keiko33 keiko33 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

No musim povedat, ze kniha na mna urobila dojem, bala som sa, ze reklama bude prehnana. Samozrejme, ze v nej nieje nic svetoborne, co som este necitala, ale dej je pisany tak putavo, ze nemozete zastavit. Kniha mi pripomenula seriu od Van Dyken - Eagle Elite. Az na rozdiel v mafianskom prostredi, som pri citani mala rovnaky pocit. Rovnako mi tu ani nechybali prehnane sexualne sceny, jemne naznaky uplne stacili. Podpichovanie a tancovanie Reeda okolo Elly je viac nez dost. No a ten koniec ? Navnada na dalsiu knihu. Prave preto citam podobne serie az po vydani vsetkych casti. Inak by ma porazilo z toho konca.

22.09.2017 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Taka oddychova kniha,chvilami vtipna, chvilami smutna a dojemna, ktora vas donuti zamysliet sa nad zivotom. Nad starnutim, ze aj osemdesiat rocni maju pravo si uzivat zivot a zalubit sa, ze nie vsetci starci su vhodni do stareho zeleza a uzivaju si posledne roky zivota naplno. Zeby sme sa mali viac venovat rodicom a starym rodicom, lebo oni tu nebudu vacne. Chvilami mi aj slzicka vysla, nad laskou, ktoru rozdelila vojna, ci nad parom, krory sa miluje uz sestdesiat rokov. V knihe nenajdete ziadnu velku akciu, ale rozpravanie o zivote. A to prekvapko na konci? Vlastne davalo celemu rozpravaniu zmysel.

21.09.2017 5 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Aj ked som uz par knih na tento sposob citala, tak tato je s tych lepsich. Medzi Joshom a Lucy bola rivalita a naoko nenavist, no nerobili si navzajom zle, skor to bolo o slovnych urazkach. Chudacik Josh nevedel ako dat najavo svoje city a samozrejme Lucy to vobec nedochadzalo, narozdiel od vsetkych naokolo. Ako autorkina prvotina, velmi vydareny kusok, bez prehnanych sexualnych scen, skor take sladke oddychove citanie. A obalka knihy je velmi trefna.

19.09.2017 5 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Tak to bola jazda, doslova. Kniha je pisana tak putavo a tie vtipne dialogy, ako keby ste sa rutili z kopca plnou rychlostou a neviete zastavit. Proste musite citat az kym nieste na konci. Ma to byt scifi, ale az na tu schopnost pocut myslienky, tam nic nebolo. Skor by som tuto knihu nazvala komediou. Je plna humoru, otravnej rodiny a citania myslienok, co dodava tejto knihe jedinecnost. Naozaj ma nenapada ziadna kniha, ku ktorej by som ju prirovnala. No a Schwartz bol strasny sympatak, konecne ziadna dokonalost.

18.09.2017 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Pekny pribeh o dvoch tinedzeroch, ktori by sa nikdy nespoznali, keby sa nestali obetami nahody. Sice o sebe vedeli, ale ich cesty sa nikdy nestretli. On je pre ostatnych zahadou a ju maju sice vsetci radi, no ma pred ostatnymi tajomstvo. A prave vdaka nahode zistia, ze sa vedia dokonale pochopit a doplnit, aj ked sa na zaciatku zda, ze ta nahoda je pre oboch nocna mora.

15.09.2017 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Je tazke hodnotit knihu, po ktorej precitani mate v sebe rozporuplne myslienky. Namet knihy velmi zaujimavy v dnesnej dobe, kde su caste samovrazdy mladych kvoli sikane. Neodsudzujem Hannah kvoli samovrazde, lebo nie kazdy je dost silny, aby zvladal zivotne prekazky. Na kazdeho moze ta ista vec zaposobit uplne inak. Nikto nikomu nevidi do hlavy, co preziva. Su proste ludia silny a aj slaby. Kazdy sa z danou situaciou vysporiada po svojom. My nevieme pochopit ako to niekto moze urobit, no ked sa ti ludia snazia kricat o pomoc, nevsimame si ich. A to je problem dnesnej doby. Nevsimavost. A co sa tyka tych kaziet. Mozno to bolo trochu prehnane, pretoze vina je dost silny pocit a takato vina, kde na vas hodia podiel na samovrazde, sa nesie po cely zivot. Claya mi bolo luto, ale pocit, co keby som to urobil inak, mozno by to dopadlo inak, zazil uz kazdy. Knihu by som brala ako ponaucenie, nielen pre mladych, ale pre vsetkych. Lebo kazdy nas cin ci slova, mozu byt pre inych bolestive, hoci si to ani neuvedumujeme.

