keri.H keri.H komentáře u knih

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Povídkové knihy je vždy složité hodnotit jako celek. Každá povídka je úplně jiná, o něčem jiném. Jedna povídka byla naprosto úžasná a pak přišel pokles a povídka mě nebavila, byla pro mě nudná a pak tu byly povídky, které mě sice bavily, ale nebylo to něco úplně úžasného a takové bych hodnotila jako průměrné povídky této knihy.

Top pro mě byly povídky "Bílá silnice", "Rytířství", "Vražedná tajemství", "Sníh, zrcadlo, jablka".

Nejhorší pro mě byla povídka "Jak jsme se byli podívat na konec světa" a poté "Ochutnávání".

05.10.2020 4 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Úžasná kniha, líbil se mi styl, jakým je kniha psaná, zaujal mě příběh a popis krajiny mě uchvátil.

27.09.2020 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Nádherná fantasy série. Bylo hezké sledovat osudy dvou hlavních hrdinů. :)
Co mi vadilo byl velký počet chyb, to bohužel kazilo čtení tak nádherné knihy. :(

08.09.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Ačkoliv zajímavý námět, kniha mě moc nenadchla. Místy mě nudila a stalo se mi, že jsem se nemohla začíst. Problém pro mě byly i postavy, nevím proč, ale nějak mi neseděly. Konec byl pro mě nečekaný.

07.09.2020 3 z 5

Zoufalec Zoufalec Daniel Palmer

Bylo to skvělé a napínavé čtení. Nemůžu říct, že bych vývoj příběhu vůbec nečekala, protože mě to několikrát za knihu prostě napadlo, ale vždycky když se zdálo, že už se nemůže nic stát, přišel nový zvrat.

11.05.2020 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Začalo to tak zajímavě, byly zde zajímavé pasáže. Ale pak to byla zas a znovu nuda. Ani nevím, co mě vedlo k tomu, abych knihu dočetla, asi hlavně zvědavost, jak to celé dopadne.

03.05.2020 2 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Další skvělý díl ze série, konec mě dostal. Jsem zvědavá na další díl. :)

21.05.2019 5 z 5

Neskákejte z okna, když se zrovna nedaří! Neskákejte z okna, když se zrovna nedaří! Ivan Krejčí

Příjemná kniha na odpolední a večerní čtení po náročné práci. U některých historek jsem se velmi pobavila.

14.03.2019 4 z 5

Můj nejmilejší pokrm je jídlo Můj nejmilejší pokrm je jídlo Ephraim Kishon

Vtip a jídlo, skvělá kombinace, která mě velmi bavila. Nad některými příběhy jsem se mírně usmívala, nad některými nahlas smála a některé na mě žádný velký dojem neudělaly.

02.03.2019 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Velice napínavé a musela jsem číst, protože v tom bylo tolik napětí a já byla zvědavá na to, co za tím vším je a jak to bude pokračovat. Skvělá kniha.

02.03.2019 5 z 5

Čtenářka Čtenářka Traci Chee

Kniha měla zajímavý námět to ano, ale chybělo tomu větší dobrodružství, větší akce. Možná je to i tím, že to je psáno pro mladší čtenáře, nevím. Je to první díl, určitě další zkusím, abych zjistila, jestli třeba bude zajímavější. Nejlepší na tom byl konec.

02.03.2019 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Skvěle popisovaná virtuální realita, hodně odkazů na staré filmy a hry, zmínky o hudbě, některé jsem znala, některé mi vůbec nic neříkali. Kniha je plná napětí, jsou zde různé vztahy, které vznikají na základě virtuální reality. Co vlastně o člověku, se kterým se bavíte online, víte ve skutečnosti? Nikdo nemusí být takový, jaký se zdá, Víte jen to, co chtějí, abyste věděli.

02.03.2019 5 z 5

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

McBain se řadí mezi mé oblíbené autory, většina knih od něho je skvělá, tato je taková zvláštní, ačkoliv ze začátku to vypadalo hodně zajímavě, ale ve výsledku to byl takový průměr.

02.03.2019 3 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Úžasná kniha, u které jsem se hodně nasmála. Určitě si jí do budoucna zase přečtu, až se budu chtít pobavit. :)

11.01.2017 5 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Nádherná knížka, která mě pohladila na duši a u které jsem se dost často usmívala.

22.12.2016 5 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Námět mi přišel pěkný a když jsem začala číst, říkala jsem si, že to bude zajímavé. Později mi to začalo připadat vleklé a popisy solaristiky byly zbytečně moc dlouhé a všechno moc najednou. Párkrát jsem zjistila, že po přečtení celé stránky nevím, co vlastně čtu. Konec mě zrovna taky nenadchnul, takže to pro mě byla průměrná kniha.

22.09.2016 3 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky (4) Nejlepší americké detektivní povídky (4) Lee Child

Některé povídky byly lepší, některé horší, takže celkem hodnotím jako průměrný.

09.09.2016 3 z 5

Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Zápisky malého tyranosaura: dalších 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

U této knihy jsem se hodně často od srdce zasmála. Některé fejetony byly úžasné. Některé tedy byly slabší, že jsem se nad nimi ani neusmála a proto dávám 4 hvězdičky.
Ale tato kniha si vysloužila čestné místo v mé knihovničce a opustí jí jen proto, aby pobavila i další lidi.

13.06.2016 4 z 5

Sympatie k ďáblu Sympatie k ďáblu Justin Gustainis

Tento díl je oproti prvním dvěma slabší. Na mě tam bylo až moc politiky a místy mi to přišlo takový nezáživný. Asi tak po půlce se to rozjelo naprosto úžasně a najednou jsem se do toho hodně začetla.

31.03.2016 4 z 5

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... Ursula Poznanski

Téma knihy mě zaujalo už při tom, když jsem četla anotaci, dlouho jsem se chystala si jí přečíst a konečně jsem se k tomu teď dostala a jsem moc ráda, že jsem se do knihy pustila.
Bylo zajímavé číst o hře, která se prolínala s realitou.
Líbilo se mi číst si pasáže ze hry a tím, jak to bylo detailně popisováno jsem měla pocit, jako kdybych sama tu hru hrála, dokázala jsem si to úplně živě představit. Byla jsem zvědavá, k čemu hra směřuje a co je jejím pravým cílem. A konec mě nezklamal, byl dobře napsaný. :)

16.01.2016 5 z 5