Ketfl Ketfl komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Na to, že autorka psala tento příběh někdy v 16-17 letech, tak hodně dobrý. Ano, ten rozjezd byl o něco pomalejší, než například u série Dvůr trnů a růží, ale i tak jsem si tento díl pořádně užila. Skvělá zpráva je, že je přede mnou ještě velká spousta dílů, takže se neskutečně těším, kam se příběh bude ubírat. Skvělé!

04.08.2020 5 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Ze začátku se mi kniha líbila, stejně jako předchozí díl. Postavy mi přišly sympatické, děj byl vtipně popsán, takže jsem se i trochu zasmála. Jenže další část knihy mi přišla už o ničem. Takové omílání všeho pořád dokola. Půlka knihy byla vlastně o tom, jak se nechtějí, ale nemůžou se sebe nabažit. Byla jsem nakonec ráda, když jsem dospěla ke konci. Za mě tedy trochu slabší.

01.08.2020 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tato série je fakt něco! Absolutně se nemohu odtrhnout. Nádherné. Děj je skvělý, nechybí akce ani romantika. Postavy jsou opravdu moc sympatické.

To vyznání lásky ke konci, to pro mě bylo tak nádherné, že jsem si tu kapitolu musela přečíst dokonce dvakrát ♥

Hned musím pokračovat s dalším dílem.

28.07.2020 5 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Tohle je prostě síla. Když už se člověk konečně dozví něco nového, přidá se k tomu zároveň i milion dalších otázek. Bože! Ty lidi jsou totálně zvrácený.

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mě nějaká kniha tak rozčilovala, až tak, že bych jí nejradši spálila, ale zároveň se od ní prostě nemůžu odtrhnout, protože mě hrozně zajímá, jak tohle všechno dopadne.

Jo, i tento díl obsahoval spoustu nelogických věcí (jak už tedy někdo i psal), že jí střelí do hlavy, kdy se jí i zastaví srdce a za 7 dní to vlastně nic není, jen malinké škrábnutí a už se oddává drsným sexuálním praktikám. Divný.

Ta autorka musí být taky zajímavý člověk, když se jí vůbec tak zvláštní příběh zrodil v hlavě.

16.07.2020 4 z 5

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Když jsem tu četla tolik pochvalných recenzí, trochu jsem přemýšlela, jestli se mnou není něco špatně. Nemohu říct, že by se mi kniha vyloženě nelíbila, to bych lhala... ale! Dlouho jsem přemýšlela, jak ji vůbec ohodnotit. Tak to asi vezmu od kladných stránek, až po ty negativní.

Za prvé: Kniha má rozhodně poutavou obálku. To bylo první, co mě na ní zaujalo, a proč jsem se rozhodla vůbec podívat, o čem vlastně je. Za druhé: obsah knihy na mě po přečtení působil opravdu poutavě. A navíc - nová česká autorka? Ano, znělo to všechno rozhodně slibně, tak jsem se rozhodla si knihu koupit.
Když jsem začala číst, překvapilo mě, že kniha obsahuje i ilustrace. To je moc fajn, líbí se mi to. Pak ale přišel první kámen úrazu. Úplně mi nevyhovuje tenhle styl psaní. U některých pasáží jsem byla i trochu zmatená, kdo vlastně co říká. Ale to samozřejmě není tak chyba autora, jako spíš moje, že mi vyhovuje spíš jiný styl psaní.

Co se týče děje, tady jsem si někdy musela opravdu hodně hlasitě povzdechnout. Podle mě to totiž mělo takový potenciál! Některé scény, kdyby byly více rozepsané, tak mohly být zlatým hřebem celé knihy. Tady spoiler! Jedná se např. o scénu, kdy Leu unesou. Tady bylo takového prostoru pro to, aby ten příběh trochu gradoval. Akce, ale hlavně emoce, tady mohly tu knihu vytáhnout úplně někam jinam. Místo toho ta scéna zabrala tak tři stránky a bylo po všem. Zase jsme se vrátili akorát k hádkám mezi hlavními postavami. Opravdu škoda. Kdyby se raději vypustil příběh s kráskou v ledu a více se propracoval hlavní děj, určitě by to nebylo na škodu.

