ona neprovedla něco, díky čemuž je nyní černou ovcí rodiny. Když pak její otec sjedná sňatek s bossem další mafiánské rodiny, automaticky je jeho nevěstou vybrána Elenina mladší sestra. Elena je zprvu ráda, dokud svého budoucího švagra nepotká osobně. Mezi dvojící totiž panuje naprosto neskutečná chemie, která by spálila všechno na dosah. Navíc i Nicovi není Elena lhostejná. A když si něco tento mafiánský boss zamane, nic mu nebude stát v cestě. A on zrovna teď nejvíc touží po sestře své budoucí ženy.

Já knihy z mafiánského prostředí můžu. U této si vychvaluji surovost prostředí, autorka se vůbec nezdráhala napsat to neskutečně realisticky. Kniha se četla opravdu sama, autorka má úžasný styl psaní. Líbilo se mi, že každou kapitolu vyšperkovala citátem a navíc v textu využila i mnoho italských slov, což jenom knihu příjemně doplnilo. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, i když Elenino chování mě někdy trochu rozčilovalo. Ale celkově jsem spokojená. Určitě je to dílko, co se vyplatí mít v knihovně.

04.01.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Pořád nechápu, jak to tahle autorka dělá. Při čtení je to totiž jak na houpačce. Některé scény jsou tak smutné, že fakt musíte s hlavními hrdiny plakat. Jindy se k sobě chovají tak zle, že je mi z toho až zle od žaludku. Ale když se milují, tak se musíte s nimi usmívat a přát jim jen to nejlepší.
Tento příběh byl naprosto úžasný. Byl to příběh o dívce, která cítila úplně všechno a o muži, který necítil vůbec nic. Jenže láska je mocná čarodějka a i to nejzmrzlejší srdce může roztát. Za mě nejlepší díl z této série. Tleskám, protože tohle se opravdu povedlo. Nádhera.

06.12.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Hlavní hrdinka zvolila tedy opravdu poněkud zvláštní druh pomsty... Každopádně, tato kniha je fakt jednohubka, člověk se pustí do čtení a najednou je konec. Je to trochu naivní, utažené za vlasy a až moc honem, ale jako nečetlo se to vůbec špatně. Prostě takový průměr. Dalším dílům (pokud vyjdou) dám určitě šanci. Třeba takový příběh Elise a Archera by vůbec nemusel být špatný.

04.10.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Tohle byl opravdu velice povedený příběh. Skvěle napsáno, četlo se to skoro samo, zajímavě zpracováno - ač se téma může jevit ohraně, tak to autorka zpracovala opravdu moc dobře. Je zajímavé sledovat, když se někdo snaží prorazit ve světě showbusinessu. Riley i Julian byli moc zajímavé hlavní postavy, oba mi byli moc sympatičtí. Sedlo mi i to, že hlavní postavy byly o něco starší, ne jen nějací studenti, kteří si dají letmou pusu. Tady to pořádně jiskřilo, a to já opravdu můžu. Moc hezké to bylo, další díl si nenechám ujít.

16.09.2022 5 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Tuto autorku mám moc ráda, ale přiznám se, že jsem radši, když píše společně s Vi. Tento příběh byl moc hezký, měl teda samozřejmě svoje mouchy, něco jsem moc nechápala, ale v závěru jsem ho zase slupla jako malinu. Epilog byl pak přímo boží, takový totálně ze života, kdy se prostě ne vše povede, jak se plánuje, tak za to rozhodně jednu hvězdičku přidávám. Číst znovu už spíš nebudu, ale líbilo se mi to.

05.07.2022 4 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Jestli v životě něco špatně snáším, tak to je nespravedlnost. Takže si dovedete představit, jak mi tato kniha hrála na nějakou tu strunku uvnitř mě. Při čtení se mi kolikrát úplně stáhlo hrdlo, jak jsem příběh prožívala. Čímž se pozná skvělá kniha. Že jí prožíváte, jako by se to dělo vám nebo přímo vám před očima. Samantha opět ukázala, jak skvěle umí psát. Bylo to krásné, smutné, dojemné, nespravedlivé, ale ten happyend si to zasloužilo. Škoda, že takto to kolikrát nebývá i v reálném světě. Za mě velice povedená kniha.

