Kat9 Kat9 komentáře u knih

Otylka Otylka Lothar Otto

Hezká knížka z dětství.

28.01.2014 5 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Moc pěkná knížka!Strašně se mi líbila.

10.12.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka se mi moc líbila.Nevím,jestli to bylo tou obálkou,ale při čtení téhle knihy jsem musela myslet na čajový dýchánek se zdobeným čajovým servisem s cukrovím(hlavně růžovým ;-))a načančanými šaty.Knížka mi prostě trochu připomíná růžový muffin.A děj je zajímavý,líbil se mi.Co dodat.Zkrátka se těším na pokračování.

07.07.2013 5 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Na tuto knihu jsem se moc těšila,ale když jsem ji začala číst,byla jsem trochu zklamaná.Myslela jsem,že to bude trochu akčnější,že tam bude míň myšlenek,ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout.Dokonce mi bylo trochu líto,že jsem to už dočetla.Rozhodně jsem zvědavá na druhý díl.Rozhodovala jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami,ale nakonec dávám plný počet,i když je to spíš 4 a půl.

07.07.2013 5 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7–12 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7–12 Elisabetta Gnone

Neskutečná klasika a nostalgie. Není, co dodat.

04.04.2024 5 z 5

Dotek temnoty Dotek temnoty Scarlett St. Clair

(SPOILER) Kniha nebyla špatná, ale docela mě zklamalo, jak málo děje zde bylo. Začátek byl dost slibný a já se prakticky ihned začetla. Ovšem tak v půlce mně už tempo polevilo, když jsem pořád čekala, až se stane to velké něco, nějaká pořádná zápletka a ono nakonec vlastně nic. Doufala jsem, že se bude víc probírat, proč Persefona nemá magii, že se s ní bude více učit, bude se například řešit kdo je její otec a podobně. Ovšem toho jsem se nedočkala. Zkrátka a dobře pokud opravdu toužíte po fantasy, tak to zde nenajdete. Tahle kniha je vyloženě romantická a to natolik, že zde pro jiný obsah vlastně není místo. Jediné, co se v knize opravdu řešilo, bylo, zda Persefona bude či nebude mít vážný vztah s Hádem. A samotná její magie pak přišla zničehonic sama od sebe. Mrzelo mě, že tomu nepřišlo nějaké větší učení se a hledání se.
Na druhou stranu, kniha se četla překvapivě rychle a po tom utahaném prostředku jsem konec i začátek zvládla rychle přečíst. A i když znám pro mě lepší hrdinky, než Persefonu, tak jsem ji dokázala v některých věcech opravdu pochopit a našla jsem zde i překvapivě dost myšlenek, které mě zaujaly. Taky romantika nebyl úplně špatná a i fantasy svět byl podle mě dost zajímavě vymyšlený, jen kdyby se mu dostalo víc prostoru. Osobně bych se ráda dozvěděla mnohem více například o Afroditě, Demeter. To vše se ale může vyřešit v dalších dílech, vím, že tato kniha jich má mít celkem dost. Ovšem po tomto prvním si nejsem jistá, jestli ty další zkusím. Bojím se, aby se v nich opravdu něco pořádně vyřešilo.
Přes to všechno jsem se knize nakonec rozhodla dát 4 hvězdičky, protože potenciál tam podle mě byl, jen bohužel nevyužitý a navíc to bylo čtivé. A pokud bych od knihy nečekala víc než prostou romantiku, tak by mě to asi tolik nezklamalo. Každopádně uvidím, zda s odstupem ještě hvězdičku neodeberu.

24.11.2023 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

(SPOILER) Je pravda, že tato kniha byla méně akční, přesto se mi líbila. Líbilo se mi, že se bručoun Chaol konečně trochu rozveselil. Postava Yrene mě zaujala už v povídce z Krvavého ostří, takže jsem se na ni moc těšila. Hodně se mi líbilo i poznat nové království a novou kulturu i nová kouzla. Plot twist ohledně valga jsem popravdě nečekala, spíš jsem si říkala, že nějaký sourozenec se spolčil kvůli moci. Trochu jsem čekala víc detektivky ohledně vraždy léčitelky, něco jako Agathu Christie. Konec byl dojemný, přišlo mi krásné Yrenino spojení s Torre a komunita léčitelek, to jak Yrene objevila zvoneček své předkyně, jak vzpomínala na matku. Líbila se mi trochu snaha o reprezentaci i fyzického postižení, zvlášť když autorka zmínila, že není Chaol menším mužem, i když je na vozíku nebo o holi. Trochu mi vadilo, že se snadno vyléčil, ale nakonec mi ho bylo líto, že to vyléčení dlouho netrvalo. Sympatická mi je i Nesryn v tom, že neprahne po tom být za každou cenu hrdinkou a legendou. Ačkoli její kapitoly hlavně zpočátku nebyly tolik chytlavé. V Nesrynině příběhu jsem cítila jakoby inspiraci Disneyho Mulan (i to, jak se na konci dali před rodinou dohromady se Sartaqem). Podobně jako mi i Elide přišla lehce inspirovaná Locikou (věž). Celkově tematicky je tato kniha tak trochu zrcadlem Dvoru stříbrných plamenů. Ačkoli zde bylo podle mě více akce. Rozhodně nedoporučuju tuto knihu vynechat. I pokud vám Chaol nesedí, jsou zde i Yrene a Nesryn, a jejich příběh určitě stojí za to poznat. Tato kniha jako celek obsahuje příběh o uzdravení duše i těla a ukazuje trochu jinou kulturu než na kterou jsme u nás zvyklí, což je velké plus.