Jak tady i někdo hodnotil - Lea, jako 17letá slečna, se spíš chovala jak 7letá. Rozmazlená, protivná. Na to, že to byla holka z nějaké vesnice, tak jsem to vůbec nechápala. Jednou spala na zemi a furt frfňala. Thomas na tom v závěru nebyl o moc líp. Namyšlený, děvkař, a ještě ten typ, kterého ženy musejí poslouchat. Když už to konečně mezi hlavními postavami začalo vypadat nadějně, přišla nepochopitelná hádka. A zase jsme pročítali ty obdobné dialogy dokola.

Jelikož se jedná o fantasy, nemůžu úplně brát v potaz nějakou logickou stránku věci - ale udivilo mě, že cestovali na koni a všude byli hned. Cestovali do jiného království a šup, hned druhý den tam byli. Nevím, kdyby cestovali třeba týden, přišlo by mi to reálnější.

No, jsem zvědavá na autorčinu další tvorbu, pokud se jí dočkáme. Třeba mezitím nasbírá nějaké další zkušenosti a pokračování nás příjemně překvapí.

11.05.2020 2 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tahle autorka je fakt skvělá! Nová série mě velmi zaujala. Postavy jsou opět velmi sympatické. Líbí se mi, že v této knize je mezi hlavními postavami i ta jiskra, která mi třeba mezi Liou a Rafem trochu chyběla. Super je i to, že se příběh prolíná s pokračováním příběhu z předešlé série. Za mě hodně dobré. Těším se na další díl. PS: Ta obálka knihy je prostě božská :-)

17.04.2020 5 z 5

Zradné srdce Zradné srdce Mary E. Pearson

Tak tohle bylo něco. Přečteno jedním dechem. Jediné, co mě trochu mrzí je, že si Lia nevybrala zabijáka. V tomhle díle jsem mu fakt fandila. A ten závěr byl přímo epický. Hned jdu na další, finální díl.

31.03.2020 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Úžasná kniha. Dlouho jsem při čtení neměla takový pocit - možná je to tím, že takové knihy moc často nečtu. Líbí se mi ta nová, tajemná místa, různé jazyky, protkané božstvím. Někdy jsem měla až husí kůži. Hlavní hrdinka je velice sympatická a neskutečně se mi zamlouvá to, že skoro celou dobu čtenář neví, kdo je zabiják a kdo je princ. Taky jsem nad tím pořád dumala, a jednu chvíli jsem si to myslela tak, a v druhé chvíli zas naopak.

Úplně nejsilnější pro mě byla ta část s jejím bratrem. Úplně jsem si dokázala představit, jak se Liin zpěv musel rozléhat krajinou. Nádherné, i když moc smutné.

27.03.2020 5 z 5

Ochrana tygra Ochrana tygra Anna Lowe

Život tygřího měňavce Cruze naučil dvě věci – nevěřit lidem ani osudu. Když mu však do života vstoupí Jody, Cruz si vůbec nechce přiznat, že tato lidská žena by mohla být jeho osudová. Jody je usměvavá surfařka, která nyní musí dostát tomu, čemu se upsala. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se dostane do smrtelného nebezpečí. Najednou má po svém boku ochránce. Je to ale skutečně tak? Cruz je totiž plný protikladů. V sázce je brzy ale mnohem víc, když na ostrov vtrhnou zlí měňavci, kteří jsou odhodlaní ukrást další z magických drahokamů. Cruz a Jody se tak brzy ocitnou uprostřed boje se zlem. Dokáží vyhrát? Bude Cruz schopen změnit názor na lidi a otevřít se lásce?

Na příběh Cruze jsem se od začátku moc těšila. Už v předchozích dílech vystupoval jako takový ten tichý, tajemný muž, trochu bručoun. Já takové typy hrdinů opravdu můžu. A celkově musím říct, že jsem si příběh opět nádherně užila.

Všechny příběhy z této série si drží takové to své tempo. Nejdou do hloubky, přitom se ale nestihnete vůbec nudit. Nechybí akce, zvraty, ani žhavá vášeň, přesto si u knihy zvládnete skvěle odpočinout a užít si ji.

Jody a Cruz byli naprosto skvělí. Úplné protiklady, přesto se skvěle doplňovali. Když však zasáhne osud, můžete se bránit, jak chcete, přesto neuniknete.

