Katrinity_97 Katrinity_97 komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tuhle knihu jsem dostala k narozeninám. Přála jsem si ji a moc se na ni těšila, a jako obvykle nezklamala.
Já netuším, jak to Stephen King dělá, ale on dokáže napsat snad cokoli, i tu naprosto nejobyčejnější a nejnudnější věc tak, aby mě to vtáhlo a nepustilo, dokud nedočtu.

Během čtení jsem si více a více uvědomovala, že kdyby se něco takového stalo kdekoli na světě, zřejmě by to skončilo přesně tak, jako v tomto příběhu. Uvědomila jsem si, jak strašně zvrácení někteří lidé mohou být, jaké problémy je mohou svazovat a že někdy je příliš pozdě na hrdinství.

Stephene Kingu, opět děkuji.

30.01.2019 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Tahle knížka je mazec. Totální pecka. Když jsem ji četla prvně, byla jsem z ní na rozpacích. Byla to moje první hororová knížka, i když bych ji spíš zařadila mezi thrillery, a já nevěděla, co čekat. Příběh mě ale spolkl. Byla jsem nadšená! Mělo to spád, zápletka byla skvělá, promyšlená, Iggy byl postava, kterou bych si nikdy nedokázala vymyslet. A konec byl strhující. Tento rok jsem si ji přečetla znovu a zjistila jsem, že si toho moc nepamatuju - což není vůbec špatná věc - a že mi spousta věcí došla až po druhém přečtení. Nebudu lhát, poplakala jsem si, několikrát vyprskla smíchy, a dočetla ji s klidem v duši. Skvělá kniha.

07.03.2018 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zelenou míli jsem jako film nikdy neviděla. Nikdy. A když jsem od kamarádky k narozeninám dostala knihu, slíbila jsem si, že jen co si ji přečtu, na film se podívám. Dnes ráno jsem kniho dočetla a myslím, že s filmem počkám. Alespoň chvíli. Měla jsem lehké povědomí o čem kniha je, ale nečekala jsem, že to bude tak, jak je to napsané.
Tento příběh mě zasáhl. Nebyl to horror. Byl to příběh o lidské krutosti, předsudkům a nespravedlnosti. John Coffey byl jasně nevinný, a přesto musel zemřít. A to to pro něj jednu chvíli vypadalo tak dobře!
Oplakala jsem smrt Dela a ještě víc jsem oplakala smrt Johna. Del si třeba zasloužil zemřít, ale rozhodně ne tak, jak se to nakonec stalo (doufám, že se smažíš v pekle Percy!) a John? Ten už vůbec ne. Každopádně to byl velmi silný zážitek.
Na knihu jsem si vymezila týden. Od pondělí do neděle. Hezky po kouskách. Jen co jsem se přes noc vzpamatovala ze stránek předchozího dne, mohla jsem pokračovat.
Stephene Kingu? Opět se ti povedlo zanechat mě neschopnou slov. Děkuju

09.09.2018 5 z 5

To To Stephen King

Nemůžu jinak než dát tomu skvělému veledílu 5 hvězdiček. Přečetla jsem To za 14 dní a doufala jsem, že kniha nebude mít konce. To jen prohloubilo úctu a respekt, který ke Stephenu Kingovi cítím, a až mi knihu vrátí kamarádka, které jsem ji půjčila, strašně ráda se na ni vrhnu znovu.

30.09.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Skvělá kniha!!! Autor opět nezklamal a já už se s chutí pustila do dalšího dílu!

