katerina1237 katerina1237 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nedá mi to spát… tuto knihu jsem kvůli zkouškám rozebírala dopodrobna a nemohla jsem si vybrat lépe. Zajímalo mě, co se bude dít, co zažili a proč jsou takoví, jací jsou, jakou mají minulost. Jestli chcete číst něco z válečných let, z čeho vás bude mrazit až do morku kostí, tak je to správná volba.
Autorčin styl psaní je velice osobitý a má dost rozvinutou slovní zásobu, takže si nemůžu stěžovat na opakovaná slova. Celé mi to sedlo, jen jedna taková malá výtka, některé pasáže byly uspěchané.

15.04.2024 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Na tuhle knížku jsem přišla tím, že jsem viděla hru na divadelní pouti, a přišlo mi na škodu, abych se ji aspoň nepokusila přečíst. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec už to šlo samo. Bavilo mě to, překvapivé zvraty.Mám ráda ten styl psaní, možná se mi do ruky zase někdy nějaká detektivka od A.C. Doyla dostane.

04.06.2023 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Tak tohle byla jednoduše řečeno bomba. Takže, námět skvělý, zpracování ještě lepší a grafické doplňky, fotky a ilustrace nádhera. Jen co mě štvalo, že hrdinka docela často *hrdinkovala*. Jakože pardon, ale někdy její chování bylo prostě přes čáru (odkazuju hlavně na jedno její rozhodnutí) nemějte mi to za zlé, nijak nezpochybňuji závažnost všeho čím si prošla, ale prostě mi moc nesedla. Ale to nijak neovlivnilo moje hodnocení.
Bylo to napínavé, pohlcující čtení. Za každým rohem nebezpečí, dobrodružství, strach, láska
U této knihy jsem se vůbec nenudila. Konec mě skoro rozbrečel.
Za mě ale první díl byl lepší, nevím čím to je, ale je to tak (každý má svůj názor).
Obdivuji všechny co píšou detektivky a thrillery, protože vymyslet záhadu tak, aby to nebylo prokouknuté hned, ale zase aby to dávalo smysl a postupně hrdinové odkrývali další a další stopy nechápu :)

21.12.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak do téhle knížky jsem se zamilovala hned. Sice mi ji trvalo hrozně dlouho přečíst, ale jsem za to vlastně rada, ze jsem si ji takzvané šetřila. Postavy byly dobře propracované, líbilo se mi, jak každá kapitola byla z pohledu někoho jiného a přitom ve třetí osobě. Nepředvídatelné zvraty, to mě mile překvapilo, protože většinou něco vím dříve než hlavní hrdina a hrozně mě štve jeho naivní chování. Dala jsem této knížce 5 hvězdiček a těším se na další díl.

29.04.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Aaaaaa nemůžu přestat se myšlenkami vracet zpět k teto knize. Brecela jsem, smála jsem se a hrozně celé završení trilogie prožívala. Kiva mě chvílemi dosti štvala, ale Caldon a jeho sestra, Naari, Tip a dokonce i Cresta byli přímo úžasní. Chtěla bych to číst znovu poporvé protože to byl masakr. Smršť intrik, dobrodružsví, nebezpečí, přátelství i lásky no prostě nádhera. Je to teda trošičku náročnější vzhledem k tomu, co si kiva musela prožít, ale to vůbec nevadí. Byla to BOMBAAA!!! Miluju to, moc.

14.12.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Jedno slovo: COŽE!?
Tak toto je špička. Dost se mi líbil první díl a neváhala jsem sáhnout po tomhle. Nutně potřebuji číst i třetííí. Nenudila jsem se v průběhu knihy ani jednou, a ten konec to ještě zdvihl víc. Upozorňuji všechny odpůrce otevřených konců- tady se tomu nevyhnete ;) miluju ten styl psaní. Svět je dost propracovaný, popisuje se vše, a já si to pak s lehkostí představím. Trochu ale vážně jen trošičku jsem předvídala, ale většinou mi nezapadalo všechno a tak tam byl pokaždy nějaký důležitý kousek, který mé mysli unikl a já mohla koukat jako vyvoraná myš. A ty postavy dokonce jsem si oblíbila i Caldona a to mi prve asi jako většině přišel jako nadutý pitomec. Romantická linka taky pěkná, nebylo to ani málo ani příliš.