Moc mě baví i celková zápletka, která se prolíná všemi díly série. V každém díle se odhalí další kousek skládačky. Nebudu lhát, jsem moc zvědavá, jak se to bude ještě celé vyvíjet. Co přesně plánují Drax a Moira? Kdo je tajemný majitel panství? Co všechno dokážou magické drahokamy, když jsou pohromadě? Určitě nejsem jediná, kdo si klade tyto otázky a už se nemůže dočkat odpovědí.

Na sérii se mi líbí také to, že se v příbězích stále objevují dvojice z předchozích dílů. Tahle banda měňavců z Koa Pointu jsou prostě úžasňáci, o kterých mě moc baví číst.

Těším se, co přinese díl draka Silase!

11.06.2024 4 z 5

Okouzlení medvěda Okouzlení medvěda Anna Lowe

Hunter je typický medvěd. Má rád svůj klid, pohodu a jen tak nic ho nerozhází. Jenže vše jde stranou, když ženě, do které je dlouhé roky zamilovaný, hrozí nebezpečí. V tu chvíli je ochoten riskovat cokoliv, dokonce i své nejstřeženější tajemství.

Dawn nemá o světě měňavců ani tušení. Tedy alespoň do chvíle, kdy je Hunter nucen ukázat svou pravou tvář. Dawn nikdy nechovala k mužům velkou důvěru, ale k Hunterovi ji to vždy přitahovalo. Může mu teď ale vůbec věřit? Jeho smutné oči však oslovují něco v jejím nitru a pro ni je stále těžší tomu donekonečna odolávat.

O to těžší to je, když spolu nyní musí pracovat a zajistit ochranu na svatbě celebrit. Nebezpečí na sebe ale nenechá dlouho čekat. Podaří se dvojici ochránit další drahokam? Zvládnou ustát bouři, která se na ně blíží? A především, zvládne Dawn přijmout to, že Hunter není obyčejný muž?

Na rozdíl od předchozích dílů, kdy se ústřední páry seznámily až v rámci příběhu, se Hunter a Dawn znají od dětství. Hunter tedy ví, že Dawn je jeho osudová družka už mnoho let, přesto se jejich životní cesty až do nedávna stále míjely. Huntera a Dawn jsem si ihned zamilovala. Oba byli naprosto skvělí, i přesto, že si oba museli v životě vytrpět své. Samotný příběh je opět neskutečně čtivý. Nechybí akce, napětí, nebezpečí, ani vášeň. Skvělé také je, že se příběhy v rámci série prolíná zápletka a v každém díle se dozvídáme malinko víc. I přesto, že příběh nejde úplně do hloubky, jedná se o skvělé oddechové čtení, které mě neskutečně baví. Navíc tuhle partičku měňavců a jejich družky si opravdu nelze nezamilovat. Už teď se moc těším na tygra Cruze. Já tyhle málomluvné a tajemné chlápky opravdu můžu! Tento příběh moc doporučuji a těším se, co bude dál.

19.03.2024 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Monu Kasten mám opravdu ráda, ale tahle série se zdaleka nemůže rovnat předchozí sérii Začít znovu. Přiznám se, že jsem mega šťastná, že jsem tenhle díl vůbec nějak dočetla. Začátek za mě absolutně o ničem, nuda, to rádoby šílené drama, které pokračovalo od konce minulého dílu, mě vyloženě otravovalo. Jako jo, James se zachoval fakt hnusně, ale evidentně jsem asi jediná, komu by spíš víc vadilo, že můj kluk je feťák. No, nic. Pak se to zase trochu rozjelo a některé kapitoly byly fakt skvělé, dobře se to četlo. Ale hrozně to kazí ten překlad, já si nemůžu pomoct. Je to hrozně spisovné, vesele pokračujeme s maminkou a tatínkem i v situacích, kde se to naprosto nehodí. Vůbec to nepůsobí lidsky, naopak mluví jak nějací roboti a né jako studenti střední školy. Navíc já jsem extrémně alergická na různě zvláštně přeložená nebo počeštěná zahraniční jména, takže si dovedete představit, že když jsem viděla "Cílu", tak mě málem trefilo. Jako to fakt bolí, že málem krvácí oči. Závěr sice vygradoval, ale za mě opět velice nelogické, jak jednání rektora, tak i té matky. No, nic. Další díl si přečtu, protože mě zajímá, jak to celé dopadne, ale možná kdyby Mona první díl věnovala Ruby a Jamesovi, a další díly ostatním postavám - Lydii či Ember, které se tu stejně už vyskytovaly, tak by udělala líp. No, co se dá dělat. Jen je to pro mě docela zklamání, což mě mrzí.

