KatkaB77 KatkaB77 komentáře u knih

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Tohle vážně někdo napsal už v roce 1879? Tak to až fyzicky bolelo.

30.03.2021 2 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Úžasná kniha a příběh dvou báječných lidí. Měli skvělý, humorný přístup k životu. Děkuji paní Zátopkové, že ve svém věku se pustila do psaní této knihy, abychom se dozvěděli pravdu o jejich životě. Když pak Ťopek v roce 2000 zemřel, brečela jsem jak želva. Ona sama zemřela 13.3.2020 v 97 letech. Kniha se skvěle čte. Pro běžce jsou zde i rozepsané tréninky Olympijského vítěze. Mohu jen a jen doporučit čtenářům, kteří mají rádi opravdové životní příběhy. :-)

15.03.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Skvělé letní čtení.

02.09.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Skvěle napsáno.

02.09.2020 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Tohle byla moje první knížka od Herriota. Jsou v ní milé lidské příběhy z veterinárního prostředí drsné části Anglie. Za mne výborné pohodové čtení. Můžu jen doporučit. Veterinář vede nevšední život, nenechá se ničím vyvést z míry. Nejvíc mě ale dostávaly části, kdy toho dost vypije a pak nekompromisně sedne za volant. V té době a v té části země to asi bylo naprosto normální. Jinak odborník a pomáhal všem zvířatům, jak jen mohl, opravdu úžasný lidský příběh.

21.04.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Zajímavý příběh s velmi širokým záběrem jak dobou, tak počtem postav. Myslím, že jsem ale četla lepší knížky z té doby. Možná jsem od ní až moc čekala, po všech těch kladných hodnoceních. Ale dobrovolně se přiznám, že jsem brečela jak želva už na začátku knihy.

10.12.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Skvělé pohodové čtení na dovolenou.

28.08.2019 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Příběh pražské židovské dívky, která přežila. Je zvláštní, jak se děti dokáží přizpůsobit dění kolem sebe. Jen mě překvapilo, že věděla o 3 narozených miminkách, když oni sami o sobě nevěděli podle knihy Narodili se aby přežili?

28.08.2019 3 z 5

Zpívají ptáci i v pekle? Zpívají ptáci i v pekle? Horace Greasley

Skoro by se dalo říct, že kniha je špatně zařazená. Tak trochu je to válečný erotický román. Ten příběh se mi zdá až neuvěřitelný. Kniha se mi ale četla dobře. Nevím, jestli bych jí doporučila. Pokud je to všechno opravdu pravda ...

15.08.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neskutečný příběh, moc hezky napsaný. Neuvěřitelné co ty ženy všechno zvládly s novorozenci vydržet. Dnešní prvorodičky by to nedaly. A hrozné je, že tohle si dělají lidé mezi sebou a to si říkáme civilizace. Jakmile někdo dostane moc, koná i zlo a to jaké. Doporučuji přečíst, pak vám naše dnešní problémy budou připadat malicherné a budete rádi za dobu, ve které jste se narodili.

14.08.2019 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Příjemné prázdninové čtení, celkem mystické, člověk by se teď bál přespat na nějakém starém zámku.

14.08.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Jsem ráda, že jsem si tuhle knížku přečetla, člověka to donutí zamyslet se nad dobou, ve které on sám žije a porovnat jí s tou válečnou. Dala bych jí jako povinnou četbu dnešním dětem na ZŠ.

19.06.2019 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Asi jsem čekala víc. Není to můj šálek kávy. Samé lhaní, podvody ...

19.06.2019 3 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Oddechové milé čtení pro dívky. Skvěle napsané, čtivé.

17.05.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížku mi půjčila moje 13 letá dcera, když jsem neměla co číst. Přečetla jsem jí jedním dechem za tři dny. Je brilantně napsaná, člověk se od ní nemůže odtrhnout. Četla jsem do dvou do rána. Už čtu druhý díl. Opravdu doporučuji. Většinou čtu raději knihy z reálného života, ale pro tuhle fantasy s cestováním v čase jsem se vážně nadchla.

07.05.2019 5 z 5

Výstřely na šumavské hranici Výstřely na šumavské hranici Pavel Moc

Právě přečteno. Vzala jsem to všechno popořadě Krále Šumavy, Návrat krále Šumavy a nakonec tuto knihu. Za mne je ze všech nejlepší a čtenáři dává obraz toho, co se v těch letech dělo nejen na hranicích, ale i v Československu. Člověka z toho až mrazí, co je schopný člověk člověku provádět, když má moc. Jeden národ. Jsem ráda, že ta doba již není a věřím, že se již nikdy nevrátí.

21.03.2019 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Moc hezky psané i čtivé, i pro holku. No teda některé pasáže bych vynechala, ale pro chlapy je to asi atraktivní.
Jen škoda, že vše není podle skutečnosti, ale román by pak asi nebyl tolik čtivý.

21.03.2019 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Úžasná kniha, z pohledu fyzioterapeuta, škoda, že to v našem zdravotnictví nefunguje dle pohledu pana Koláře. Neuvěřitelné příběhy. Tato kniha vás donutí k zamyšlení nad životem. Měl by si jí přečíst každý.

08.02.2019 5 z 5

Stokrát jezevčík Stokrát jezevčík Lenka Fairaislová

Krásně psaná knížka pro milovníky jezevčíků, zkušenosti ze života s jezevčíky. Doporučuji všem, kteří mají doma jezevčíka a je jedno jakého. :-)

31.05.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Myslím, že tahle kniha nebyl můj šálek kávy. Nemám ráda depresivní knihy. Hlavní hrdina je dopředu oddán svému osudu a nic ho nezmění. Ani se mi moc dobře nečetla.

25.04.2018 3 z 5