katkaq katkaq komentáře u knih

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Když si člověk uvědomí, jak úžasný svět vbudoval Anthony, musí uznat, že ten člověk má skvělé nápady. Knížka se čte dobře, ale jak už tu někdo psal, je tam spoustu vycpanin, které jsou zbytečné. I tak by si měl každý milovník sci-fi, tuhle sérii přečíst.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Skvělá kniha. Patche jsem si zamilovala a jeho vztahu s Norou jsem fandila, jak mladá puberťačka. Na druhou stranu potřeba říct...tohle je romantická fantazy...nemůžete čekat nějaké hluboké myšlenky. Je to oddechovka, kterou budete zbožňovat.

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Tak tenhle díl mě po tom první, který byl naprosto dokonalý, zklamal. Nora byla žárlivá a naivní a pitomá. Když jsem četla některé kapitoly, rvala jsem si vlasy a nevěděla jestli mám brečet nebo se začít hystericky smát. A ohledem na první díl tuhle sérii dočtu, ale možná bylo lepší nechat pouze první díl a do série se nepouštět.

02.08.2017 2 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Po druhém dílu, který mě trochu zklamal, mě tenhle naopak překvapil. Ztráta paměti, pravda... Odehrálo se tam toho hodně a dost mě toho zaskočilo.
Zajímavý díl, jsem zvědavá na poslední.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Tak já nevím jestli mám brečet nebo se radovat. Jak je možné, že ze sympatické hlavní hrdinky se ke konci stane hloupá a naprosto naivní holka, které by jste nejradši jednu vlepili. Přitom ostatní postavy jsou skvělé. Nevím, mám smíšené pocity. Scottův osud mě mrzí, protože mám pár adeptů, které bych zabila místo něj.

02.08.2017 3 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

No ten začátek žádná sláva. Celkově jsem se na tenhle román koukala skepticky, ale potom převážila ta romantička, která je zakopaná někde ve mě. Stačilo aby ji Jase hodil do sena a já jakož to vesničanka jsem se zamilovala. I když si Tereza procházela ke konci peklem, zvládla to a nesesypala se. Za mě lepší než první dva díly série.

02.08.2017 4 z 5

Důvěřuj mi Důvěřuj mi J. Lynn (p)

Četla jsem z pohledu Avery a tahle knížka mě tolik nezaujala. Dozvěděla jsem se pocity z jeho strany a nějaké detaily. Knihu jsem dočetla jen z jednoho důvodu = Cam.

02.08.2017 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Tahle knížka se mi líbila, ale z části mě i vyděsila. Každý, kdo někdy poznal někoho, kdo se řeže, ví jak složitá a bolestná je to situace. To, co se stalo hlavní hrdince, i když to bylo trochu odlišné, mi připomnělo něco jiného a právě proto se to pro mě stalo osobnější. Jinak Cam je zlatíčko a opravdu ho obdivuju za jeho trpělivost. Akorát chvilkami jsem se nudila.

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Tuhle knížku jsem si přečetla z celé série jako první.Měla jsem štěstí, že k ní nebyla nijak připojená. Co na to říct? Další skvělé dílo Julie. Když si jdete její knížky přečíst s tím, že víte,co čekat, nikdy nejste zklamaní. Romantická oddechovka.

Tanec stínů Tanec stínů Julie Garwood

Konečně, konečně jsem se dostala ke knížce s Noahem. Možná jsem se neměla tak těšit, protože mě děj, který se odehrával mezi Noahem a Jordan malinko zklamal. Čekala jsem trochu něco jiného. I tak je knížka dobře napsaná a já nelituji toho, že jsem si ji přečetla.I když jsem se snažila, ani tentokrát jsem neodhalila vraha až dokud ho neprozradila Julia. Byla jsem jediná, komu se při představě čokoládového dortu zbíhali sliny?

Křehká láska Křehká láska Julie Garwood

A zase mě Julie překvapila. Další zajímavý motiv. Knížky od ní se čtou jedním dechem. Myslím, že důvod, proč se tak těším na další knížku, je kromě skvělého příběhu další krásný chlap, nad kterým budu moct slintat.

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Zajímavá zápletka. Tahle série mě opravdu mile překvapila. Čekala jsem, že z dalšími knihami se začnu nudit, ale nestalo se. I když je v každé knize už od začátku jasné s kým kdo bude, hlavní dějová linie je zajímavá a plná zvratů. Zajímalo by mě jestli jsem jediná, která se těší až vyjde knížka (jestli vyjde) o tom nejmladším Buchananovi. Jinak přesně to, co jsem od knížky očekávala jsem dostala, takže jsem spokojená.