19.06.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Pro lásku boží, tak tohle byla jízda! Neskutečně jsem si tento díl užila. Jak jsem začala číst, absolutně jsem se nemohla odtrhnout. Autorka dokázala skvěle připravit úplně zvrácený svět, ve kterém já teda bohužel vidím velkou podobu s tím naším - lidem je taky ukázána jen některá část a to co se děje za oponou, zůstává velké části populace skryto. Nejhorší je, že se pak obyčejní lidé podílí nebo dokonce nevědomky zprostředkovávají "něco", co slouží úplně šíleným účelům. Tak to bohužel je. Každopádně, ústřední dvojice mě fakt baví. Ty jejich slovní přestřelky, rádoby nenávist se zároveň neskutečnou romantickou jiskrou. Do toho Kieran, jehož reakce na Poppy... no prostě mě to fakt mega bavilo. No a ten závěr? Pro lásku boží, co mi to děláte? Apeluji tímto na nakladatelství, aby se s překladem dalšího dílu moc nezdržovali, protože kdo má tohle vydržet?

30.03.2022 5 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Tak tohle bylo počteníčko! Jako upřímně? Hlavní hrdina mě snad víc než půlku knihy mega štval. Jako fakt brutálně. Nejradši bych byla, kdyby mu Luna dala jednu pěstpřímodonosu (nebo aspoň dvě). Ale po přečtení příběhu musím říct, že název knihy dost odpovídá. Celkově se jednalo o příběh nabitý emocemi. A já jsem si zase po nějaké době pěkně poplakala. Ach jo. Každopádně se to četlo skoro samo. Moc se těším na další díl.

16.03.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Mě to šíleně bavilo! Zajímavé a netypické prostředí, zápletka a i hlavní postavy, které mě prostě bavily a přišly mi uvěřitelné. Hlavní hrdinka mě navíc dostala, celou knihu se tvářila jak svatý obrázek a nakonec se pěkně vybarvila. Takže se opravdu klepu na další díl, protože mě zajímá, jak celý příběh bude pokračovat. Doufám tedy, že nebudeme muset čekat nijak dlouho.

17.02.2022 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Teď si tak říkám, proč jsem se k takové knížce nedostala dřív? Ano, jedná se o knihu pro mladší čtenářky, ale jejda, bylo to fakt mega pěkný! Zajímavý příběh, postavy a hlavně to prostředí. Neskutečně se mi to líbilo, jak jsem začala číst, tak jsem knihu nemohla odložit. Jsem maximálně spokojená a další knihu od autorky si rozhodně nenechám ujít. Pěkné.

12.02.2022 5 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

U tohoto autora už jsem zvyklá, že jeho knihy nejsou v rámci tohoto žánru žádný vrchol. Ale to neznamená, že by jeho knihy byly špatné. V tomto případě se opět jednalo o odpočinkový příběh, asi na takové úrovni, jako když si v televizi zapnete Ulici. Sice je to kravina, ale když už se zakoukáte/začtete, docela se v tom na chvíli ztratíte. Takže jo, když si chcete chvíli počíst, na nic nemyslet a nestresovat se u nějakých šílených zvratů, tak takhle kniha je to pravé ořechové. Rozhodně existují lepší knihy, ale bylo to docela fajn. :-)

08.01.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Opět velice pěkný příběh z pera této autorky. Plný poselství a věcí k zamyšlení. Ne vše je tak černobílé, jak se může zdát. Na vše se může pohlížet z různých úhlů pohledu a ne každá pravda je pravdou i všech ostatních. Příběh se četl skoro sám, střídání pohledů hlavních postav a relativně krátké kapitolky tomu naprosto sedly. Hlavní postavy byly sympatické, musely si projít v životě různými více či méně hroznými situacemi. A tak to v životě prostě bývá. Líbilo se mi to a budu se těšit na další tvorbu od této autorky.

06.01.2022 5 z 5