09.06.2016 5 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Ivanhoe - kniha se mi ze začátku četla poměrně těžce, nedokázala jsem se dostat do děje, ale po několik úvodních stránkách mě příběhl vtáhl a já téměř nedokázala přestat číst. Nemůžu říct, která část mě asi bavila nejvíce, a která nejméně, protože celé dílo považuji za něco neuvěřitelného. Přesto bych ale asi řekla, že nejvíce napjatá jsem byla poté, co byla Rebeka se zraněným Ivanhoem a dalšími přepadena a unesena na hrad Torquieston templářem Brianem de Bois-Guilbertem.
Od začátku se mi strašně líbila postava Rebeky, Židovky se vzděláním v lečitelství. Když se kvůli ní začal Brian měnit (alespoň mně to tak připadalo), vážně jsem si přála, aby ho dokázala přijmout a aby spolu zůstali. Doufala jsem, že se mu podaří vydobýt si místo po jejím boku tím, že se rozhodně bojovat o její záchranu před upálením, ale jeho přítel mu to zkazil a já měla chuť ho za to uškrtit. Zemřel ale s vědomím, že Rebeka nezemře jako čarodějnice, a to je na jeho smrti nádherné.
Naopak postavu Roweny jsem ráda neměla a byla bych mnohem radši, kdyby se Ivanhoe nakonec rozhodl pro Rebeku a ne pro ni.
Richard Lví Srdce je jednou z mých oblíbených historických postav, a rozhodně mě v příběhu nezklamal, stejně tak i lučištník Locksley (= Robin Hood), který mě zaujal především během turnaje v Ashby-de-la-Zouche.

Knihu jsem četla kvůli maturitě, a jsem strašně ráda, že jsem si ji vybrala, protože příběh je to neuvěřitelný a Sir Walter Scott, je ,díky ní, můj hrdina.

10.05.2016 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Prokletí Salemu - byla první knihou, kterou jsem od Stephena Kinga četla. Začala jsem ji číst cestou na závody a dočetla za pár hodin. Rozhodně jde o knihu, která čtenáře naprosto pohltí a on se k ní bude stále s nadšením vracet.
Zprvu jsem měla se začtením se trochu problémy, a to hlavně proto, že Stephen King má svůj vlastní, naprosto originální, styl psaní, a než si na něj člověk zvykne, rozhodně to malinko trvá. Já osobně zbožňuji, jakým způsobem vyjadřuje své myšlenky, a nedala bych na jeho styl v žádném případě dopustit.
Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, neměla jsem ani ponětí o tom, že jde o knihu, ve které budou stranu temnoty představovat upíři. Mám ráda knihy, ve kterých se objevují - asi tak jako každý -, protože se člověk pokaždé alespoň na chviličku zamyslí nad tím, jaké by to bylo, kdyby doopravdy existovali... Stephen King uchopil tyto bytosti pevně do rukou a vytvořil něco tak živého, že jsem doopravdy párkrát zapochybovala o tom, že upíři neexistují.
Bena Mearse jsem si zamilovala už od první chvíle, stejně jako mladého Marka, a to, jak skuteční se mi během čtení všechny postavy zdály, mi vyrazilo dech. Nevím, zda to tak měli všichni, nebo jen já, ale když jsem četla, kniha mi nepřipadala nijak strašidelná. Jakmile jsem ale večer zhasla světlo, můj pokoj se ponořil do tmy a z ulice se začaly do mého pokoje vkrádat všelijaké zvuky, vážně jsem měla strach...
Prokletí Salemu jsem četla už několikrát a pokaždé jsem objevila něco, čeho jsem si předtím nevšimla.

Stephen King je doopravdy mistrem ve svém oboru a proto se řadí k jedním z nejlepších autorů, které jsem kdy četla.

05.05.2016 5 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Pustiny budou jednoznačně jednou z mých nejoblíbenějších dílů této série, jsem o tom přesvědčená, protože se toho stalo tolik, že se to snad ani slovy nedá vyjádřit, a Roland nám odhaluje některá svá tajemství, stejně jako Jake a zbytek skupiny.
Ve městě Lud bych tedy nechtěl strávit ani jeden jediný den, protože to, co se tam dělo, bylo naprosto šílené, však to zjistíte sami, když si to přečtete.
Líbili se mi obyvatelé River Crossing, protože byli milí a zábavní. Snažili se pomoct, i když toho už sami moc neměli, a to je podle mě naprosto nádherné.
Opět musím smeknout klobouk před umem Stephena Kinga.

14.08.2016 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Tak na tuhle knihu nedám nikdy dopustit.
Je to jedna z těch klasik, které neukazují perfektní život a perfektní vztahy. Hlavní postava je chlápek, který se snaží ze dna pařížské společnosti dostat na vrchol, a využívá svého šarmu a pěkné tvářičky.
Maupassant nám představil typického muže té doby, ukázal nám, jak myslí, a že nehledí na city, které k němu chovají jeho "žebříčky" ke slávě.
Rozhodně jedna z mých velice oblíbených knih.
Klobouk dolů Maupassante...

