KateCullen KateCullen komentáře u knih

Krátky druhý život Bree Tannerovej Krátky druhý život Bree Tannerovej Stephenie Meyer

Je dobře, že Stephenie napsala i o Bree, aby tak všichni věděli, že "zlí upíři" nejsou vždycky zlí. Bree měla velmi poutavý příběh a i když jsem veděla, jak to skončí, přála jsem si, aby žila :)

25.10.2011 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha, která naprosto vtáhne do děje a donutí vás dočíst to až do konce. Říkala jsem si, že nějaké pobíhání po lese a snaha zachránit si život mě moc bavit nebude, ale opak byl pravdou. Nechápu, jak autorka může psát tak čtivě a napínavě...
SPOILER: Jsem zvědavá, jak to dopadne mezi Katniss a Peetem - na jednu stranu fandím Peetovi, člověk si ho během čtení prostě oblíbí. Na druhou stranu ale chápu Katniss, která skoro všechny city k Peetovi jen hrála za účelem přežití a teď se musí rozhodnout, a k tomu ještě něco cítí k Hurikánovi, ale neví přesně, co to je. Autorka nás určitě ještě bude hodně napínat, jak to mezi nimi dopadne.

19.01.2013 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Zvláštní, jak člověk na začátku hlavního hrdinu neboli Heathcliffa miluje a doufá, že se mu všechno podaří, uprostřed knihy ho nenávidí a nejraději by ho vymazal z povrchu zemského a na konci ho přijme takového, jaký je a je rád, že se snad setkal s Kateřinou.

02.03.2012 5 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

K tomu není co dodat. Byl to natolik strhující příběh, že jsem měla husí kůži. Evičku si nešlo nezamilovat, a proto jsem s ní prožívala její zamilovanost, problémy i slzení, ačkoliv jsem seděla třeba zrovna v knihovně. Světlá opravdu dokáže popsat všechno tak, aby se to člověku dostalo pod kůži a opravdu ho to vnitřně zasáhlo - a to i po sto padesáti letech.

02.11.2017 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Hezké zakončení, ale chyběla tomu taková ta třešnička na dortu. Nora s Patchem se stále za něčím honili, pořád něco vymýšleli a pro mě to nemělo takový šmrnc, jaký bych od posledního dílu očekávala.
SPOILER: Co se týče Nefilim, nevíme, co se s nimi stalo dál. Jestli někdo přežil, jak budou řešit otázku Chešvanu v dalších letech, kdo se postaví do čela... A s padlými anděli jsem trochu zmatená - znamená to tedy, že všichni zmizeli a na Zemi zůstal pouze Patch? Nebo se jich takhle osvobodilo víc?
Ale na druhou stranu, o překvapení se postarala Vee. Kdo by to byl čekal, že bude Nefil taky? A potom, jak Patch získal cit do těla...

07.01.2013 4 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Další super díl - jen mi přijde, že knížky jsou čím dál tím tlustší a přitom se tam pořádně nic neděje - SPOILER za tenhle díl se tam vlastně stalo jen to, že vyvolali kruh a spatřili smrt Zoeyiny mamky, Refaim neumřel a to je všechno... Ale vypadá to, že se blíží tak nedočkavě vyčkávaná konečná bitva, kde se všechno rozuzlí.

16.09.2012 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbřesk spolu se Stmíváním jsou nejvyvedenější. Byla jsem vážně překvapená, že Bella bude mít dítě a že se do ní Jake otiskne?? Úžasné!! :)

19.04.2011 5 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Skvělé, skvělé, prostě skvělé. Všechny postavy jsou tak příjemné a milé, všichni se chovají opravdu uvěřitelně. Zřejmě každá dívka, co to čte, si vzpomene na časy, kdy takhle tatík proklepával jejího přítele a kdy se přítel snažil co nejvíce zapůsobit na rodiče :)

22.11.2017 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Magnetofonové pásky a obálka knihy mi sice napověděly něco málo, ale stále jsem nevěděla, co od toho čekat. Ale začetla jsem se a vyrazilo mi to dech. Je popsaná jako normální příběh, žádné vědecké termíny ani složité věci na pochopení, ale přesto obsahuje obrovskou myšlenku.
SPOILER: Člověka opravdu donutí zamyslet se nad tím vším, jestli to náhodou není pravda. Při pasáži, kde Danny popisoval věci, které vidíme jen chvilkově periferním viděním nebo máme pocit, že někdo za námi stojí, ale přitom ne, jsem měla husí kůži a neubránila se pocitu, jestli knížka není opravdu pravda. Představa, že zde existují lidé, které nemůžeme vidět ani s nimi mluvit, ale oni nás vidí a přitom se s námi nemůžou spojit, je opravdu fascinující, ale zároveň děsivá. Jen tak se asi té myšlenky nezbavím. Říkám si, jestli ty pásky opravdu existují nebo je to všechno fikce, která je ale opravu důmyslně a dopodrobna vysvětlena.

