Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Velmi zajímavá autobiografická kniha s velmi zajímavou a čtivou zápletkou.
Nelze hodnotit, jak moc kvalitně je kniha napsaná, jelikož autorka není spisovatelkou. Proto neustálé cestování odnikud nikam, opakující se odstavce a ne poměrně záživný děj knize odpouštím.
Příběh je každopádně velmi zajímavý a v dnešní době až trochu neuvěřitelný. Nedokážu pochopit, čím Lketinga svou nastávající tak pobláznil. Muselo to být pro ni velmi těžké, nehledě na to, že je to příběh starý skoro třicet let. Musím tedy Corinne svým způsobem obdivovat.
Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby se příběh odehrál v dnešní době. Těžko zhodnotit, jak moc Keňa za těch skoro třicet let "zkulturnila".

17.12.2016 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tuto knihu určitě s radostí zařadím do knihotéky, ze které jednou budu předčítat svým dětem.

05.12.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem knihou mile překvapená.
Četla se dobře. Podle anotace jsem se obávala, a možná k tomu mátla obálka, že se bude jednat o četbu pro třináctileté, ale naštěstí tomu tak nebylo. Sice už jsem asi na žánr YA trochu starší, ale i přesto se mi kniha líbila.
Musím souhlasit s ostatními, že je kniha hodně podobná zmiňované Selekci. Hunger games mi ale připomínala jen vzdáleně.
Dávám čtyři hvězdičky. Musím však podotknout, že animovaná obálka se mi vůbec nelíbí.

19.11.2016 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Nejsem velkou zastánkyní poezie, nikdy jsem jí nepřišla na chuť, ale Seifertovo básně mají své nostalgické kouzlo. Tato sbírka rozhodně. Navíc máte za chvilku přečteno a budete mít pěkný hřejivý pocit.

14.11.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Dojemná kniha, posledních pár stran jsem brečela.
Jednoduchá, nenáročná, spíše oddychová četba, která i přesto nese velké poselství.
Četla se velmi lehce.

11.11.2016 5 z 5

Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

Já si nemůžu pomoci, ale prvních sto stran mne neskutečně nebavilo. Nějak mne tentokrát nezaujal příběh a ztrácela jsem se v postavách a obětech.
Možná to bylo hodně zapříčiněno i nepřítomností Ryana, ale nějak jsem se prostě musela do čtení trošku nutit, což se mi u předchozích knih nestávalo.
Po prvních sto stranách se však příběh rozjel a poté se kniha četla sama.
Rovněž začínám v každé knize objevovat stejnou dějovou linii v pozadí, kde se Tempe pokaždé snaží zachránit nějakého svého blízkého. Určitě se brzo na scéně objeví sestřenice, neteře a možná i bývalý manžel.

09.11.2016 4 z 5

Mrtvá světice Mrtvá světice Kathy Reichs

Dočteno.
Mne se to prostě líbí a jsem naopak ráda za ostatní zápletky.
Kdyby nechali jen světici, což jsem si ze začátku myslela, a také se toho trochu obávala, tak by byl po 100 stránkách konec a nic by se tam vlastně zajímavého nestalo.
Sekty ráda nemám a chování jedinců nepochopím, ale námět je to určitě barvitý a plný možností.
Náhod bylo během dějové linie opravdu víc, než dost, a tím pádem děj trošku postrádal celistvost. Toto se musí brát s rezervou, protože jinak to působí příliš překombinovaně.
Ovšem když se oprostím od těchto přehnaných náhod a neustálého cestování z jednoho kontinentu na druhý, což mne neskutečně vytáčelo a nedokázala jsem se s tím sžít, tak musím celkově hodnotit kladně. Děj má spád, Tempe mi nijak nevadí a jsem schopná s ní soucítit a držet jí palce.

27.10.2016 4 z 5

Láska ve znamení zvěrokruhu Láska ve znamení zvěrokruhu Suzanne White

Tak co k tomu říct...
Spisovatelku neznám a také nevím, zda je opravdu uznávaná astroložka.
Podle knihy takto ale nesoudím.
Dostala jsem knihu k Vánocům.
Podle mne je dobrá do knihovny jako "průvodce, kdyby náhodou něco nahlídnout".
Je to zajímavé počtení k večerní diskusi, kde sedíte celá rodina a navzájem si předčítáte pasáže o vašich současných vztazích a bývalých vztazích, občas se nad tím pozastavíte a hledáte, zda na tom něco je či ne, a někdy se tomu zasmějete, ale to je tak to jediné, co může nabídnout. Každá dvojice je napsaná opravdu stručně, někdy až moc, příliš nového se o vztahu s vašim protějškem nedozvíte, a dokonce své osobnostní rysy jsem také hledala marně.
Osobně si myslím, že je to až moc zevrubně popsané "letem světem", a že jakmile píšu o západní astrologii, tak k tomu nemůžu psát i o východní, protože každá je úplně o něčem jiném.

25.10.2016 3 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Musím dát pět hvězd. Dlouho jsem se těšila na to, až se seznámím s touto rozsáhlou sérií. Kdybych neznala seriál, nikdy bych na tento skvost nenarazila. I když se seriálem kromě jména hrdinky a prostředí nic jiného společného nemá. Určitě budu pokračovat v další četbě. Spisovatelka je vědec, a to já vítám. Třeba mi nějaká znalost v té hlavě přece jen uvízne. I když chápu, že někoho ty podrobné vědecké postupy naopak mohou obtěžovat. Vadí mi spousta francouzských vět, u kterých si vždy připadám omezená svou neznalostí. A mrzí mne několik nepřesností ohledně finálního počtu obětí. V tomto směru chybí tak trochu ucelenost ohledně jednání vraha a tak trochu časová posloupnost. Také kanadské prostředí, kde se děj odehrává, mi není zeměpisně, ani zájmově příliš blízko, ale to je jen můj soukromý názor.

