Prachy, prachy, prachy

Prachy, prachy, prachy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2508/prachy-prachy-prachy-2508.jpg 4 85 10

87. revír série

Dvě stě tisíc dolarů ukradených z jejího bytu, získala Cass Ridleyová, bývalá vojenská pilotka, za svůj "vedlejšák" drogového kurýra. Nemůže toho litovat, protože ji záhy kdosi zavraždí, což i v čase vánočním přivádí naše staré známé na stopu vraha... První brožované vydání v českém jazyce.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Money, Money, Money , 2001

Disease
25.03.2024 5 z 5

Z novější McBainovy tvorby je tohle jednoznačně nejlepší. Košatý příběh se povedlo parádně udržet a akčnější finále nepůsobí lacině.

rumund
08.11.2022 3 z 5

Tak nějak ani nevím co k této knize napsat. Tato moje prvotina od Eda McBaina mě nijak nenadchla, ale ani neurazila. Jak píši čtenáři přede mnou, začala kniha docela dobře, ale pak už jen polevovala a ten závěr mě taky moc nedostal.

konicekbily
23.05.2020 4 z 5

Strhující začátek, ve střední části zpomalení, závěr opět na plný plyn. Autor jde v této knize s dobou, už nestačí jenom "obyčejné" zápletky, ale vtahuje do díla i celosvětové problémy - třeba pašování, falešné peníze, drogy, terorismus. Ale podařilo se mu to skloubit, chvílemi s humorem a někde jsou i moudré myšlenky.

debreno
23.08.2019 5 z 5

Čítal som to v puberte, ale vtedy patrila medzi moje obľúbené detektívky, obsahuje drogových priekupníkov, falšovateľov peňazí, nájomných vrahov, pouličných gangsterov, dokonca má výraznú rolu vlamač. Všetko v kvázi uveriteľnom duchu.

Jaruš7
20.08.2019 5 z 5

Od jedné Šelmy k té další, přírodní s pravými instinkty v roli cíleného zabijáka. Úvod od mistra dokonalý.
Případ, 3 x prachy je v titulu tímto zdůrazněn, neboť o ně jasakra jde, a to ve všech sférách.
Parta z okrsku 87 už zestárla a vývoj doby zde má své aktuální problémy, které v řešení není jednoznačné, a tak o překvápka není nouze, a i šifrovácí novinky v digisvětě mají svůj interest.
Citace :"Kdo jim zabrání, aby zničili celou ... zemi? Snad tenhle svět ? Ten váš svobodný svět? Vy? Vy nás zachráníte? Když tu nebudeme, nebude tu nikdo!"
Bez vady, když mistr dostane nápad, pak to stojí za zveřejnění. Suprdílo.

keri.H
02.03.2019 3 z 5

McBain se řadí mezi mé oblíbené autory, většina knih od něho je skvělá, tato je taková zvláštní, ačkoliv ze začátku to vypadalo hodně zajímavě, ale ve výsledku to byl takový průměr.

monika0356
14.09.2018 5 z 5

McBain je prostě moje závislost :) další super knížka.

moničina
18.04.2017 4 z 5

Strašne ma pobavil ten začiatok. Opis levov, ako si v klietke pochutnávajú na mŕtvom tele. A Ollie to so záujmom sleduje a ešte pri tom myslí aj na svoj hladný žalúdok. A potom Carelu skoro zasiahnu strelou namiesto leva. Toto sa mi na jeho knihách páči, že je tam aj sranda, čo zjemňuje tú drsnosť amerického prostredia.

Misan1993
17.08.2015 3 z 5

Nejdříve super rozjetý začátek, ale vyústění děje bylo malinko slabší.

woodward
17.08.2015 5 z 5

Jednu z obětí sežral lev, do případu se montuje Tajná služba a za tím vším je... přečtěte si to.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  75%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Prachy, prachy, prachy je v