Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Sever proti Jihu Sever proti Jihu Jules Verne

Trochu histórie, trochu dobrodružstva, trochu napätia, trochu úsmevu nad naivitou a veľký obdiv pre autora, ktorý bol pri písaní kníh veľký pedant.

08.08.2021 5 z 5

Anton a Jonatán Anton a Jonatán Jostein Gaarder

Siahla som po knihe, lebo bola krátka, aby som ju v škôlke prečítala deťom pred spaním, nevedela som presne o čom je. Nuž, krátka kniha, ale veľmi silná, až som ostala na konci zarazená, že či som ten koniec dobre pochopila. Veľmi smutná, ale žiaľ aj veľmi reálna.

06.08.2021 4 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Absolútny súhlas, že táto kniha je majstrovské stvárnenie Shakespearovej rodiny. Autorka krásne a citlivo opísala tragickú udalosť smrti Hamneta a aký to malo dopad na celú rodinu. Napriek tomu, že obsah knihy bol veľmi smutný, bol tiež plný ozajstnej lásky v rodine, najmä medzi súrodencami a tiež o tom, že každý človek prežíva stratu milovaného človeka úplne inak. Odporúčam všetkými desiatimi!

05.08.2021 5 z 5

Janko Hraško Janko Hraško Mária Ďuríčková (p)

Detská klasika :)

05.08.2021 5 z 5

Štyria škriatkovia a víla Štyria škriatkovia a víla Ján Uličiansky

Pekne spracovaná téma ročných období, aby to deti lepšie pochopili. Plus je to príbeh o odvahe, odpustení a spolupráci a bonusom sú tiež krásne ilustrácie. Odporúčam :)

04.08.2021 5 z 5

Babka na rebríku Babka na rebríku Dušan Dušek

Veľmi milá kniha pre celú rodinu, vtipná aj náučná s peknými ilustráciami.

31.07.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

"Život není to, co chceme, ale to, co máme. Tak jednoduché to je."

"Chcete žíct, že se nemáme o nic snažit a jen čekat, kam nás osud postrčí?"

"Naopak, prostě jen nesmíme marnit čas a trápit se kvůli něčemu, co už nemůžeme mít. Zůstat trčet na místě a ztratit se ve smutku není řešení. Člověk by měl jít dál, ať se mu to líbí, nebo ne. Z popela už dům znovu neuplácaš. Pevné stěny postavíš jen z nových cihel."

Ani pri piatej knihe ma Alena Mornštajnová nesklamala. Listopád je vďaka Bohu len fikcia, to čo sa odohrávalo pred rokom 1989 nebola a dúfam, že to dôjde aj všetkým súčasným milovníkom komunizmu, ktorí by si mali túto knihu prečítať. Odporúčam.

25.07.2021 5 z 5

Nebe patří nám Nebe patří nám Brendan Ian Koerner

Ako stále, ďalší skvelý Absynt. Pre mňa úplné nové informácie v tejto knihe ohľadom únosov lietatiel, ktoré mali svoj prím v šesdesiatych a sedemdesiatych rokoch. Objavil sa tu aj mystický D.B. Cooper (ktorým bol podľa všetkého Loki ;) . Skvele spracovaná knihá, s riadnou dávkou histórie v tejto oblasti a ja ju môžem len odporučiť.

19.07.2021 5 z 5

Líza, mačka z Trojice Líza, mačka z Trojice Ján Uličiansky

Leonardo sa mi páčil viac, ale pre deti, ktoré majú radi mačky je táto kniha vhodná. Mne až tak veľmi nerezla, ale deťom sa páčila a má pekné ilustrácie.

16.07.2021 3 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Neviem presne ako je rozdelená kniha v preklade, čítam originál a keďže som za polovicou tak rátam, že je to už koniec knihy 1. Príbeh nie je veľmi originálny, mimozemšťania sú podľa mňa mimo a celkovo tomu zatiaľ chýba, ako to nazývajú v angličtine "world building". Chýba mi tu rozpracovanie a podrobnejší opis svetov a planét a staníc, na ktorých sa hlavní hrdinovia zastavia, nejaká história. Niečo už zo žánru sci-fi načítané mám, ale táto kniha je zatiaľ pre mňa len taký slabý priemer. Uvidím, či sa to v druhej polovici zlepší. AJ

14.07.2021 3 z 5

Ktosi alebo Vodné srdce Ktosi alebo Vodné srdce Viktoria Amelina

Ako sa píše v anotácii, je to ozaj pekne spracovaná tématika sebareflexia a spoznávania samého seba ako aj samoty a čo všetko dokáže aj jediné slovo-ďakujem či jednoduchý úsmev. Aj táto kniha ponúka krásne ilustrácie.