16.12.2021 3 z 5

Blake Blake Radka Bryšová

Na rovinu přiznám, že nebýt to kniha od české autorky, tak dám minimálně o hvězdičku míň. Jako takhle, příběh sám o sobě není špatný. Já dokonce beru i to otřepaný téma bad boy/good girl, nevadí mi to. Co mi ale vadí je hned několik věcí: 1. Nelogičnost v ději. Bohužel, tady toho bylo hned několik. Několik absolutně nelogických situací, kdy bylo třeba něco řečeno a na pár stranách to bylo úplně jinak. 2. Chyby v textu - tohle se stává, ale tady jich bylo docela dost, kniha evidentně neprošla dobrou korekturou. 3. V některých částech knihy je naprosto zmatečné použití minulého a přítomného času. To prostě totálně bolí do očí. Mě to přijde, jak kdyby si autorka po nějaké době sedla ke knize a najednou nevěděla, jak to psala, tak to tam mrskala, jak jí to ruka na tý klávesnici zrovna naťukala. Za mě všechny tyto problémy by vyřešil fakt, kdyby si po autorce tu knihu někdo přečetl. Je mi jasný, že tady to nefunguje jak v USA, kde je ten trh úplně o něčem jiném a za autorem stojí týmy různých lidí, ale i kdyby to byl někdo z rodiny, kdo by autorku upozornil, že tohle třeba ne, tady je chyba, atd. Tohle tady evidentně nebylo a vzniklo z toho tohle. Jako je vidět, že autorka talent má, ale výše uvedené by do budoucna chtělo doladit. Knihu už znovu číst nebudu, ale vyloženě špatné to nebylo. Paní autorce fandím v další tvorbě.

19.11.2021 3 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Druhý díl je hodně dobrý. Líbilo se mi, že jsme měli možnost nahlédnout do dalších dimenzí a do dalších já Marguerite, Paula a Thea. Byla to pořádná jízda a já jsem si to maximálně užila. Dost mě zaujalo, že ta poslední dimenze, do které šli, byla "ta naše" - takže čtenář pochopí, že hlavní hrdinové vlastně pochází z jiné dimenze, než ve které jsme my. Hodně zajímavé. Na to, jak v knize úplně nemusím milostný trojúhelník, tak tady mě poměrně dost baví. Je fakt, že Marguerite má těžké rozhodování, protože Paul i Theo jsou... no... těžká volba, i když Paul se mi asi zamlouvá o něco víc. Konec opět totálně navnadil na další díl, takže se do něj určitě hned pustím. Skvělé!

07.07.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Za mě teda o něco slabší než série Začít znovu. Nevím, postavy nebyly úplně špatné, docela jsem si je i oblíbila, dokonce i tohle téma mám poměrně ráda, ale asi to bylo tím, jak to bylo napsané. Ze začátku to bylo poměrně nudné, než se to teda rozjelo. Konec mě fakt dostal. Jsem moc zvědavá, jak se to v dalším díle vyvrbí. Co mě ale nejvíc vytáčelo (a jo, vím, že je to úplná blbost), tak to bylo MAMINKA a TATÍNEK. Prosím, ukažte mi puberťáky + dospělé jedince, kteří takto své rodiče pořád dokolečka nazývají. Hlavně na každé stránce bylo maminka a tatínek tak tisíckrát, že už jsem si nejednou řekla, že tu knihu snad hodím z okna. Jako svoje rodiče taky zbožňuju, ale na maminku a tatínka jsem po této knize opravdu alergická. Ale krásnou obálku musím moc pochválit, ta se opravdu povedla.

21.06.2021 4 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Úžasný! Děj se nám přesunul do úplně jiného světa a do jiné roviny. Bylo zde o hodně více magie a taky poměrně drsná hlavní zápletka. Když se na scéně objevil Cahil, tak jsem si myslela, že by nám v romantické rovině mohl trochu zamíchat kartami, ale nakonec se nám ptáček pěkně vybarvil. Valeka bylo v tomto díle zoufale málo! Snad se dočkáme tedy v příštím díle. Každopádně Jelena je skvělá hlavní postava. Svá, tvrdohlavá, zdatná. A co podle mě knize dodalo největší šťávu? Ty rozhovory s koňmi! To bylo přímo boží.
Jablíčko?