Vrať mi můj sen Vrať mi můj sen Julie Garwood

Každý kdo se aspoň trochu zamyslel nad zápletkou, si musí uvědomit, že je geniální. Kdo by něco takového vymyslel. Například mě by to ani nenapadlo. Asi jsem divná, ale sociopati a psychopati mě malinko fascinují. Je na nich něco zvláštního a člověk by chtěl odhalit pohnutky jejich myslí. Ze série je to zatím asi moje nejoblíbenější kniha. Avery a John byli jiní než předchozí dvojice. Avery nebyla žádná jemná křehotinka a John nebyl galantní zachránce. Něčím se odlišovali a právě tím mě zaujali.

Slitování Slitování Julie Garwood

Tahle série nejsou detektivky při, kterých se klepete hrůzou a ještě týden otáčíte jestli vás někdo nesleduje. Jsou to odpočinkové příběhy, trochu napínavé a trochu...možná trochu víc zamilované. Hlavní dvojice se mi líbila a fandila jsem jim. Hlavní myšlenka se mi líbila a chvílemi mě překvapovalo, jak se hlavní děj vyvíjí. Příjemná oddechovka.

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Její historické romance se dobře četly,takové jednoduché oddechovky. Když jsem si ji přečetla, musela jsem změnit své mínění o Julii. Ona nepíše kdejaké slaďárny. Nevím kam na ty nápady chodí, ale tahle detektivní série se jí povedla. Chcete tyhle knížky přečíst, co nejdřív, protože jsou napínavé. Zároveň se pak neděsíte každého stínu, protože děsivé okamžiky jsou proloženy láskou a vtipnými scénami. Možná, že chvílemi se děj zbytečně protahoval, ale výsledek se mi líbil.

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Nemůžu se od Julie odtrhnout. Chybí mi jen pár knížek a pak už budu mít všechny přečteny. Jak já se děsím toho okamžiku....no co asi je začnu číst znova.
Tahle knížka rozhodně nezklamala. Párkrát mě i rozesmála. Příběhy z Vysočiny prostě miluju. Asi je to tím, jací tam žijí lidé. Jejich drsná, ale dobrosrdečná nátura mě fascinuje. Občas se člověk zasní a zatouží se tam ocitnout. Ale zpátky ke knížce.
Líbí se mi jak hlavní hrdinka pomalu zatlačuje svůj strach a prohlubuje svůj cit ke Gabrielovi. Jejich slovní přestřelky mě bavili a stejně tak celá kniha. Romantická oddechovka, která stojí za to.

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Tuhle knížku mi strčila do ruky moje mladší sestra. Koukala jsem na ni a přemýšlela jestli mi to za to stojí. Jenže potom jsem si řekla, že mi nějaká slaďárna neublíží a bylo to. Trochu mě štve, že od začátku víte, kdo bude s kým, protože nemáte ani moc na výběr :D
Na téhle sérii se mi líbí nápad s tím, že vždy má někdo nějaký problém z minulosti a snaží se ho překonat. Jinak to bylo trochu lepší než jsem čekala. Sice je to pořád slaďárna, ale zařadila bych ji mezi ty lehce nadprůměrné.

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Na tuhle knížku jsem se těšila. Ne proto, že jsem čekala nějakou dokonalou zápletku a geniální děj. Chtěla jsem si u ní prostě odpočnout. Ale překvapila mě. Upřímně,kdo by nemiloval drsňáka, co se kvůli dívce změní...nebo spíš se do ní zamiluje a odhalí ji příčiny svého chování a své bolesti. Aston mě upoutal už v první knížce...právě proto, že jsem ho chtěla vidět jak se změní. Byla jsem zvědavá, jestli to vůbec dokáže...
Ty dialogy mezi dědečkem a vnukem mě pokaždé rozesmály. Naopak Braden mi pil krev tím jak to přeháněl. Jinak pokud od téhle knížky nic moc nečekáte, budete mile překvapeni.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ta myšlenka!!! Prostě dokonalé, co k tomu říct. Celou dobu se na to snažíte přijít. Najít vraha, ale nakonec vás to stejně překvapí. Kdo nezná tuhle knížku, tak nezná svět detektivek. Nedokážu pochopit, jak Christie na tenhle nápad přišla, ale obdivuji za to. Dlouho dobu mě nic nezaujalo jako tahle kniha. A to jsem ji už předtím slyšela jako anglickou audio knihu. Geniální!!

02.08.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dokonalá kniha. Na jednu stranu jednoduchá, ale na druhou velmi složitá. Člověk ji přečte za den, ale přemýšlí nad ní celý měsíc. Tolik krásných myšlenek zachycených v krásném textu. Rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Pro lidi, kteří o ní nepřemýšlí a nepochopí myšlenky skryté pod příběhem je to asi nudné, ale já jsem si ji oblíbila. Doporučuji.

02.08.2017 5 z 5