Ketfl Online Ketfl komentáře u knih

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Za mě je tohle jeden z nejlepších retellingů Krásky a zvířete, co jsem kdy četla. Děj měl spád, nikde se to netáhlo, byla zde spousta akce. Na to, jak nemám moc ráda propojení našeho světa se světy kouzelnými (protože se to autorům většinou nedaří), tak tady mi to vůbec nevadilo. Postavy byly sympatické a za mě i věrohodně vykreslené. Moc se mi líbila hlavní hrdinka, ale nejvíce mě zaujal Grey. Ne, že by Rhen byl špatný, ale tak nějak jsem celou dobu doufala, že Harper nakonec skončí s Greyem - ta jiskra mi tam přišla tak nějak reálnější. No, zajímavý konec, takže se hned pustím do dalšího dílu. Vypadá to, že Grey dostane ještě prostor, jupí! :-)

07.12.2020 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Jsem trochu na vážkách, jak knihu vůbec ohodnotit. Protože jo, na jednu stranu musím autorce uznat nápad. Téma bylo zajímavé, svět, kde se celý děj odehrával, se mi taky celkem dost líbil. Postavy byly sympatické a děj měl spád. Ale na druhou stranu tomu prostě něco chybělo. Nevím. Některé kapitoly byly dost zmatečně popsány a některé scény se vyřešily tak jednoduše, až jsem si říkala: "Jo, tak to bylo trapný." :-D Navíc mi chyběla nějaká jiskra mezi Rachelle a Armandem. Prostě si k němu jednou stoupnula blíž a už z toho byla láska jak trám? Opravdu? Přitom ta jiskra tam byla - mezi Rachelle a Erecem, takže víme, že autorka to napsat opravdu umí. Závěrem tedy jen to, že kniha je zajímavá, ale na plný počet to prostě není.

19.11.2020 3 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

Vůbec nevím, jak tenhle díl ohodnotit. Na jednu stranu, děj sám o sobě není zas tak špatný. Podle mého autorka měla fakt dobrý nápad. Ale na druhou stranu se to straaaašně táhlo. Až jsem knihu musela odložit a šla jsem radši číst něco jiného. Navíc ten vztah Mare a Cala? Já nevím. Vůbec se mi tomu nechce věřit. Chybí mi tam veškerá jiskra. Naopak vztah Mare a Mavena, to je pro mě něco jiného. Jen škoda, že z toho nic nebude, protože on je vážně mega narušenej. Z toho mi bylo při čtení dost úzko.... co z něho mohlo být za člověka, kdyby nebylo jeho matky? No, když už jsem došla až sem, tak se pustím i do dalšího dílu a uvidíme.

15.11.2020 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jsem celkem příjemně překvapená. Rozdělení světa na Stříbrné a Rudé se mi jeví opravdu zajímavě. Děj byl plný akce, měl spád, takže jsem měla problém knihu odložit. Pořád mě zajímalo, co se stane dál. Největší problém mi dělalo zažít se do prostředí. Chvíli mi to přišlo jak někde ve středověku, a v další scéně byly motorky, zbraně, kamery. Chování některých postav mi taky přišlo podivné, ale jinak musím hodnotit kladně. Milostný trojúhelník tomu dodal docela šťávu. Ačkoliv se jeden z princů projevil nakonec příšerně... Musím přiznat, že jsem čekala, co se kde zvrtne, ale tohle jsem nečekala a dost mě to vzalo :-D Uvidíme, jak se děj vyvine v dalším díle, těším se na to.

31.10.2020 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

I třetí díl se mi líbil. Tentokrát jsme se dozvěděli i něco o čarodějnictví a magii. Bylo to napínavé a čtivé. Jsem ráda, že Amelie mohla pomoci dvěma duchům k nalezení klidu. Co mě ale na tomto díle trochu štvalo, bylo věčné omílání všeho pořád dokola. Chápu, že autorka chce informovat i čtenáře, kteří třeba nečetli předchozí díly, ale když po padesáté čtete tu stejnou informaci, už to trochu začne vadit. Co mě také mrzelo je, že absolutně chyběla nějaká jiskra mezi Amelií a Devlinem. Prostě tam nebylo vůbec nic. Jak autorka umí krásně popsat různé tajemnosti, tak nějaké romantické pojetí s jiskrou mezi aktéry ji prostě moc nejde. No, uvidíme co přinese další díl :-)

22.09.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tahle série je naprosto úžasná. Čtenář nemá šanci se prostě odtrhnout. Každá kapitola nabízí další a další překvapení. Děj je plný akce, postavy si člověk opravdu nemůže neoblíbit. Líbí se mi, jaké se mezi nimi začínají vyvíjet vztahy. A ten konec? Bože! Hned musím jít na další díl.

