Kasty Kasty komentáře u knih

Tuhle knížku by si měl přečíst každý, kdo si stěžuje jak se tu máme špatně. Vyprávění bez příkras a občas hodně drsné. Situace, které běžný turista jen tak nezažije. Nečekala jsem, že to bude takhle skvělý.

19.08.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Krásně napsaná kniha, která se četla sama.

17.08.2023 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Ty holky Vám přirostou k srdci, to mi věřte. A že to ve své době neměly jednoduché, to jasná věc. Nejvíc mě zaujal příběh Dory a Helen. Tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

17.08.2023 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Autorku mám moc ráda, byla to hezká připomínka na dobu ve které jsem vyrůstala .

17.03.2024 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Byla to jízda. A to doslova. Jedno velké auto, tři sestry, čtyři děti a pes. Všichni jedou na rodinnou oslavu. Tři sestry, každá jiná, všechny mají určité zkušenosti, svoji pravdu, náhled na život. V jednu chvíli souhlasíte s tou nejstarší, potom vám je sympatičtější ta nejmladší. Do toho děti, kterým je ta cesta dlouhá. Všechno se najednou komplikuje. Doslova se stáváte dalším pasažérem v autě. A oslava narozenin? Všechno je jinak než se doposud zdálo.

28.08.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Příběh plný zvratů s mrazivou atmosférou. Když už si myslíte, že víte kdo to udělal, tak zjistíte, že jste vedle, jak ta jedle. Trochu mě mrzí ten useknutý konec.

17.08.2023 3 z 5

Život s vůní lubrikantu Život s vůní lubrikantu Emma Scharkez

Skvělá knížka. Oddechová, vtipně pojatá.

04.02.2020 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Příjemné oddechové čtení. Moc hezky napsaný příběh. Takový hodně ze života. Určitě doporučuji. Karin jsem moc fandila. Vladimír ... no to byl dobrej kousek . V některých situacích jsem se i viděla. A po přečtení nezbývá než souhlasit , že život není vypucovaná pěšinka. Těším se na novinku.

28.11.2023 5 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Příběh Ninel, které osud naloží víc, než si kdy mohla představit. Společné sní strávíme její dětství, dospělost a střední věk. Jak název napovídá, celým životem ji provází angličtina. Životem, který je jako na houpačce. Jednou nahoře. Podruhé dole.
Knihy MV mě provázejí bezmála dvacet let. Těším se na každou novinku. A nikdy mě nepřestane udivovat výběr jmen hlavních postav. Klovrzu a Ninel si budu pamatovat hodně dlouho :-)

19.08.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Na tuto detektivku jsem narazila v knihovně úplně náhodou. Vůbec jsem o ní neměla tušení. Příjemné překvapení. Na prvotinu docela slušný.

23.10.2023 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh.

19.09.2023 5 z 5

Fosilie Fosilie Michal Kašpárek

Trochu zklamání . Podle anotace jsem čekala víc .

23.03.2024 2 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Pěkná, čtivá detektivka. A ještě se člověk dozvěděl něco z historie hodinek PRIM.

25.02.2024 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Tohle mě bavilo, knížka přesně splnila to co jsem chtěla . Relax.

24.02.2024 4 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Ivanka Devátá dobře ví, že šaty dělají člověka a s chutí zavzpomínala na dobu, kdy si nechávala šít u Podolské nebo ve Stylu. Její vzpomínky jsou zároveň i z dob skromnějších, kdy se oblečení dědilo. Milá a úsměvná knížka.

Manželky po letech Manželky po letech Táňa Keleová-Vasilková

Moc hezké pokračování Manželek. Knížky autorky mě nikdy nezklamaly.

01.10.2023 5 z 5

Síla mysli -  Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím Síla mysli - Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím John Kehoe

Tahle útlá knížka o cca 175 stranách byla moje nejlepší investice. Rozhodně jí nepřečtete za jedno odpoledne. Chce to trochu víc času, ale rozhodně se k ni budete vracet.

08.05.2024 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Klárka a Helga, dvě hlavní postavy celého příběhu. Nejdřív jsem měla trochu pocit, že čtu pohádku. Ale poté, co začala Helga vyprávět Klárce svůj život, už to pohádku připomínalo velmi vzdáleně. Byl to hodně silný příběh.

14.11.2023 4 z 5

Oheň v srdci Oheň v srdci Elizabeth Haran

Láska, rodina, svoboda. Přesně to vás provádí celým příběhem z australské buše. Jasně, děj i konec je trochu předvídatelný, ale nic to nemění na tom, že samotný příběh je moc hezký.

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Rodinná sága sleduje osud statečné Albíny, která se narodila jako dcera bohatého sedláka. Maminka jí brzy zemřela a nová macecha jí udělala že života peklo. Přesto se Albína nikdy nevzdala. Naopak, snažila se udržet rodinu pohromadě.

01.10.2023 4 z 5