13.09.2017 5 z 5

Jak potvrdit lásku Jak potvrdit lásku Meg Cabot

Celkom prijemna, vtipna a priemerna oddychovka. Ale je zvlastna tym, ze bola pisana smskami, mailami, chatom, uryvkami z dennika a novinovymi clankami. Nebolo to zle, ale cela kniha pisana takouto formou, nema az taku stavu, ako ked je pisana klasicky, alebo aspon striedavou formou.

11.09.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Tak docitana aj posledna kniha. Hned po Zlobe sa mi pacila najviac. Poslednych 50 stran som ani nedychala. Dovod vrazd je na zamyslenie. Autor si vybral temu, ktora je v dnesnej dobe dost casta a zaroven smutna. Co dokazu ludia urobit pre blbu fotku a nerozmyslaju nad nasledkami. Vraha som neuhadla, ale chapem preco mu svihlo. Tak tesim sa na pokracovanie, milujem Robertovo genialne zmyslanie.

09.09.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Znovu precitane za 2 dni. Davam sice 5*, no par veci by som vytkla. Mozno je to tym, ze som precitala vsetky knihy serie hned po sebe a tak mi niektore veci splivali a az tak nenadchli. Ak by toho bola moja prva kniha od autora, tak som z knihy viac nadsena. No a po precitani genialnej Zloby, bol pre mna toto slaby odvar. Sice kniha bola plna krvakov, mna dokaze viac vystrasit v knihe tajomno a toho tam bolo pomenej, teda viac menej az nakoniec. Vraha som uhadla hned ako bol prvykrat spomenuty, teda jeho opis a to sa mi pri Carterovi stalo prvykrat. Ale kym bol skutocne vrah , to ma prekvapilo a po odhaleni dovodu mi bolo vraha skor luto. Takze znovu skvela detektivka, vsetko davalo dokonaly zmysel. Robert je proste jednicka.

03.09.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak to bola pecka. Zatial najlepsia cast, precitane na jeden nadych. Prvych 5 knih, by som zaradila do detektivok, tuto do psychologickych trillerov. Po cely cas som mala zimomriavky. Aj ked je vrah znamy takmer od zaciatku, knihe to neuskodilo, prave naopak. Autor nam ponukol dokonaly nahlad do chorej mysle serioveho vraha. Tentoraz dovod vrazdenia nieje pomsta a o to je to strasnejsie. Aj ked tu tentoraz nebol Garcia, nevadilo to, detektivka ho zastupila dostatocne, hoci po tejto knihe mam pocit, ze autor ma nieco proti sebavedomim zenam. Akosi casto koncia zle. No a konecne na konci vsetko o Robertovi davalo zmysel. Uz z predchazdajucich knih som mala podozrenie, ze to jeho samotarstvo ma povod v minulosti. No nech som si myslela cokolvek, autor to preskocil o poriadny kus. Tentoraz bol vrah cire zlo.

01.09.2017 5 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Znovu skvela kniha, ako vsetky wardovky. Na jej knihach su najlepsie tie vtipne dialogy. Holywood a Lassiter su proste skveli, milujem tie dotahovacky medzi bratmi a celou partiou. Cim viac "ludi" v rezidencii, tym je to lepsie.

31.08.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tak znovu za 5*. Aj ked par veci by som vytkla. Napatie bolo po cely cas v jednej rovine, ale poslednych 80 stran som precitala jednym dychom. Zaverecne strany idu autorovi najlepsie, nepustite knihu az do konca. Znova vsetko davalo dokonaly zmysel. Tema vrazd je fakt na zamyslenie. V dnesnej dobe su ludia sebci, je im jedno ci ten druhy trpi, radsej ho obidu, ako pomozu. Dokonca su skodoradostni k utrpeniu.

28.08.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Tak kde zacat. No opat napinave od zaciatku az do konca, hlavne ten koniec. Vrazdy boli znovu brutalne, az privelmi. A tie sochy? To uz bolo dost z cesty. Vraha som neuhadla, a ani som nemohla, kvoli tomu "mechanikovi", by ma to ani nenapadlo. A aj ked bol znovu malo uveritelny, nakonci vsetko davalo zmysel. Garcia bol znovu utlacany a vsetok potlesk zozal Robert. No a co mi vadi uz od druhej casti, ze hoci su detektivi simpaticki, vobec sa nevyvijaju, okrem sem tam spomenutej Garciovej zeny, ktora vsetko chape a na nic sa nepyta. Aj napriek tomu sa tesim na pokracovanie.