20.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Je to moje první setkání s autorkou.
Neskutečně čtivá knížka. Bylo mi dokonce líto, že skončila. Příběh je propojen tak, až už mne to místy připadalo přitažené za vlasy.
V postavách jsem se neztrácela. Příběh navazuje na sebe. Každá hrdinka je zmíněna v předchozí části, takže od začátku je jasné, kdo je kdo.
Příběhy jsou poutavé, z každodenního života. Mrzí mne, že další osud některých postav není znám. Celkově se mi konec zdál tak trochu utnutý. Není jasno, co se stalo dál, zda se nějaké věci odhalily nebo zůstaly nedořešené. Za ten konec, jež mne zklamal, a "neúplnost" jsem chtěla ubrat hvězdu. Ale nakonec oceňuji nápad a tu propletenost a hlavně čtivost a dávám pět.
Ale reálně to cítím na čtyři.

06.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Od této knihy jsem moc neočekávala, a tak jsem zklamaná nebyla.
Je to zajímavý záměr na zfilmování. Je tu celkem trefně popsán alkoholismus jedné z postav.
Chvílemi mi ji bylo dokonce líto, ale většinou jsem si myslela něco o slabosti a zoufalství.
Co se týče případného opakování četby knihy jako takové, nemyslím si, že si ji přečtu ještě někdy znova.
Jakmile už je pointa venku, už v tom ději není nic jiného, co by mne lákalo k další četbě.

06.09.2016 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Konečně jsme na konci, ale opravdu je to konec?
Pokud je to opravdu konec, tak rozhodně ubírám hvězdu za závěr knihy a za neskutečně vleklý začátek. Nevybavuji si, že bych měla za celou sérii až takový problém se začíst.
Shrnu to, tentokrát byl na můj vkus závěrečný díl krutý až moc. A co ten zhruba prostředek? To jako autor myslí vážně??

30.08.2016 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Opravdu jsem nečekala, že se bude číst takhle dobře. Autorce tleskám. Po delší době jsem se vrátila k žánru detektivek a musím říct, že mne ani tato nezklamala.

14.08.2016 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Ještě dočítám, chybí mi pár stran. Ale je to prostě klasika...
Za sebe musím však říct, že se mi povídky četly hodně špatně.
Špatně se mi posuzuje jazyk, protože původně jsem Knihy džunglí četla v ruštině, takže si již bohužel nevybavuji, že by se mi kdysi četly takto těžko. Možná je to tím, že nyní nevyhledávám knihy pro děti a mládež.
Nebo je to prostě tím, že moc nevyhledávám povídky. Disneyovku o Mauglím jsem milovala, takže jsem se již podruhé po mnoha letech k originálu navrátit musela.
Paradoxně mne kniha začala více bavit až ke konci.
Určitě však za zapamatování stojí Bílý lachtan a Rikki-Tikki-Tavi.
Zbytek mne moc nenadchnul. Mne prostě v povídkách chybí kontinuita.

09.08.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Velmi čtivá kniha. Nechtělo se mi ani do práce, byla jsem zvědavá na pointu a konec. Závěr však podle mne moc věrohodný nebyl. Trochu zklamání.
Něčím mi autorka připomíná G. Flynn. Takže trochu poměrně psycho četba.
Hlavní hrdinku jsem pochopila jen napůl. Zato si nemyslím, že se některé ostatní postavy chovaly normálně, i když ve finále to tak bylo podáno. Proto 4.
Ani mne pohledy ze strany vyšetřovatelů moc nebavily. Za mne jejich osobnosti nejsou moc dobře vykresleny.

24.06.2016 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Má druhá kniha od autora a musím uznat, že se čte stejně dobře jako Talisman.
Ovšem nějak doteď nevím, jestli skončila vlastně dobře nebo špatně.
Každopádně trošku na zamyšlení.

21.06.2016 4 z 5

Praprázdniny Praprázdniny Ivona Březinová

Páni, tak na tuto knihu jsem úplně zapomněla, ale náhodou jsem na ni narazila a vzpomněla si, jak byla úžasná, když jsem ji před cca 15 lety četla.
Asi se k ní budu muset vrátit :)

10.06.2016 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Pro mne oddchovka, která je mi blízká tématem i postavami hlavně nejspíš kvůli Nástojům smrti,
ale musím říct, že na mne dosud bohužel nezapůsobila tak, jako Nástroje smrti.
Jinak celkem fajn nenáročná četba i když velmi předvídatelná.

30.05.2016 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Zajímavá kniha z netradičního prostředí. Čte se velmi dobře.
Mj. pěkně vykreslený pohled "obyčejné ženy" na aktuální problémy té doby.
Ne jednou jsem si poplakala dojetím.

23.05.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Tak tentokrát opravdu pět. Přečteno fofr rychlostí. Děj měl spád a po dočtení jsem měla moc pěkny pocit. Po předchozím podivně roztahaném díle je tento poslední díl milým překvapením!
Až na některé věci na konci, ale co už...

31.03.2016 5 z 5