Karimah Karimah komentáře u knih

Kniha nepřináší nic moc nového, jsou to v podstatě známá fakta zasazená do souvislostí, takové školní opáčko. Čte se dobře, je psaná jazykem srozumitelným i pro laiky a věřím, že zaujme i lidi, kteří se o tématiku zvlášť nezajímají.

25.03.2021 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Docela drsné, určitě by si to měli přečíst rodiče nejen budoucích baletek, ale i sportovců atd. Mimochodem je docela zajímavé sledovat další osud autorky, co dnes dělá a kam se posunula.

20.03.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jedna z mála knih o seberozvoji, kterou má smysl si přečíst.

20.03.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejhorší je, když si člověk uvědomí, že tihle lidé stále chodí mezi námi, nepotrestaní, vysmátí .... ve funkcích. Beze studu.

27.02.2021 5 z 5

Normální šílenství Normální šílenství Jiří Pasz

Kniha je rozdělená na dvě části. V první části se probírají jednotlivé duševní poruchy, nejprve z pohledu pacienta, poté odborníka a nakonec "post scriptum" takové shrnutí současného poznání o dané nemoci. Tuto část knihy bych hodnotila 5*.
Druhou část knihy tvoří rozhovory o psychiatrii se současnými odborníky.
Celkově knihu hodnotím jako velmi přínosnou, i když u druhé části jsem se spíše nudila a některé kapitoly měla problém dočíst.

15.02.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Šedý průměr. Obálka jak od žáka 4. třídy v programu Malování.

14.02.2021 3 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Neotřelé, vtipné a zároveň k zamyšlení, zajímavá obálka. Těším se na další.

11.02.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvěle vystižené postavy i situace. Nemám ráda otevřené konce, ale tady to sedlo jako hrnec na prdel.

11.02.2021 5 z 5

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Návrat do socialismu. Tehdy jsem Párala četla jako zjevení. Dnes si říkám, jak je možné, že jsme takhle žili.

05.02.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nudné čtení

14.01.2021 3 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

Ze začátku se autor snaží vysvětlit, jak funguje buňka a zejména funkci buněčné membrány. OK, ale to není nic nového, všechno jsou to v podstatě dlouho známá fakta. Pak ale začne tvrdit, jak vědci věří tomu, že všechno řídí geny a vymezovat se vůči tomu, úplný Don Quijot de la Mancha, a nakonec tomu nasadí korunu teoriemi o reinkarnaci a podobnými bajkami alà vesmírná energie. Konec knihy už je čiré utrpení.

07.01.2021 2 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Na knihu jsem natrefila náhodou, tím objevila Petru Hůlovou a mám pocit objevitele Ameriky. Za mě prostě geniální. Těším se na další knížky.

06.01.2021 5 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Místy mi jednotlivé části přišly násilně propojené, nepřirozeně plynoucí, ale jinak skvělá kniha, rozhodně doporučuji pro každého, kdo se chystá žít v zahraničí.

29.12.2020 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Četlo se to dobře, ale je to teda strašná puberťárna. Svým dětem bych to ke čtení nedoporučila, je tam přesexováno, druhej Hartl. A je strašně cítit, že to psal chlap.

25.12.2020 4 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Líbilo se mi to moc a myslím, že tyhle archetypy žen se zdaleka nevyskytují jen za zdmi Bohnic, ale jsou naprosto univerzální, takovou Psycholožku, Věčnou oběť nebo Krev a mlíko zná ze svého okolí určitě každý. Kanárek zas nemá daleko k typické panelákové Pejskařce.
Docela mě zarazil popis Bohnic, 12 pacientů na pokoji, to bych teda v dnešní době nečekala!

21.12.2020 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Takhle si představuju dobře napsanou oddychovku. Zasmála jsem se, krimi zápletka byla taky fajn a happy end potěšil.

16.12.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Detektivky obvykle nečtu, ale tohle se mi líbilo, asi zkusím i další knihy ze série. Jak už tady psalo více čtenářů, trochu mě tam rozčilovaly ty "superschopnosti", ubíralo to na uvěřitelnosti.

20.11.2020 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Nebylo to špatné, ale víceméně četba pro puberťáky.

02.11.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Překvapilo mě, jak se to odlišuje od ostatních autorčiných knih. Četla jsem 2x, napoprvé jsem to vnímala spíš citově, napodruhé zapadla i jednotlivá slova příběhu, která jsem v prvním čtení třeba úplně nepobrala.

02.11.2020 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Líbila se mi vize budoucnosti, autorka má skvělou představivost, líbilo se mi provázání s předchozími knihami, ale bohužel příběh samotný mě nenadchl.

22.10.2020 3 z 5