12.04.2021 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Téma knihy hodnotím poměrně dost kladně. Příběh mi přišel hezky zpracovaný. Obdivovala jsem Calie, že jí tak šílené dětství a dospívání úplně nesrazilo na kolena. Určitě si neprožila nic moc hezkého, ale vyrovnala se s tím poměrně dobře. Navíc se mi líbila ta řecká komunita, já se zatím s tímto tématem v knihách nesetkala, takže to pro mě bylo dost takové oživující. Každopádně už z knihy "Aspoň trochu normální" vím, že autorka má tendence děj trochu osekávat nebo ne úplně dopodrobna popsat. Nevadí, ale co mi vadí, jsou nedopracované závěry. :-D Takže vytýkám prostě úplně to stejné jako u druhé knihy: Brala bych lépe dopracovaný závěr, nebo alespoň epilog. Docela bych byla ráda věděla, jak to nakonec měla s tím Alexem. Malá nápověda tam byla, ale nic, co by čtenáře úplně uspokojilo.

14.03.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst. Čím víc ale příběh postupoval, tím to bylo čtivější a čtivější, až jsem se nakonec vůbec nemohla odtrhnout. Kapitoly se mi jen míhaly pod rukama. Všechny hlavní postavy jsem si zamilovala. Hlavně tedy Lou s její nevymáchanou pusou a Reida. Každopádně v tomto díle oba občas reagovali tak, že bych jim nejraději flákla. Hlavně teda Lou. I když jsem ty jejich reakce vlastně i chápala.
A ten konec? Panebože, co mi to ta autorka dělá. Teď abych čekala bůh ví jak dlouho, než zjistím, jak to dopadne.

09.03.2021 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Abych se přiznala, ten začátek byl na mě trochu náročnější na četbu a "prokousání" se dějem. Musela jsem si trochu zvyknout na úplně jiný svět, ale čím víc jsem v ději postupovala, tím víc jsem z knihy byla nadšená. Děj je popsán jednoduše, ale hezky plyne a pořád se něco děje. Neskutečně se mi zamlouval ten vývoj vztahu Árie a Perryho. Líbí se mi i ta věc s těmi smysly. Jsem velmi zvědavá, co autorka přichystá v dalších dílech.

15.02.2021 5 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Opravdu mám dilema, jak tuhle knihu (a vlastně i sérii celkově) ohodnotit. Protože první díl série byl fakt super. Moc mě zaujalo prostředí, ta společnost (vlastně až taková otrokářská) a téma celkově. Jenže od druhého dílu to už jde jen z kopce. Kniha je sice hezky napsána, ale čtenář nemá absolutně šanci se do knihy nějak vžít či z ní mít nějaký pocit, protože tam prostě absolutně nic takového není. Chybí tam napětí, pocit nějaké akce, smutku, lásky. Prostě jsou to jen holá slova bez žádné hloubky. A je to strašná škoda, protože si myslím, že celá série má rozhodně na víc. To zásadní, co by ale čtenáře dostalo, tam prostě není, takže bohužel, ale tuto sérii už znovu určitě číst nebudu.

12.02.2021 3 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Tento díl byl za mě o něco slabší, než díl první, ale hlavní důvod proč ubírám hvězdy je spíš to, že mi na knize něco nesedí. Děj byl fajn, pěkně plynul, byla tam i akce, ale chybí mi tam prostě nějaká hloubka, při které se čtenář do děje může víc vžít. Postavy nejsou moc popsány, všichni mají hrozná tajemství, která ale po částečném vyplutí na povrch nejsou zas tak hrozná. U popisu prostředí jsem si to stejně vůbec nedovedla představit, jak to tam vypadá. Celý děj se točí hlavně kolem toho, že Cassia hledá Kye, ale když se najdou, vlastně se zase hnedka rozejdou. :-D No, samozřejmě se pustím i do třetího dílu, protože mě zajímá, co s tím autorka vymyslí...

10.02.2021 3 z 5