24.05.2013 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Dechberoucí pokračování úžasné série. Nejvíc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nespadala do škatulky, kde se holkám z kluků podlamují kolena a jsou z nich úplně paf - měla přítele a nezažívala s ním nic neobyčejného - příjemná změna.
SPOILER: Co se ale týče poslední kapitoly, nejraději bych Sydney propleskla a řekla jí, aby se okamžitě vrátila. Sice má zakázáno mít jakýkoliv vztah s vampýrem nebo dhampýrem, ale prostě... je jasné, že k sobě patří, tak doufejme, že Richelle je na konci příběhu opravdu spojí. A pokud jde o Adriana, nemůžu si stěžovat. Je to prostě můj oblíbenec s nálepkou "bad boy", čímž je ještě víc sexy. Jakmile jsem ho viděla spolu se Sydney, začala jsem se usmívat jak měsíček na hnoji :)
Uvidíme, jak ještě dopadne milostný trojúhelník (nebo spíš čtyřúhelník) Jill, Treye, Angeline a Eddieho. Držím palce Eddiemu, aby mu to vyšlo s Jill, i když se tam teď nachomítla Angeline.
S Bojovníky světla nás autorka ještě určitě několikrát překvapí, co provedou, stejně jako s profesorkou Terwilligerovou, která si pro nás připraví ještě hodně kouzel. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu!

30.12.2012 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem ho dvakrát - poprvé jako povinnou četbu asi v sedmé třídě a potom na střední. Když jsem to četla poprvé, nerozuměla jsem tomu ani slovo, nepochopila jsem děj... prostě si myslím, že nechávat to číst na základní škole je blbost. Ale na střední, když už je člověk víc uvědomělý, je to hračka přečíst a musím říct, že mě to i oslovilo :)

20.09.2012 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nemám slov... úžasné zakončení celého Odkazu Dračích jezdců.
- kdyby se Paolini někdy nudil, může dle libosti navázat a pokračovat dál - mně osobně by to nevadilo.

20.05.2012 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Opět knížka nezklamala. SPOILER To, jak Nora ztratila paměť, bylo originální - kdyby autorka popisovala, jak ji drželi tři měsíce někde v kobce, by mě asi nebavilo, ale takhle to přeskočit a potom se ohlížet zpátky... super!

26.01.2012 5 z 5

Probuzená Probuzená Kristin Cast

SPOILER Stevie Rae a Refaimovi to přeju - jsem ráda, že se aspoň v noci může proměnit v normálního kluka. Co se týče Zoey, jsem zvědavá, jak se postaví proti Neferet, protože to, že se odstěhovali do podzemí, jim nějak moc proti ní nepomůže. A když se ve Škole noci objevila Nyx, jen jsem valila oči, že se konečně ukázala i ostatním mláďatům :)

08.01.2012 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Knížka mě hned pohltila a prostě jsem musela číst dál a dál, dokud jsem ji nedočetla. Musím říct, že mě ke konci rozbrečela, myslela jsem, že ji nechají umřít...

29.01.2011 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

úžasná knížka, u některé pasáže jsem si pobrečela...

23.01.2011 5 z 5

Prostě nostalgie. Návrat ke starým hrdinům a dokonce i k těm, které bychom už správně neměli potkat. A jsem ráda, že něco takového vyšlo, protože pravého fanouška to znovu vtáhne, ať je příběh jakýkoliv.

26.09.2016 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Zajímavá četba, byla jsem překvapená, jak autor dokázal popsat Kevinovu rozpolcenou povahu.
SPOILER: To s Jo se mi ale zdálo už moc přehnané - že si ji po celou dobu jen představovala? Nevím, ale kdybych o sobě něco takového zjistila, bála bych se, co přijde dalšího...

14.02.2013 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

SPOILER: Tak trochu mě zklamaly ty relikvie - zjistí, že původní socha je někde pod mořem, ale proč ne, skočí do vody bez jakéhokoliv přísunu kyslíku a hned na první pokus ji najdou. To samé s Dee - nevědí vůbec, kde by mohli druhou relikvii najít, ale Luce jen něco zahlédne a okamžitě se k ní dokáže dostat.
Ale od smrti Gabbe a Molly - což mimochodem byla veliká škoda, že zemřely - to mělo spád. Hlavně ta scéna, kdy Luce zjistila, že musí zabít Dee... u té se mi chtělo brečet - ale v tramvaji plné lidí jsem se to snažila potlačit :).
Čekala jsem, že všichni budou žít šťastně až navěky na svém růžovém obláčku, ale to jsem se jaksi spletla. Jejich rozhodnutí, že se stanou smrtelníky a ani se možná nikdy nepoznají, mě šokovalo. Naštěstí se opět setkali a my se dozvěděli o pár starších postavách z knížky, ale není to ten klasický happy end, ze kterého by všichni skákali radostí do stropu, spíš si říkám, jaká je to škoda, že už se v žádném dalším životě nepotkají, že je to naposledy :)

22.11.2012 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Vůbec jsem nevěděla, co mám od knížky očekávat. Pak jsem se do ní začetla a zjistila jsem, že je to vlastně takové vyprávění o sestrách s moudry a mravním ponaučením. Ze začátku to vypadalo jako další nudná kniha, ale po chvíli jsem se do ní zakouskla a nepustila ji. Autorka vše úžasně popisuje, dá se lehko číst mezi řádky a kniha je tak ještě hezčí... Rozhodně doporučuji!

01.06.2012 5 z 5