SPOILER!!!!
Mno, celou dobu mi Zuleeca připadala nesympatická, a ono to tak nakonec bylo. Omlouvám se za moje přehnané chování ohledně knižních světů ale zmije jedna hnusná plesnivá červama prolezlá tak, aspoň trochu jsem si ulevila :) ale princeznu jsem si po dobu pobytu Kivy v paláci oblíbila a ona takhleeeee a od začátku do konce fandím Valentisům, no ehm, samozřejmě i s Kivou, ale nechci na trůn rebely v čele se zmijí.

Tak teď jsem se podělila o moje pocity a je na řadě další knížka, bohužel ne zrádci krve :(

21.08.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

O téhle knížce budu ještě dlouho přemýšlet, je to neskutečná jízda plná vložených autorčiných emocí. Těšila jsem se na tuhle knížku dost, a nakonec mi moje nadšení potvrdila. Brečím ještě teď, dva dny po přečtení když na to pomyslím. Na první pohled jsem viděla běžnou fantasy, ale ne, jsou tam protkaná velmi důležitá témata nejen naší doby. Od začátku do konce jsem byla velmi napnutá a bavilo mě číst dál. Romantická linka byla hezká, ale na jiném místě než by ji kdo čekal. A hlavní postava Tierney mi taky přirostla k srdíčku.

SPOILER!!! Neeeeee, proč se to děje. Jo, bylo víc vražd a i horších, ale já jsem ta klasická osůbka, co dokáže číst o hrůzných smrtí, dokud nedojde na někoho, koho jsem si v průběhu knihy oblíbila. Takže nejvíc jsem v háji z Rykerovy vraždy. A ten Hans, no to jsem nečekala, v podstatě jsem za celou knihu na nej zapomněla, hnusný to človíček. A chápu, že ty holky byly zdro**vaný, ale většina, hlavně Kirsney, se chovala příšerně už předtím. Další věc je ta, že jsem zvyklá na velké bitvy na konci, ale tady ne, ne že by mi to nějak vadilo, je to takhle víc realistické, prostě pomalu, ale jistě. Jo, to jsou myšlenkové pochody zabraného knihomola.

26.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tahle knížka čekala v policce na přečtení už dlouho, ale nakonec se dostala na řadu. Já moc ty romcom knihy nečtu a tohle byla výjimka, příjemná výjimka. Je to taková ta hezká romantarna, která vás donutí se nad ni pošklebovat a usmívat jak lečo. Měla jsem čtecí krizi a hypotéza me z ni vytáhla. Bylo to rychle, oddychove čtení, dej krásné odsypal a docela jsem se nad tím bavila. Sice klišé za klišé, ale to mi moc nevadí. Někdy jsem se zasekavala nad vědeckými pojmy, ale v průběhu jsem se je naučila trochu nevnimat a číst příběh dal. Postavy mi přišli sympatické, zápletka zajímavá. Kniha nemusí sednout každému, a proto se většina lidi boji do ni pustit, naštěstí jsem to já riskla a přečetla ji.

07.08.2023 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

To bylo ÚŽASNÝÝ!!!!
Bylo to vtipné, hezké, pohodové, vše co si jen přát od contemporary romantiky. Mě hrozně mrzí, že jsem ji nestihla přečíst na Vánoce.
Sophie jako hlavní hrdinka je v pohodě, fantastickou čtyřku a Margot jsem si zamilovala.
Romantická linka byla předvídatelná, ale co bych jiného čekala, je to oddechovka a nevadí mi to. Usmívala jsem se nad tím jako lečo.
Četlo se to rychle, děj odsýpal a chtěla jsem číst dál. Nápad určitě originální a zajímavý.
Ze začátku jsem se moc nevyznala v postavách a nevěděla jsem kdo je kdo, ale to se brzy změnilo.
Nechci od nich, baví mě se s nimi smát a tak jdu hned na druhý díl, Elita musí počkat, co se dá dělat :)

26.02.2024 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Tak já už jsem tak ráda, že jsem to KONEČNĚ dočetla. Nápad byl zajímavý a mělo to potenciál, který ale nebyl moc využit. Je to hrozně nudně a zdlouhavě napsané, některé pasáže by tam ani nemusely být.
Romantická linka? No hrůza.
Bylo mi všechno jasné třeba již od poloviny (ne-li dříve). Zápletku i její rozluštění jsem odhalila.
Poslední čtvrtinu knihy jsem docela přeskakovala. Prostě mi to nesedlo (a asi se na tom podílel hlavně autorčin styl psaní) a jsem zklamaná. A to jsem šla do čtení skoro bez jakéhokoli očekávání.
A že bylo Amy sedmnáct (nebo kolik že to bylo) ? Chovala se určitě na méně. To mi na příběhu také nesedělo.