18.08.2020 5 z 5

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Na mě to mělo trochu zvláštní styl psaní, ale i tak se mi kniha líbila. Na plný počet bodů to není, ale kniha mě příjemně překvapila. Děj byl zajímavý. Ráda si knihu přečtu v budoucnu znovu.

21.07.2020 4 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Jedním slovem: Skvělý! Kniha byla totálně nabitá akcí, takže jsem ji doslova zhltla. Hlavní postavy jsou parádní. I ty záporné. Musím jít číst dál, ať vím, jak to dopadne :-)

14.07.2020 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jsem nadšená! Moc se mi líbilo vykreslení prostředí i chování postav. Hlavní hrdinka Laia byla z počátku slabá, ale pro svého bratra by udělala cokoliv. Neskutečně se mi zamlouval její přerod v odvážnou holku. Působilo to opravdu dost reálně. Za mě fakt super, nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout. Hned si jdu zakoupit další díly :-)

24.04.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Jedním slovem: Božské. Neskutečně se mi to líbilo. Autorka tenhle příběh krásně vyšperkovala těmi hádankami. Na obou sériích se mi líbilo to prolínání hlavního děje s návraty do minulosti (v tomto případě děje Greysona, Miandre a dalších). Autorka má opravdu neskutečný talent a úžasnou fantazii. Všechny knihy ve mě zanechaly hluboké pocity. Budu jen doufat, že si ještě nějakou knihu od této autorky budu moci přečíst.

19.04.2020 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Dopadlo to tak, jak jsem si představovala. Vybrala mého favorita a ještě to chování dost vylepšila. Pěkné.

06.04.2020 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Zvláštní. Celkově mě to bavilo asi více než děj jejích rodičů. Nicméně to chování Eadlyn bylo ze začátku opravdu strašné.

06.04.2020 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Tento díl byl pro mě tedy o proti tomu prvnímu spíš zklamání. Kniha se opět četla dobře, stránky se mi jen míhaly pod rukama, ale musím se přiznat, že mě už dost unavovalo chování hlavních hrdinů. America mi najednou přišla taková víc ušlápnutá, než v prvním díle. Protivné bylo i to, že chvíli neví, jestli miluje toho či onoho. Princ je v jednu chvíli úplný drahousek, a v druhé chvíli oblejzá všechny ostatní účastnice Selekce. Vůbec jsem se v tom chování nedovedla orientovat... Jako kdyby tam všichni najednou trpěli nějakým rozdvojením osobnosti. Upřímně nejsympatictejsi mi z tohoto dílu byly ty komorné. No, pouštím se do dalšího dílu a uvidíme.

02.04.2020 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Teda tahle knížka mě hodně mile překvapila. Z počátku jsem byla trochu zmatená z více postav, ale rozhodne to nebylo rušivé. Celou knížku jsem doslova zhltla, až mi bylo líto, ze už jsem na konci. Asi bych ji celou shrnula jedním slovem: Hustý! :-)

03.12.2019 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Ano, kniha má opravdu viditelné společné prvky s Dvory, Krutým princem, Selekcí a případně dalšími. Což je trochu smutné, ale mě to v závěru vlastně ani nevadí. Příběh sám o sobě se mi líbil, především konec byl pro mě překvapující a originální. Autorka píše čtivě, text hezky plyne. Kdyby byla více originální a neopakovala některé prvky jiných autorek, myslím, že by její knihy byly opravdu špičkové. No, jsem zvědavá na případný druhý díl, který si určitě nenechám ujít.

