keri.H keri.H komentáře u knih

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Kniha, která dokáže rozplakat a zároveň vykouzlit úsměv na tváři. Kniha o životě, o stesku, o snech a o naději. Nádherná kniha, je to takové pohlazení po duši.

11.08.2023 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Dojemný příběh. Líbilo se mi to uvažování nad životem a to, co dokáže Backman i na pár stránkách je obdivuhodné.

11.08.2023 5 z 5

Pojď trochu blíž Pojď trochu blíž Rachel Abbott

Příběh byl zajímavý, ale některé věci byly zřejmé dost brzy. Místy to bylo napínavé a pak se to střídalo s nudnými pasážemi. Mohlo být taky dáno víc prostoru k vysvětlením a k důvodům, co přesně k tomu vedlo. Některé věci mi přišly přehnané a k tomu se řadil i úplný závěr.

20.01.2023 3 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Úžasně tajemná, napínavá kniha. Prostředí metra bylo fascinující. Postavy v knize byly zajímavé. Měla jsem potřebu číst dál a dál, jak to bylo napínavý.

17.01.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělá kniha, u které jsem se dost pobavila. :)

29.11.2022 4 z 5

Za každou cenu Za každou cenu Jan Flaška

Hodně málo fejetonů mi přišlo vtipných. Někdy mi připadalo, že se autor snaží být až moc vtipný, ale bohužel na mě to mělo opačný efekt a většina knihy mě spíš nudila.

28.10.2022 1 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Začátek byl skvělý a do půlky knihy to bylo zajímavý, ale pak to bohužel šlo s dějem z kopce a ten konec taky nic moc.

04.10.2022 3 z 5

Vazba v trestním řízení Vazba v trestním řízení Ingrid Galovcová

Hezky shrnuté důležité věci o vazbě. Pro toho, kdo se o této problematice potřebuje něco dozvědět, můžu doporučit.

08.02.2022 4 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Zajímavý pohled do práce české policie, hlavně výjezdovky. Líbilo se mi, jak autor popisuje věci bez příkras a jak je to celé hodně realistické.

06.04.2021 4 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Moc hezká, romantická oddechovka. Líbilo se mi příjemné prostředí táboru.

24.03.2021 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Je to sice takové naivní, ale pěkný, milý a já jsem se při čtení krásně pobavila a odpočinula si.

24.03.2021 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Dobrá a zábavná hra. Všichni se tak krásně snažili a to jaké bylo jejich konečné překvapení, když zjistili pravdu, bylo úžasné.

24.03.2021 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Autorka má dobrý styl, který mi sedí, ale velká část knihy byla celkem nuda. Pak to sice získalo spád a začalo to být hodně zajímavý, ale přesto to už nevyhradilo tu přechozí část. Tušila, kdo by s tím mohl mít něco společného, ale přeci mě jedna část překvapila. Čekala jsem však, že to bude větší pecka. Autorky kniha Za zavřenými dveřmi byla o dost lepší.

24.03.2021 3 z 5

Praha Praha Jan Neruda

Autorův pohled na Prahu byl velice zajímavý a v knize bylo mnoho pěkných obratů a mnoho zajímavých srovnání. Bylo to milé, pěkné a místy vtipné. :)

02.03.2021 5 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Děj příběhu se mi líbil, ale bylo tu až moc věcí, co mi vadily a místy to bylo přehnané. Konec byl skvělý a i díky němu bych dala knize 3,5.

24.02.2021 3 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Velice zajímavý příběh se zajímavými osobami nejvíc se mi líbila část na lodi. Ale autorka má lepší knihy. :)

24.02.2021 4 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Do knihy jsem měla problémy se začíst, ale později to bylo lepší. Pár momentů v knize mě hodně zaujalo a konec byl skvělý, přesto mě kniha nezaujala tolik, jak jsem čekala.

26.01.2021 3 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Další pěkné příběhy ze zvláštní kavárny. Líbilo se mi tu, že na začátku byly znázorněny vztahy. Jednotlivé příběhy se mi líbily. Je hzeké sledovat a zjistit, proč lidé chtějí do určitého času a sledovat, jak probíhá setkání s tou konkrétní osobu.
Z kavrány na mě vždycky dýchne taková pohoda.

22.01.2021 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kavárna a cesty časem, pěkná kombinace. Jednotlivé příběhy byly trochu slabší, ale celkově to dávalo krásný dojem. Příjemně odpočinková kniha. :)

16.12.2020 5 z 5

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Povídky mám ráda, proto jsem sáhla po této knize.
Vzhledem k množství povídek jsem ji četla po částech. Jako první jsem četla od autorů, které znám, pak jsem různě přeskakovala. Myslela jsem, že postupně budu číst dál, některé povídky mě bavily, ale jiné byly slabší, některé mi bohužel nešlo ani dočíst celé. Delší dobu jsem nečetla ani jednu povídku, takže knihu odkládam.

28.10.2020