26.08.2017 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak to bola pecka. Zatial najlepsia zo serie. Tu mi fakt vadila len jedna vec, a to doktorova smrt. Ako postavu som ho mala rada a nezasluzil si taku smrt. Napinave od zaciatku az do konca. Pri tejto knihe som mala poriadne zimomriavky. Az som podskocila pri vete "Zabudla si sa pozriet pod postel". A ten koniec v opustenej budove? Ani som nedychala pri citani. Vraha som uhadla az tesne pred koncom a motiv bol fakt nieco. Proste psycho. To vymysli len genialny mozog a to Carter je. A konecne sa Garcia trochu predviedol a ukazal, ze na svojom mieste, nieje len pre paradu. Taak a teraz huraa do pokracovania.

23.08.2017 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

No tak to bola zase jazda, od zaciatku az do konca nas drzi autor v napati. Vrazdy sice boli brutalnejsie ako v prvej casti, ale opis bol dost mierny podla mna, ale aj tak tam bolo dost napatia, co vas nuti citat dalej. Motiv vraha viem pochopit a ani sa mu necudujem, ze sa chcel pomstit. Detektivi ma znovu bavili a to doberanie si Garciu, odlahcovalo situaciu, hoci mi trochu vadilo, ze miestami autor z Garciu robi hlupaka a Robert mu vsetko vysvetluje ako malemu decku. Vraha som znovu neuhadla, ale len preto, ze z opisu autora bol vyluceny. Ved jedna z obeti ho mala poznat, ako potom s nim mohla ist. To je jedine mi neslo do hlavy. Davam sice 5*, ale len preto, ze som knihu zhltla, autor to proste vie. Takze aj preto sa hned pustam do dalsej casti.

22.08.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dlho som odkladala so zacatim tejto serie. Tak a konecne som si na nu nasla cas, chcela som vediet ci budem suhlasit s vacsinou recenzii. No a suhlasim. Autor zaujme citatela hned od zaciatku, drzi ho v napati, nuti ho nepustit knihu az do konca. Dvojica detetektivov je velmi simpaticka, jeden skuseny, stary mladenec a druhy mlady a zenaty. Robert si svojho mladsieho neskuseneho kolegu dobera, ale v skutocnosti si ho oblubil. Podla recenzii som cakala brutalnejsie opisy. Vrazdy sice boli brutalne, ale ich opis az tak nie. Nemam az taku dobru predstavivost, takze pre mna ta kniha nebola az taka desiva. No urcite bola plna napatia a prekvapenia. No a vrah? Tak ten bol pre mna velkym prekvapenim. Az neuveritelnym. Samozrejme vsetko do seba zapadalo, kazdy kusok, no aj tak mi ten vrah do tej brutality nezapadal. No az na samotnu osobu vraha, tejto detektivke nemam co vytknut, drzala ma v napati az do konca a hned sa pustam do pokracovania.

20.08.2017 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Znovu skvely vykon, zatial druhy najlepsi po Rekni litiji. Autorov styl je navykovy, proste musite citat dalej a dalej. Milujem myslenie Joa, ako si dokaze dat vsetko dohromady, jeho zvlastny humor. Tentoraz, ale Joe nebol jediny s genialnou myslou, vrah mu dokonale konkuroval. Jedine co musim vytknut, je vydavanie knih v zlom poradi. Kedze som uz citala 6 cast, koniec nebol pre mna az takym prekvapenim.

19.08.2017 5 z 5

Na veľkosti záleží Na veľkosti záleží Alison Bliss

Tak taka prijemna vtipna oddychovka. Sam je taky spravny pohodak, no pri Leah sa mu to velmi nedari, a aj ked sa mu paci aj s jej krivkami, vzdy ju niecim urazi a vyznie to, ako keby si myslel, ze ju nechce, lebo ma nadvahu. A tak vznika plno vtipnych nedorozumeni.

04.08.2017 4 z 5

Pod austrálskym slnkom Pod austrálskym slnkom Candice Proctor

Krasny pribeh o laske, ktora prezije aj tie najhorsie podmienky v australskej busi, ako sa z anglickej upnutej panicky stane zena australskeho farmara s troma detmi. Proste pribeh, ktory vas chyti za srdce.

03.08.2017 5 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Prijemna romanticka oddychovka s kriminalnou zapletkou. Statna zastupkina, zapletena ako tajny svedok vrazdy a vysetrovanie vedie sexi agent FBI s ktorym maju nie prilis vydarenu a nedoriesenu minulost a poriadne to medzi nimi iskri. Skvela kombinacia.

15.07.2017 5 z 5