26.05.2016 5 z 5

Kousnutí páteční noci Kousnutí páteční noci Chloe Neill

Stejně jako první díl, i druhý byl pro mě oddechovým čtením. Je to ten typ příběhu, u kterého člověk nemusí nijak extra přemýšlet, a tak nevadí, když sem tam něco přeskočíte, protože se k tomu autorka brzy vrátí a uvede Vás do obrazu.
To, že se objeví někdo z Meritiny lidské minulosti je dobře, alespoň podle mě, protože se dozvíme něco málo o tom, jaký byl její život v dobře postavené rodině, která se obklopovala jen dobrou společností.

Přesto mě ale Merit zklamala. V prvním díle byla tvrdohlavou a neoblomnou mladou ženou, která se odmítala podřídit svému Mistrovi a jeho pravidlům. Teď se z ní stala uhihňaná puberťačka, která nemá ani tušení, co vlastně chce, a která se nemůže zbavit hříšných myšlenek o svém Mistrovi, kterého jen tak mimochodem naprosto nemůže vystát. Chybí mi stará Merit, která věděla co chce, alespoň trochu. Snad se nám brzy vrátí.

(http://katrinity-crazybookshelf.blogspot.cz/2016/09/recenze-kousnuti-patecni-noci-upiri-z.html)

18.09.2016 2 z 5

Úvod do pedagogiky Úvod do pedagogiky Chrudoš Vorlíček

Knihu Úvod do pedagogiky od pana docenta Vorlíčka jsem četla ke zkoušce ze stejnojmenného předmětu. Ze začátku mi dělalo problémy udržet při čtení pozornost kvůli častým citacím jiných autorů, ale po několika stranách jsem si zvykla a musím říct, že se jedná o velice zajímavou četbu.

02.01.2018 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Leena Lehtolainen

Tuto knihu jsem si koupila už před dvěma roky, ale nedostala jsem se k ní. Až nyní. A musím říct, že mě hned na začátku pohltila. Hilja je hrdinka, která je spíše mužem, než ženou, ale přesto má své kouzlo. Ostatně posuďte sami. Její životní příběh mě zaujal a ona sama je zajímavou a doopravdy neobyčejnou ženou, která by se ve světě rozhodně neztratila. Něčím mi připomínala Lisbeth Salanderovou, asi proto se mi její postava tak zalíbila. Navíc je i pokračování. A knihu rozhodně všem doporučuji.

08.03.2017 3 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

V tomto díle bylo hodně akce, hodně emocí - jak těch pozitivních, tak těch negativních -, nových postav, které si zamilujete i je začnete hned na začátku nenávidět, a ke konci jedno mega obrovské a nečekané překvapení - alespoň mě to překvapilo hodně.
Tenhle díl se mi líbil o dost více, než ten předchozí, a možná v tom hraje roli i velké množství jídla v některých kapitolách, nebo to, že se Ethan konečně svěřil Merit se svými city. Taky by to ale mohlo být tím, že má oblíbená postava si zahraje určitou roli, která mě osobně hodně nadchla, a taky proto, že nic nevypadá, jak se zdá, a Merit dostane nabídku, o které neví, zda ji přijmout a porušit slib, který dala, nebo odmítnout.
Za mě prostě super díl.

30.05.2016 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Tuhle knihu jsem s vzala, abych si trochu odpočinula od učení se na maturitu, a abych se malinko odreagovala. Nečekala jsem, že mě začne příběh tak bavit, i když jsem tedy malinko naštvaná, že má oblíbená postava (Jeff), se v příběhu tolik neukazoval.
Merit mám docela ráda, je to v pohodě holka, která má ráda knížky, a která je vytržena ze svého normálního života, kvůli tomu, že si jedna ženská chce podmanit celé upíří společenství, a nejen to.
Jak říkám, kniha se mi líbila, nápad je neokoukaný, a uvidím, jak se mi budou líbit i další díly.

26.05.2016 3 z 5