Karhal Karhal komentáře u knih

Solaris Solaris Stanisław Lem

první půlka hodně čtivá, u druhé už je to trochu prokousávání se ke konci.. ale rozhodně stojí za přečtení.

10.04.2018 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

super knížka, doporučuji číst tak od 12 a pak každých 10 let to přelítnout znovu. Člověk si aspoň uvědomí, že řeší fakt blbosti.. opravdu top 10

06.04.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

člověk to čte s otevřenou pusou... lidi jsou schopni naprosto všeho... této době never more... a obrovskej obdiv přeživším, kteří dokázali vést "normální" život po osvobození.....

31.03.2018 5 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

hodně zajímavá kniha.. přemýšlím, kdo byl (je) větší "divoch". Jestli domorodci, nebo angláni... rozhodně stojí za přečtení.

22.03.2018 5 z 5

Zkazky z planety Země Zkazky z planety Země Arthur Charles Clarke

Clarke nezklame, dobrý počtení

25.02.2018 4 z 5

Mistři evropského malířství - Itálie, Francie, Španělsko Mistři evropského malířství - Itálie, Francie, Španělsko Otakar Štorch-Marien

za hoodně přijatelnou cenu kvalitní čtení o ještě kvalitnějších obrazech!

08.02.2018 5 z 5

Strýček Eskymák Strýček Eskymák Edvard Valenta

poutavě popsaný život Eskymo Welzla. Brácha Jacka Londona :-D dobrý čtení

23.01.2018 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

neuvěřitelná jízda od začátku do konce. román jak víno!

Automat Svět Automat Svět Bohumil Hrabal

takhle píše život. mistr dialogu, situace, místa. nejenom knížka, nejenom spisovatel

12.01.2018 5 z 5

Obrovsky zábavnou formou podaný, sice poněkud "zromantizovaný" život u PTP. " v akej dobe?" "v 15.st, soudruhe majore". "no, v tej dobe som aňi ja nebol majorom. a terazky hej!" skvělý čtení.

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

skvělou, zábavnou formou napsaná srandička, která by neměla chybět. pobaví vždy. pondělí, 1. 2. - Pes se poblil.

Bílá moc Bílá moc Karolína Vaverková

realita drogové scény 90. let na maloměstě. dobrý čtení, autentický.

12.01.2018 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

po Lovci draků jsem se na to těšil jak malej karel. no a po dočtení jsem to zanesl do práce. ztráta času, táhne se to jak sopel na mikině, kde nic tu nic, jediný zajímavý je prostředí. nuda.

12.01.2018 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

velmi dobře napsaný příběh, pomůže naznačit pohled obyčejných lidí na show, kterou jim dělá politika ze života. perfektní.

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

syrové, hodně naturalistické, skoro brutální podání vlastních zážitků. Po dočtení vás budou bolet zuby. Jedna z nejlepších na dané téma.

12.01.2018 5 z 5

Tohle by mělo přečíst každé dítě, neuvěřitelně rozvíjí představivost. Tolkien dobře věděl, proč to píše pro svoje děti :-D. Naprosté mistrovství.

Kanonýr z Moravy Kanonýr z Moravy Karel Felt

popis fotbalové kariéry Nejlepšího fotbalisty r. 1995. Dobrá práce.

12.01.2018 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

tohle by měl číst každej 13-14 letej všěvěd. realita života na drogách.

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Jeden z nejsilnějších příběhů o pevnosti vůle přežít všechno, co život přinese. Povinná četba.

12.01.2018 5 z 5

Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Ochutnavač: příběh mého neuvěřitelného života Peter Elbling

"historický" román, velmi vtipně a svižně napsaný, dobrá volba.

12.01.2018 4 z 5