Karabach Karabach komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Měla by to být povinná četba pro všechny politiky.

16.04.2024 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Milé krátké čtení, místy i celkem vtipné.

03.04.2024 5 z 5

Vynález jménem Bitcoin Vynález jménem Bitcoin Yan Pritzker

Super vysvětlené fungování Bitcoinu. Teď už mi jen zbývá si koupit hardware a začít těžit.

31.03.2024 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Oblíbená knížka Kim Čong-una.

03.03.2024 3 z 5

Ostrov Ostrov Max Brooks

Báječné počteníčko pro mladé vášnivé hráče Minecraftu. Brzké usnutí je garantováno.

27.01.2024 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Zajímavé experimenty.

13.11.2023 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Osmiletý syn u čtení této pohádky neusínal a pozorně poslouchal, což je pro mě vždy znamení kvalitní dětské literatury.

05.11.2023 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Rozhodně je to nezvyklá kniha, v některých případech jsem si připadal jako ve snu.
Děj se různé prolíná. Líbily se mi biblické pasáže.

03.11.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

První polovina byla báječné čtení. Toulky Indií mě už nebavili.

19.10.2023 4 z 5

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

Poutavý příběh mladého vlastence napsaný úžasným jazykem. Líbil se mi autorův popis Prahy a studia strávené v klášteře, kde se František věnoval hudbě a četl knihy a pomáhal starému oživlému knihovníku. Potom se trochu osamostnatil a zamiloval. Rozumím jeho vnitřnímu boji, když si nakonec před divadlem a Prahou, vybral život na venkově a vyhověl svým rodičům. V té době neposlouchat rodiče musel být velký hřích.
Zvažují přečíst další díly tohoto rozsáhlého díla.

15.10.2023 5 z 5

Letový plán Letový plán Brian Tracy

Motivační kniha od seberozvojového guru, kterou jsem kvůli okolnostem potřeboval přečíst. Nejvíce se mi líbila kapitola 3 o nastavení cílů. Hlavním poselstvím je bojovat, jít za svým cílem a nevzdávat se.

29.09.2023 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Macecha byla opravdové zlo, avšak vlastního otce nechápu už vůbec.

17.09.2023 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Milý příběh točící se kolem malého pivovaru vyprávěný mladou pokrokovou zlobivou bláznivou dámou.

16.09.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Pár robotů by se mi na práci kolem domu hodilo. Hlavně jim nedávat duši. Děkuji.

16.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Půlroční čekání na knihovní rezervaci se vyplatilo. Kniha popisuje hnusné soužití v shnilém domě. Dlouho jsem o tak odporných postavách jako je les a bába, která vše kryje, nečetl.

09.09.2023 5 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Spolu s biografií S. Jobse, zatím nejlepší, co jsem kdy četl. Svižné, místy napínavé a dobrodružné pasáže. Samozřejmě obsahuje motivační moudra.

03.09.2023 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Poutavá, skvěle napsaná pohádka.

24.08.2023 5 z 5

Staňte se hvězdou mezi prodejci Staňte se hvězdou mezi prodejci Brian Tracy

Stručné a jasné rady. Autor nabádá k vyšší aktivitě v oblastech hledání příležitostí, prezentace nabídky a uzavírání obchodu.

20.08.2023 5 z 5

Kniha plna dobrodružství. Na pohádku až moc složitý jazyk, 8 letého syna to moc nebavilo.

18.08.2023 5 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Užitečné rady, teď je ještě implementovat do firemního procesu.

13.08.2023 5 z 5