Tajemství prstenců Saturnu

Tajemství prstenců Saturnu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28961/bmid_tajemstvi-prstencu-saturnu-rh7-28961.jpg 4 24 7

Artur Mumby série

1. díl >

1. kniha série Artur Mumby. Píše se rok 1851 a Británie se těší nebývalému rozmachu. Je nejen největší říší na zeměkouli, ale ovládá i celou řadu kolonií na jiných planetách a planetkách naší sluneční soustavy. Jedenáctiletý Artur Mumby, jehož neuvěřitelná dobrodružství kniha zachycuje, žije s otcem a sestrou Myrtle ve vile Jitřenka, plující na oběžné dráze kousek od Měsíce. Nudu všedních dní v odlehlé vile naruší ohlášení nečekané návštěvy jakéhosi pana Webstera, který, jak se později ukáže, není vědeckým kolegou Arturova otce, nýbrž… obrovským bílým pavoukem. Vědecko-fantastický příběh z pera vynikajícího spisovatele pro mládež. Dobrodružné vyprávění o nebezpečenství a odvaze v nejzazších koutech vesmíru.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Larklight , 2006


více info...

Komentáře (7)


josef4551
josef4551
31.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená kniha, kterou lze zařadit na pomezí middle grade, scifi, steampunk a dobrodružné. A tahle kombinace je přesně to, co mám na téhle knize tak rád. Je to její pestrost a vesmírné putování po planetách naší sluneční soustavy a jejich měsíců. Poznávání různých mimozemských bytostí a výpravnost celého příběhu. Postavy jsou zajímavé, najdete si své oblíbené i ty, co budete nenávidět, ale je to tak správně. Ilustrace Davida Wyatta už jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu. Doporučuji!

Jarmila97
Jarmila97
15.06.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná za 3 dny jsem ji měla prečtenou ale nijak.vic mě nezaujala příběh mi přišel moc obyčejný :)


Barik05
Barik05
30.12.2017 5 z 5

Tohle je moje asi vůbec nejoblíbenější kniha je opravdu moc hezká, zajímavý děj a nečekané rozuzlení a všechno až na pár podrobností je skvěle promakané. Doporučuji.

Život-s-Kačí
Život-s-Kačí
25.05.2016 4 z 5

Jak už bylo napsáno v předchozích komentářích, kniha je založena na velké fantasii a je v ní pár nesrovnalostí. Co ale musím vyzdvihnout, jsou krásné ilustrace doprovázející celý příběh. Já osobně jesm si knihu užila a všem ji mohu doporučit.

eletrika03
eletrika03
06.03.2014 5 z 5

Tahle kniha byla úžasná nevím co k tomu dodat.

blueberry
blueberry
04.06.2013

Souhlasím s KateCullen. Taktéž jsem starší než cílová skupina, knihu jsem četla na odreagování, něco jednoduchého. Připadá mi to až moc fantasktní (vševědoucí mrak, hrnčířka, kaktusási atd) Jsou zde chyby- viz. obleky, které vlastně nepotřebují. Ale je to velmi dobře napsané - líbí se mi autorův styl, oceňuji humor, kniha splnila očekávání knihy na milé počtení - nic složitého. :)

KateCullen
KateCullen
12.08.2011 3 z 5

Knížka měla předvídatelný příběh. Nelíbilo se mi, že na začátku každé kapitoly bylo vlastně celé shrnutí, co se v kapitole stane, takže to člověk ani potom nemusí číst. Příběh je hodně o fantasii, něco bylo povedené - jako třeba luxelata - ale autor to jaksi neměl promyšlené s vesmírem - někdy si hlavní hrdinové musejí obléct oblek, aby mohli dýchat, jindy se vznáší ve vesmíru a přitom si klidně dýchají a potom ve stavu bez tíže nemají kyslík... takže trochu pomatené. Neuškodilo by, kdyby se autor více rozepsal, popsal postavy, krajiny a emoce, které se v knize objevují taky - ale je to spíše kniha pro děti a já už jsem o trochu starší, takže... :).

Štítky knihy

tajemství záchrana planety

Kniha Tajemství prstenců Saturnu je v

Přečtených39x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce14x
Chystám se číst12x
Chci si koupit3x