14.07.2021 5 z 5

Krokodílka hľadá domov Krokodílka hľadá domov Karin Salmson

Veľmi pekná kniha o priateľstve. Netreba súdiť podľa obalu a povesti, ale dať šancu aj takej Krokodílke ;)

13.07.2021 5 z 5

Krásna kniha, sama som bola prekvapená, ako veľmi sa mi páčila. Krásny príbeh o dievčatku Justínke, ktoré stratilo fantáziu. Opäť bonus-veľmi pekné ilustrácie. Čítala som ju deťom v škôlke, veková kategória 4-5 rokov a veľmi ich zaujala. Odporúčam :)

12.07.2021 5 z 5

Vinný od narodenia Vinný od narodenia Trevor Noah

VYNIKAJÚCA KNIHA!!! Trevor Noah aj ako spisovateľ dokázal, že vie ako sa niečo robí dobre. Poznala som ho z Daily Show, vedela som, že je z Juhoafrickej republiky, ale to bolo asi tak všetko. Knihu spracoval skvele, napriek tomu, že tématika tejto knihy nie je ani náhodou ľahká. Veľký obdiv pre jeho mamu, je to naozaj úžasná žena. Skvelé čítanie, môžem len a len odporúčať!!!

11.07.2021 5 z 5

Ďalšia skvelá kniha od Stefánssona. Príbehy rôznych ľudí z malej dedinky na Islande, spracované opäť výborne. Odporúčam tohto autora.

06.07.2021 5 z 5

Lara a nebo Lara a nebo Zbyňo Džadoň

Zvláštna kniha, neviem poriadne ako ju zhodnotiť. Príbeh je celkom ok, aj keď tým básniam som niekedy nerozumela ani ja, nieto ešte deti. Pekné ilustrácie, ale celkový dojem z tejto knihy tvoria veľmi zmiešané pocity.

30.06.2021 3 z 5

Veľké asi ako vesmír Veľké asi ako vesmír Jón Kalman Stefánsson

Tento autor sa svojím textom, jeho obsahom a štýlom písania, blíži veľmi k dokonalosti. Neodmietla by som aj ďalšie pokračovanie tejto ságy. Odporúčam!
PS: Jedno mínus predsa len bolo v tejto časti, a to boli gramatické chyby a preklepy, ktoré v prvej časti neboli, a čo mi dosť pri čítaní prekáža.

29.06.2021 5 z 5

Hlbokomorské rozprávky Hlbokomorské rozprávky Monika Kompaníková

Skvelá kniha, nie len pre deti, ale pre všetkých milovníkov oceánov a ich obyvateľov. Kniha, ktorá v sebe skrýva aj hlboké myšlienky o tom, čo je v priateľstve naozaj dôležité. Ilustrácie boli na mňa trochu divné, ale čo sa príbehu týka, tak odporúčam :)

24.06.2021 5 z 5

Deti z Bullerbynu (1 - 3. díl) Deti z Bullerbynu (1 - 3. díl) Astrid Lindgren

Ďalšia krásna kniha pre deti z pera pani Lindgren. Jednoducho skvelá kniha, ktorá mi pripomenula aj moje detstvo. Môžem len odporúčať! :)

23.06.2021 5 z 5

Ryby nemajú nohy Ryby nemajú nohy Jón Kalman Stefánsson

Musím sa priznať, že som si túto knihu kúpila len na základe krásnej obálky, o obsahu som nemala ani tušenia. A kúpila som si rovno aj s pokračovaním. Som veľmi rada, že táto kniha nemala len krásnu obálku, ale aj krásny príbeh. Jon Kalman Stefansson je pre mňa veľmi príjemním prekvapením. Severským autorom to jednoducho ide, či už v krimi žánri, kde sú obzvlášť brutálni, alebo v takýchto príbehoch o životoch ľudí, ich radostiach, trápeniach, ... Teším sa na pokračovanie.

20.06.2021 5 z 5