KateCullen KateCullen komentáře u knih

Twilight: Sága a její postavy v proudu času Twilight: Sága a její postavy v proudu času Nancy Ruth Reagin

Knihu jsem si zakoupila s domněním, že je napsána Stephenií Meyerovou a očekávala jsem něco podobného jako je Oficiální ilustrovaný průvodce Stmívání. Potom jsem ale zjistila, že je to od jiného nakladatelství než Egmontu a že to napsal někdo jiný (já vím, asi jsem se měla pořádně podívat :)).
Knihu jsem tedy začala číst. Ze začátku mně upoutala jen jedna kapitola, ty další už byly nezajímavé - těžká slova, odbíhání od tématu... - takže jsem jen jezdila očima po řádcích a nevnímala slova. Bylo pro mě těžké odolat pokušení odhodit knihu do kouta a nechat ji tam. V polovině knížky se to rozjelo, ale i tak už se to nedalo zachránit.
Také jsem tam našla několik chyb - autorka zřejmě ráda mění data a jména, neboť jednou psala, že se Edward přeměnil v upíra 1928, jindy zase 1918 (to je správně) a pro jistotu to radši ani nezaznamenala do časové osy. To samé dělala i se jmény - že Carmen dokáže roztrhnout jakékoliv vztahy kromě lásky je špatně (to dělá Chelsea).
Takže kniha mě bohužel zklamala - i když jsem zažraný fanoušek do Stmívání, tohle se mi nelíbilo.

18.08.2011 3 z 5

Tajemství prstenců Saturnu Tajemství prstenců Saturnu Philip Reeve

Knížka měla předvídatelný příběh. Nelíbilo se mi, že na začátku každé kapitoly bylo vlastně celé shrnutí, co se v kapitole stane, takže to člověk ani potom nemusí číst. Příběh je hodně o fantasii, něco bylo povedené - jako třeba luxelata - ale autor to jaksi neměl promyšlené s vesmírem - někdy si hlavní hrdinové musejí obléct oblek, aby mohli dýchat, jindy se vznáší ve vesmíru a přitom si klidně dýchají a potom ve stavu bez tíže nemají kyslík... takže trochu pomatené. Neuškodilo by, kdyby se autor více rozepsal, popsal postavy, krajiny a emoce, které se v knize objevují taky - ale je to spíše kniha pro děti a já už jsem o trochu starší, takže... :).

12.08.2011 3 z 5

Skvělá kniha, dozvěděla jsem se v ní nějaké informace, které jsem nepochopila nebo mi unikaly. Mile mě překvapilo, že v knížce jsou i fanarty a fotky přebalů knih v jiných zemích - s uspokojením musím říct, že se ty české (a samozřejmě anglické) velice vydařily, ostatní země je měly takové... zvláštní. A konečně jsem viděla postavy tak, jak si je představuje Meyerová a ne jak vypadají ve filmu :).

11.08.2011 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Kniha mě zaujala už po přečtení první věty a od té doby jsem ji nemohla pustit z ruky. Některé pohledy postav se mi líbily víc - hlavně Amy nebo Peter. Těším se, až vyjdou další dva díly, které si rozhodně nenechám ujít!

29.07.2011 5 z 5

Skvělá kniha, vše skončilo dobře, "zlo" bylo potrestáno... podle mě to byla nejlepší kniha z celé série, nemusela jsem se prokousávat sto stránkami, aby se příběh začal rychle odvíjet. Ráda bych jen věděla, jak skončí Lisbeth s Mikaelem - budou nakonec spolu nebo Mikael dá přednost nezávaznému životu?

28.07.2011 5 z 5

Vyhorená Vyhorená Kristin Cast

Podařený díl, vypadá to, že už se schyluje k závěrečné bitvě...

12.07.2011 5 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Úžasná kniha - musím říct, že se mi líbila víc než první díl. A jak to tak vypadá, zřejmě bude i další - už se těším! :)

06.06.2011 5 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Knížka byla taková napodobenina Stmívání, což mi nevadilo. Spíše jsem nedokázala překousnout, že příběh je vyprávěn v přítomném čase - tak jsem se někdy úplně ztrácela v ději a musela se vrátit o pár stránek zpátky. Ale určitě si přečtu druhý díl, jsem zvědavá, co se stane dál.

30.05.2011 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Skvělá kniha, která mě chytla a nepustila. Když jsem došla až na konec, začala jsem nadávat, proč ještě nevyšel druhý díl :)

25.05.2011 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Připadalo mi, že nějaké části se podobaly Stmívání - ale tak co, každé knížka se podobá jiné :)
Příběh byl poutavý a hodně čtivý - za 2 dny jsem ji celou zhltla.

10.05.2011 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Úžasné zakončení, SPOILER jen mě štve, že Rose nezůstala s Adrianem - seděl mi k ní víc :/
A taky že Taša zabila královnu? Vůbec jsem tomu nechtěla uvěřit!!
Přišlo mi to ale takové nedotažené - co se stalo s Tašou? Odsoudili ji a zabili, nebo je jen ve vězení? A co Jill? Zůstane u dvora nebo ji Lissa pošle hned po korunovaci pryč?
Ale opravdu povedené, škoda, že je konec série, i když se prý chystá volné pokračování :)

27.04.2011 5 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Ten konec je vážně nečekaný...

20.04.2011 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Musím říct, že mě knížka nechytila. Hodně lidí mi ji sice doporučovalo, ale po přečtení pár stránek jsem ji prostě nemohla číst dál...

20.04.2011 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Perfektní kniha - dostali jsme ji jako povinnou četbu. Nejdřív jsem si říkala, že to bude nic moc, ale jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout...

20.04.2011 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Hezký díl, ale nelíbilo se mi, jak málo tam bylo Edwarda ;).

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Rozbřesk spolu se Stmíváním jsou nejvyvedenější. Byla jsem vážně překvapená, že Bella bude mít dítě a že se do ní Jake otiskne?? Úžasné!! :)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Originální příběh, miluju knihy od Meyerové :).

19.04.2011 5 z 5

Universum (2-svazková) - Encyklopedie pro 21. století Universum (2-svazková) - Encyklopedie pro 21. století kolektiv autorů

Ještě nikdy mě nezklamala, našla jsem vždy to, co jsem hledala.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Četla jsem to jedním dechem, musím říct, že tenhle díl je lepší než 1., tady se dozvím něco víc o postavách...

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tuhle triologii mi doporučilo hodně lidí, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. Ale prvních sto stránek je tak nezáživných, že jsem měla chuť knihu zahodit a vrátit ji zpět, ale vydržela jsem a potom se to rozjelo :)

19.04.2011 4 z 5