10.07.2023 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Tento díl jsem četla zároveň s Věží úsvitu. Bylo to neskutečně akční, napínavé a těžko se šlo odtrhnout. Navíc zde konečně dostal prostor Dorian s Manon, které miluju. Ovšem konec mě donutil snížit hodnocení. Bohužel. Celá pointa je úplně stejná jako v Harry Potterovi, dokonce se mi zdálo, že tam byla i použita některá stejná slova. Další, co mě mrzelo, byla ta věc s druhy. Mám ráda Sama a mnohem víc by se mi líbilo, kdyby on byl tím druhem a láska mezi Rowanem a Aelin by byla osudová i bez toho. Tuto sérii jsem dosud považovala za tu nejlepší fantasy sérii vůbec, takže mě trochu mrzí, kam se to ubralo. Jen bych si přála, aby se to v posledním díle nějak napravilo. A taky doufám, že Dorian dostane víc prostoru ukázat, co v něm je.

10.07.2023 4 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Na knížku jsem se dost těšila, proto jsem si taky byla dost jistá, že budu zklamaná. Naštěstí se nestalo. Překvapilo mě, že oproti většině jsem se začetla hned od začátku a tak tlustou knihu jsem přečetla na své poměry dost rychle. Příběh mi přišel zajímavý a vzhledem k otevřenému konci jsem dost zvědavá na další díly. Samozřejmě, kniha nebyla úplně dokonalá, ale to je málokterá. Za mě si těch 5 hvězd zaslouží, už jen proto, že mě po delší době přiměla se zase do něčeho pořádně začíst.

22.11.2020 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Opravdu čtivá knížka.Teším se na pokračování!

22.07.2020 5 z 5

Hříšní světci Hříšní světci Emily A. Duncan

Skutečně mě to chytlo bohužel až po dvousté straně, teď jsem docela zvědavá na pokračování.

30.06.2020 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha se četla dobře, na to, jak je tlustá. Mohla být ale víc akční. Taky se mi v ní občas hůř orientovalo. Z toho důvodu jí nedám plné hodnocení. V dalších dílech se to snad napraví. Každopádně ji rozhodně doporučuji na přečtení, ale u prvního dílu určitě nezůstanete, protože budete chtít znát další osudy hrdinů a odpovědi na spoustu otázek.

28.03.2020 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Za tu část v Rusku bych dala klidně plný počet, ale ten závěr mi úplně nesedl, takže s hodnocením asi ještě počkám podle dalších dílů.

14.12.2019 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Mé hodnocení je především za příběh Emmy a Toma. Hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí, jejich příběh nebyl nijak výrazný. Plusem je nádherná obálka, kvůli které jsem si knihu vlastně půjčila. Jsem teď docela zvědavá na příběh Justine.

23.07.2019 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale teď jsem vážně zvědavá na další díl.

18.07.2019 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Po cca 4 letech jsem se konečně dostala k poslednímu dílu Vampýrské akademie. Styl psaní autorky je jako vždy velmi čtivý. Ani po delší době jsem neměla problém se do děje vcítit, zvláštně proto, že autorka některé události minulých knih zrekapitulovala. Přestože všechno nedopadlo přesně, jak jsem původně chtěla, ten plný počet si to zaslouží, už i kvůli té delší pauze, která mohla mít na čtení vliv.

16.06.2019 5 z 5

Zákon smečky Zákon smečky Nancy Lindsay Jones Holder

Přečíst dvě knihy za jeden týden, to už se mi dlouho nestalo...

24.09.2017 5 z 5

Proměna Proměna Nancy Lindsay Jones Holder

Bylo to o hodně lepší, než jsem očekávala.

20.09.2017 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Ze začátku jsem si byla jistá, že to bude na 5*, ale ten konec mě tak nějak zklamal. Souhlasím s komentářem níže, je to něco jako kombinace Selekce a Hunger Games. A přestože je tahle knížka hodně čtivá a i napínavá, většinu děje jsem už od začátku dokázala správně odhadnout. Když to ale porovnám se Selekcí, tak je děj o hodně zajímavější. Tak nevím, jak hodnotit, je to tak na 4 a půl až tři čtvrtě hvězdy. Každopádně, ačkoli má své chyby, tak knihu rozhodně doporučuju!!!

02.04.2017 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Cynthia Hand

Obsahuje SPOILERY: Knížka byla napínavá, krásně se do ní dalo vžít. Mně nevadilo, že Clara skončila s Tuckerem (ačkoli byl opravdu protivný a nechápavý, já jsem mu však fandila už od začátku), ale opravdu si myslím, že i Christian si zaslouží happyend. Autorka tím ale možná dává i prostor pro nějaký další spin-off, něco podobného jsem i četla na jejích oficiálních stránkách. Já osobně bych nedala Christiana a Angelu jako sourozence, ale možná spíš jako pár. Taky by mě docela zajímalo, co pak bylo se Samjeezou a jestli byl vlastně spíš hodný nebo zlý a jestli i on nedostane šanci jít do nebe. Ale jinak krásný konec. Když Tucker zemřel, tak mě to rozplakalo a pak když hned na druhé stránce ožil, tak jsem z toho byla docela rozpačitá, ale asi to tak mělo být.

Nádherná kniha. Musím konstatovat, že po přečtení 1. dílu, který mi nepřišel moc zajímavý, by mě ani ve snu nenapadlo, jak moc si celou sérii zamiluju a můžu ji vřele jen doporučit!!!

05.11.2016 5 z 5