Ketesh Ketesh komentáře u knih

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Famózní zakončení série! člověku je líto, že končí. Kniha se četla sama.

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Kniha mě fascinovala, byla bych ráda za pokračování, ale toho se v češtině nikdy nedočkám.

Kleopatra Kleopatra Joyce Tyldesley

Naučná literatura se moc hodnotit nedá... Přesto dávám tři hvězdička a to díky tomu, že mám se stejným tématem již pár knih přečteno a takhle se četla o něco hůře než jiné knihy. Přesto vše je hodnot informací nedocenitelná.

Kleopatra - Královna egyptská Kleopatra - Královna egyptská Michael Grant

Jako všechny knihy Michaela Granta, je i Kleopatra senzačně napsaná. A na rozdíl od jiných knih naučné literatury se stejným tématem, je lehce a příjemně čitelná.

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Kniha má myšlenku, je zajímavá, ale dost rozvláčná ... Dnes je zajímavý snad už jen její titul.

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Vynikající!
A dá se číst stále znova a znova.
Lituji jen jediného, ... že si ji nemohu přečíst v originále.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Srdcovka!

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Nikdy nezapomenu, jak nám třídní na základce vyprávěla obsah knihy. Již tenkrát mě kniha zaujala a tak není divu, že jsem ji následně i ráda četla.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka plná zajímavých myšlenek. Nechápu, jak babička mohla říct, že knihu nechápe a léta mě zvládat odrazovat od jejího přečtení.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na konci knihy jsem byla bez dechu a myšlenky mi jen létali hlavou a nemohla jsem se žádné chytit. Prostě jen: WAU!
Rozhodně hodlám číst znovu!

20.04.2017 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Báječně napsané. A.. i aktuální ne?

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Tlustá kniha, ale s vypovídající historickou hodnotou a to mám ráda, takže se k ni rozhodně ještě někdy vrátím.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha mě překvapila, četla se sama.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pěkná sbírka, jen co je pravda.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, která si mi líbila, ale asi už ji nikdy číst nebudu.

Duch Duch Robert Harris

Pěkně napsané. Četla jsem to opravdu ráda, ale jediné co mi vadilo, tak byly ty hypertextové odkazy (zejména když se na ně nedá kliknout). :D

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Klasika, která mě ale vůbec neoslovila.

20.04.2017 1 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Myslím, že zde se hodně ztratilo v překladu a také v čase.