09.02.2024 2 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Sice mi to trvalo déle přečíst pak a atmosféra zájezdu ve Španělsku a čtení teto knihy přitom, vyprchala, což ale není chyba knihy, ale mé ubíhající pozornosti k dalším novým knížkám, víme, ale byla to skvělá knížka a ráda jsem si od fantasy světů na nějakou dobu odpočinula.
Je tam plno vtipných momentů i chvílí kdy jsem se nad příběhem culila a usmívala jak měsíček na hnoji - tento výraz se tam objevil takyyyy :)
Někdy španělská slovíčka zarazila a i když se španělsky učím, musel několikrát pomoci náš věrný kamarád google překladač, ale to nevadiiiii, to čtení jsem si užila.
Zápletka v podobě minulostí postav byla zajímavá.
Bylo to hezké, roztomilé a vtipné. Ráda si ji přečtu někdy znovu a doufám, že na můj názor na ni zůstane podobný.

14.11.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Já tu knihu doslova miluju, no možná přeháním ale co už, dost si v detektivkách a thrillerech libuju, to je něco jiného než románek (sice někdy taky přečtu ale tohle mám radši). Ze začátku jsem se do knihy musela dostat a z prvních dvou kapitol jsem byla trochu otrávena, a jsem rada ze jsem knihu neodložila na neurčito. Po nějaké době to začínalo být napínavé a díky popsání postav jsem mohla případ řešit s Pipou i já. Někdy jsem málem knížkou hodila přes pokoj, protože co mě docházelo, nedocházelo jim, ale zase co jim došlo, mě ani ve snu nenapadlo a tak jsem jen s otevřenou pusou seděla nad rozevřenou knihou a snažila to vstřebat, no jo, všechno moc prožívám. Možná i nějaká ta slzička ukápla. Četlo se to hezky, pořád se něco dělo a nebylo to nijak zdlouhavé.
SPOILER: skoro od začátku jsem si myslela že to udělala Naomi, celou dobu jsem si stála za svým i když to Pipa zavrhla, pak tam začala přemýšlet, že by to do sebe zapadalo a já haaa haaaa, a pak nic

11.08.2023 5 z 5

Naprostá šílenost Naprostá šílenost Tomáš Kopecký

Četla jsem docela málo knížek věnujících se těmto tématům a tohle bylo moc hezky zpravované. Příběh, ilustrace a celkově grafické zpracování paráda! Docela mě ale zaráží, že ji rodiče pustili, i když jindy nikam nechodí. Za mě ale určitě stojí za přečtení, a zabere jen chvilku (ehmehmpůlhoďkyehm)

02.04.2024 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Miluju to, zbožňuju to a nutně potřebuju další díl :)
Takže, hned mi America přirostla k srdci, dokázala jsem se vžít do situace a poměrně rychle jsem pochopila systém světa.
Docela mi to připomínalo první díl Skleněného trůnu, až na to, že vůbec (prostě jen tou soutěží v paláci, i když se jednalo o úplně něco jiného).
Bavilo mě to, děj se netáhl, bylo vtipné a hezké, autorčin styl psaní mi perfektně sedl a i když jsem jsem někdy trochu předvídala, moc mi to nevadilo.
Zápletka ohledně rebelů bude doufám v dalších dílech rozvinutější, a že se dozvím více.

25.02.2024

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Ježiiš, to bylo tak hezky napsané. Brečím ještě teď. Bylo to velmi dobře zpracované, velký dík spisovateli. Ilustrace jsou kouzelné.
Knihu určitě doporučuji.

29.12.2023 5 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Taková oddechovka na léto. Já jsem ji v létě začala číst, ale přerušila jsem a až teď se k ni vrátila.
Je to hezký příběh, párkrát jsem se i zasmála.