02.12.2021 4 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

(SPOILER) Druhý díl byl tedy o něco zajímavější než díl první, ale je to bohužel hrozná splácanina, i když teda uznávám, že velice dobře napsaná. Z příběhu stále vystává více otázek než odpovědí, tak jsem zvědavá, jestli v třetím díle budou objasněny. Je tam spousta věcí, kterým vůbec nerozumím - třeba jak se Fay dostala 2x do toho Versailles, když bylo řečeno, že nemůžeš 2x cestovat na stejné místo ve stejný čas. Nebo proč se Lee teda se všema ženskýma v jeho okruhu hned líbe, když ví, že je to k němu navždy připoutá? No, nic. Jediný, kdo mě byl v tomto díle sympatický, je Ciaran, ale obávám se, že z toho ani tak ta autorka nic nevytříská. Poslední díl si teda přečtu, protože jsem došla už takto daleko a zajímá mě, jak to dopadne, ale jinak je to hrozná kravina :-D.

18.08.2021 3 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Skvělé zakončení celé série, až je mi smutno, že jsem to dočetla. Přiznám se, že mě celý příběh mimořádně zaujal. To cestování dimenzemi, možnost vstoupit do svých jiných já, poznat nové světy a hlavně celá ta záležitost okolo osudu a spřízněných duší, které se potkávají znovu a znovu. Na závěr se podle mě vyřešilo všechno až příliš rychle, ale stejně jsem velmi spokojená, jak to vše dopadlo a jsem moc ráda, že jsem tuto sérii objevila. Určitě si ji ráda do budoucna přečtu znovu.

09.07.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

První kniha od autorky a hned taková bomba! Ano, trochu to připomínalo styl knih Leigh Bardugo, hlavně co se týče toho prostředí, vlády a osob s nadpřirozenými schopnostmi, ale rozhodně se jedná o originální příběh. Hlavní hrdinka Ana má opravdu temnou schopnost a jak už název knihy napovídá, krve je v knize opravdu dost. Líbilo se mi prolínání vyprávění příběhu z její strany, i z pohledu druhé hlavní postavy, Ramsona Sedmilháře. Čtenář dostává ucelenou představu, proč se hlavní postavy staly tím, čím se staly. Jaké kroky je k tomu vedly, které příběhy za tím stály. Musím říct, že si postavy opravdu nejde nezamilovat. Navíc celý příběh doplňuje opravdu jemná romantická linka, ze které vlastně během celého děje zase tolik nedostanete, ale rozhodně se těším, jak se to vyvine v dalším díle, pokud tedy vyjde. Což opravdu doufám, že ano, protože tohle si pokračování určitě zaslouží.

22.02.2021 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

V první řadě musím říct, že ten překlad je teda pro ostudu. Překlepy, chybně přeložená jména - jednou ponechaná v originále, jednou přeložená do češtiny, to čtenáře akorát naštve. Nechápu, že takový paskvil vůbec mohou vydat.
Každopádně, i tak si knihu (a i celou trilogii) nemohu vynachválit. Sice by se našla spousta nedokonalostí, ale nemohu upřít čtivost. Téma i prostředí se mi jevily opravdu zajímavě. Dokonce i postavy jsou všechny super, i ty záporácké. U hlavních postav je vidět velký vývoj. Jediná postava, která mě trochu štvala, byla Kirra. Hlavně když se lísala k Perrymu, to jsem si úplně říkala: "Mazej od něj, ty potvoro jedna!" :-D Celkově romantická linka byla skvělá. Árii i Perrymu jsem neskutečně fandila. I když občas mi tam bleskla ta myšlenka, jestli by nebyl lepší adept Roar. Vím, že tam autorka vůbec nenaznačila nějakou možnost romantického vývoje, ale přeci jen mi přišlo to sdílení myšlenek a doteky s tím spojené takové intimní. To prostě Árie s Perrym neměla. Nicméně jsem šťastná, jak to celé dopadlo, nechybělo napětí, akce, přátelství i láska. Jsem spokojená. Škoda jen, že od autorky nejsou k dispozici další knihy, ráda bych si je přečetla.

18.02.2021 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a rozhodně se nejedná o žánr, který bych klasicky vyhledávala. Teď jsem ale opravdu šťastná, že jsem se pustila do čtení. Autorka píše neskutečně čtivě, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Tip na vraha jsem měla, který se ukázal jako správný, nicméně byla u toho i trochu taková zápletka, kterou jsem nečekala. Navíc se mi hrozně líbil vztah Amelie a Devlina. Jsem nadšená. Těším se na další díly.

16.09.2020 5 z 5