Kate18 Kate18 komentáře u knih

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Krasná černobílá kresba vypráví příběh Josefa, Zdeňka, Marie, Vlasty a Tondy. Ocitáme se mezi lety 1948-1949 kdy se Josef a Zdeněk dají k SNB. Mají za úkol hlídat “čáru”. Brzo je situace zcela opačná a dojde k incidentu, který vše změní a naši hrdinové se dostanou do nesnází. Kdo je ten slavńy král Šumavy, který pomáhal lidem přes čáru?

08.08.2019 4 z 5

Hezký romantický příběh, který v sobě skrývá nejen krásné Haiku, ale i nečekané pokračování a rozuzléní příběhu...

20.04.2019 5 z 5

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Jako vzdy skvely pruvodce

29.06.2018 5 z 5

Půlnoční cirkus Půlnoční cirkus Mike Mignola

Malý Hellboy ukradne cigáro a uteče z Ú.P.V.O., aby ho zkusil zapálit. Cestou ale narazí na leták z Cirkusu, který má své vlastní Obludárium. Jenže to není tak obyčejný Cirkus. Vypadá to, že tenhle přijel až z pekla.

01.10.2020 5 z 5

Žádná sranda Žádná sranda Joshua Corin

Peter-Parker slíbí pomoc ženě, jejíž manžel zemřel zrovna během jednoho ze Spider-manových zásahů. A protože ho Peter fotografoval pro Daily Bugle je požádán o negativy fotek. To je práce spíš pro Spider-mana. Ale stejný úkol dostal i někdo jiný! Při hledání potká směšného Taškáře, ale setkaní s ním není zase tak směšné...

V další části získal Deadpool vstupenku do zákulisí Mordolandu v Madripooru, kde se setká se samotným Arkádem. Je štěstím bez sebe, protože tenhle drsnoland je přesně něco pro něj. To ještě netušil, že pozvánku dostal i Spider-man.

30.09.2020 5 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Velká trojka se dá znovu dohromady právě ve chvíli, kdy začnou na Zemi přistávat obrovští Nebešťané. Potřebují pomoc ostatních Avengerů, ale vypadá to, že i ostatní mají práce až nad hlavu. Black Panther a Doctor Strange bojují daleko v podzemí, Ghost Rider se střetne s She-Hulk a Captain Marvel se už nějakou chvíli snaží zabránit Nebešťanům v přistání a svádí svůj boj na obloze. Jako obvykle se na scéně záhadně objeví Loki, od kterého nikdo neví, co má čekat. Thor se vydá spolu s She-Hulk na Asgard za svým otcem, protože si myslí, že by Všeotec mohl znát pravdu o Nebešťanech.

17.08.2020 5 z 5

Catwoman: Ve svitu Měsíce Catwoman: Ve svitu Měsíce Lauren Myracle

Příjemná kresba laděná do modra, tak jako krásná noc.

Selina Kyleová je mladá dívka, která žije s matkou a jejím přítelem Dernellem. Ten není zeovna ukázkový, spíš naopak, je násilník. Selina se jednoho dne po zvlášť ošklivém setkáni s Dernellem rozhodne, že musí pryč. Začne žít na ulici a tak nějak se protloukat životem, dokud nepotká záhadného Oja, který se s ní začne kamarádit a předá ji své zkušenosti. Díky němu pozná nové lidi, kteří ji přilbou k srdci. Navíc neustále naráží na svého starého kamaráda Bruce Waynea. Ještě ji čeká spousta dobrodružství, přeci jen, je teprve na začátku...

07.07.2020 5 z 5

Kdo je Oracle? Kdo je Oracle? Julie Benson

Batgirl musí vypátrat, kdo je Oracle. Požádá o pomoc svou bývalou parťačku Black Canary. Ta se rozhodne jí pomoci a vydávají se po stopě. Ta je dovede až k italské mafii, ale když vyslýchají podezřelého, který by je k Oraclovi mohl dovést střetnou se s tajemnou Huntress. Nakonec ji přemluví, aby se k nim také přidala a pomohla jim v pátrání, protože mají stejný cíl.
Hezký příběh, ve kterém je spousta hadů a ptáčků!

27.06.2020 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Chutné menu! Tříska vypráví Leonardovi, Michelangelovi, Donatellovi a Rafaelovi o tom, co se stalo kdysi dávno v Japonsku, jak se dostal do New Yorku a jak potkal malé želváky, ještě předtím než se vůbec naučili mluvit a jíst pizzu. Objeví se také Trhač a jeho minulost. V druhé části se jeden vědec se svou asistentkou snaží o používání svých robotických myšilovů, to nezní pro Třísku úplně nejlíp. A poslední příběh je věnován jen a jen Rafaelovi.

25.06.2020 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Miluji svět Ekhö, plný Prikónů a takového prehistorického steampunku! Kresba je přímo úchvatná.

Tajemství Prikónů
Mravena a Jurij se vydávají do Říma, kde chtějí získat odpovědi na své otázky. Cestuje s nimi i Sigisbert, který chce navštívit Jeho Excelenci Glontodarga ve Vatikónu. Tam zjistí, že došlo ke vzpouře, setká se s Mravenou a Jurijem a společně vzpouru řeší.

Hluboko na Jihu
Mravena se vydává se svojí klientkou, zpěvačkou Soledad na turné, kde chce nahrát první živou nahrávku koncertu ve světě Ekhö. Do cesty se jim připletou náboženští fanatici z Texasu a tak na pomoc zavolá své známé. Opět se pokusí rozluštit, proč Soledad tolik leží fanatikům v žaludku.