25.09.2023 4 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Přečteno jedním hltem. První díl byl o něco lepší, ale stejně,
Je to zase dost mrazivé, jejich život, koleje, do kterých zapadli. Já nemám slov, je to prostě super tvorba a už se těším na další díl. Sice se dá snadno předvídat, ale knihu jsem si stejně užila. Autorka píše vážně poutavě, jsem ráda, že mi přišly její knihy pod ruku.
Kira byla silná, Matt láskyplný, Thomas přemýšlivý, a Jo byla Jo ;)
Konec zase otevřený, čtenáři domysli si. Ne že by mi to vadilo, to naopak, právě že pak o knížce ještě dloooouho přemýšlím.
SPOILER!! Myslím, ze jak přiběhl matt s tím, ze v te druhé vesnici jsou všichni rozbití a jeden kluk ne, jestli to náhodou není Jonas.

21.09.2023 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Knihu jsem si pořídila čistě kvůli obálce a ani jsem nečetla anotaci. Byla jsem zvědavá, co za příběh mi zas skočil do ruky a nakonec příjemné překvapení.
Četla jsem knihu zároveň s kamarádkou a každou kapitolu jsme zdedukovaly. Líbilo se mi, jak se střídal děj z 12. a 18. století. Nepřišlo mi to nijak uspěchané ani táhlé, prostě akorát šitý na míru. Téma slovanská mytologie spojená s fantasy mě chytla a nepustila. Už se těším na další díl :)
Možná konec mi přišel trochu překombinovaný, ale to je jen maličkost.
Přirostla jsem srdíčkem více k Moraně než k ostatním postavám, ale stejně byli všichni úžasní.
Konec jsem vůbec nečekala, další plus.

SPOILER!!! Tak utesuju se tím, ze aspoň mohly Vesna a Morana být se svou životní (posmrtnou) láskou, když se vídaly jen jednou v roce. A jakože ten Veles, no toto, učit sám o sobě.
A naše reakce, kdyz andrei polibil moranu aaaaaaaaaa (sice zase v nejhorší čas a na nejhorším místě jak je vsude zvykem ale nevadiiii)

18.09.2023 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Wow
Tenhle příběh byl fascinující. Ani mi moc netrvalo se do knihy začíst. Obálka mě úplně uhranula a to mě donutilo si přečíst anotaci. A jsem rada, ze falešné růže ve své knihovně mám.
Cely tento příběh byl pro mě téměř neřešitelnou záhadou, nedocházelo mi souvislosti dříve před hrdinkou takže jsem spokojená. Jen o trochu více než Myra mi přirostla k srdci Lucy, možná je to tím, že mi někoho připomíná, ale nepřišla jsem pořád na to koho :[
Romantická linka byla taková neutrální a vůbec, ale vůbec mi to nevadilo, taky se nemusí cpát všude zeo
Když mi děj začínat připadat trochu zdlouhavě, hned na to se něco stalo. Při poslední čtvrtině knihy mě mamka pozorovala, prý jsem někdy přestala číst, zvedla hlavu a s otevřenou pusou koukala do neznáma, já se nemůžu přestat smát :)))
Jakoby ten konec?! No pecka prostě! Někomu kniha sedne, někomu bohužel ne, ale já pravé teď jsem ta první možnost naštěstí ;)

08.09.2023 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Trochu jsem se bála do knížky pustit, když jsem tu viděla, jak negativní jsou recenze. Ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Akce od začátku do konce, nejdřív jsem nechápala, jako skoro u každé fantasy knihy, o co go, ale pak jsem se chytla. Přilnula jsem k hlavní hrdince Lou a fandila jí. Četly jsme tuto knížku s kamarádkou a každou kapitolu rozebraly. Někdy nás neskutečně štval Reid, ale zase od malička ho učili, jak jsou čarodějnice špatné. Klasická hate to love a to přece všichni čtenáři těchto knih milujeme. A ten konec se teda pěkně rozjel, spisovatelka nás dost napínala. A co potřebuji předat dále, ten humor je bezva. Sarkasmus kam se podívám a Lou s jejím vyjadřováním je třešničkou na dortu.

A teď POZOR SPOILER!!!!
Úplně jsme jásaly nad prvním polibkem v kaluži krve v obchodu s noži. Ne, vážně. Sice si vybrali špatný místo ve špatnou chvíli, ale nám to nevadiiiii. Proste ten okamžik, když se z enemies stává něco víc, aaaaaaa. Myslím, že pohled na nás jak čteme, no nevím, asi jsme se culily jak mesíčci na hnoji. Pak je tam ta jedna scéna a není to hrozny jako v něco si přej, a zase to není moc podrobný, proste něco mezi a to vyhovuje.

Těším se na další díly teto série a musím si je co nejdřív pořídit.

20.06.2023 5 z 5