15.06.2020 5 z 5

Hledaný Hledaný Chip Zdarsky

Spíďa je opět v akci, musí přijít na kloub záhadným telefonům a tomu, co má Tinkerer v plánu. K tomu všemu je téměř u všeho přítomný starý známý novinář. Po jeho kamarádce jdou tajní agenti a i on se dostává do jejich hledáčku. Naštěstí není sám a tak se mu snad podaří se vším vypořádat. Navíc na konci je minipříběh, který je vážně zábavný.

07.06.2020 4 z 5

Do soumraku Do soumraku Chip Zdarsky

Váš přátelský soused je zpět v New Yorku. Řeší problém, se kterým mu může pomoct Ironheart. Ale není to tak snadné, Ironheart mu nic nedaruje. Navíc má Spidey starost o svou kamarádku, která se zapletla do tajných věcí. Ke všemu do toho zapojí Human Torche, se kterým se vydá za Kingpinem, aby zjistili, v čem všem může mít prsty. Sejde se i s J. Jonah Jamesonem na přátelský rozhovor a objeví se i Vulture...

02.06.2020 4 z 5

Bokovky Bokovky Gerry Duggan

Další hláškami nadupaný kousek, za mě paráda.

Spidey a Deadpool jsou v Hollywoodu, tak to asi všichni víme, ale nevíme, k čemu ještě může dojít. Spidey je sice prodejný, ale Deadpoolovi vždycky pomůže. Pak se podíváme zpátky do minulosti s flashbackem, kdy jsou v 60. letech volby a jak to vlastně bylo s ovlivňováním... V dalším dobrodružství potkáme Penna & Tellera, slavné Las Vegaské čárifuky. Scénář napsal sám Penn Jillette a je vážně dobrý! Dál oslavíme Vánoce na Manhattanu a připomeneme si i původní svátky a nakonec zaútočí monstra. Naštěstí mají naši oblíbenci k ruce partičku dívek, které překvapí.

16.04.2020 5 z 5

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Barrymu Allenovi se podaří uniknout ze Zdroje - extradimenzionálního energetického pole, které dává sílu všem Běžcům. Jak se mu to podařilo? A proč se vlastně vrátil? Teď není schopný držet ani krok se světem. Neví, co by měl vlastně na světě dělat, jediné co mu dává smysl je dát se znovu do řešení vraždy jeho matky. Jak si poradí se svou druhou šancí?

29.03.2020 4 z 5

Arrow: Kniha první Arrow: Kniha první Geoff Johns

Příběh Arrowa a jeho přítele Diggla, nahlédneme do jejich minulosti a dozvíme se o jejich životech, čím si prošli a jak se dostali až sem. Stejně tak o Oliverově rodině (Oliver je Arrow, ne Pažout). Seriál jsem zatím neviděla, ale že jsem přečetla komiks jako první asi vůbec nevadí. Třeba to naopak při seriálu pomůže a některé věci budou dávat větší smysl. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě jako Batman s lukem, pohnutý životní příběh a snaha o nápravu společnosti...

07.03.2020 3 z 5

Rozpad Strážců Rozpad Strážců Dan Abnett

Výborná kresba i scénář. Super jsou hlavně “bonusové” příběhy o původu hrdinů.

Star-Lord je nezvěstný a tým dostane novou nečekanou posilu. A pak se Strážci Galaxie rozpadnou.. Je to jejich konec? To snad ne, třeba všechno napraví Angela, která se minule z ničeho nic objevila.

03.03.2020 5 z 5

Angela Angela Brian Michael Bendis

Kresba od různých autorů se mi líbila snad kromě Francavilla, tam mi ale spíš neseděly barvy. Příběh opět našlapaný akcí a hláškami oblíbených hrdinů.

Strážci spolu s Tonym popíjejí v baru, když tam dorazí Spartaxká armáda. Nedaleko se ve vesmíru objeví záhadná žena, Angela. Strážci se jí musí postavit a zjistit, co je zač, protože ani jejich lodní systém o ní nenalezl žádné informace. Starlord pořád vidí záblesk, po kterém už nic nebylo jako dřív. Mohla by tahle záhadná žena vědět, co se stalo?

01.03.2020 4 z 5

Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce Jimmy Palmiotti (p)

Spousta krátkých příbehů, kde se střídají hrdinové z každého koutu světa a dávají se porůznu dohromady. Navíc nás slavnostním večerem v mezičase provádi skvělá Harley Quinn, která má na konci svůj vlastní příběh, který už byl v jiném komiksu ze Znovuzrození.

08.02.2020 5 z 5

Městské legendy Městské legendy Jiří Linhart

Některé příběhy jsou zajímavé a ne příliš známé. Jiné jako o stopařích zná dnes snad každý. Čekala jsem víc informací o jednotlivých legendách. A chtělo by to i trošku delší komiksovou část, jedna stránka na příběh je málo.

08.02.2020 3 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Emily a Navin s maminkou se přstěhují do starého domu po pradědečkovi. První noc, kdy usínají u svíček zaslechnou nějaký zvuk ze sklepa. Maminka se tam jde podívat a unese je divné chapadlovité stvoření. Děti se vydají maminku zachránit. A jejich jediná pomoc je zvláštní amulet, který má Emily z půdy. Dostanou se na zvláštní místo, které je plné různých bytostí, ale která z nich jsou hodná a která ne?

01.02.2020 5 z 5