Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Dosť brutálny a krvilačný začiatok tejto trilógie. Jorg Ankrath je postava, ktorú by som asi nechcela stretnúť, no na druhej strane som veľmi zvedavá na to, ako sa bude jeho charakter rozvíjať. Pre mňa to bola aj ďalšia audiokniha a musím povedať, že im celkom prichádzam na chuť. A hneď aj idem na druhú časť. AJ

13.04.2021 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

1961 až 2008- ďalší, už posledný, prierez históriou z pera Kena Folletta. Naťahovala som to ako sa len dalo, ale jedného dňa som sa musela dopracovať ku koncu tejto skvelej trilógie. Môžem len odporúčať. AJ

12.04.2021 5 z 5

Sedmý syn Sedmý syn Orson Scott Card

V celku dobrý úvod do novej série. Príbeh narodenia Alvina juniora bol veľmi dramatický, opis jeho skorého detstva, život v rodine i jeho zvláštne schopnosti zaujali dosť na to, aby som pokračovala ďalej :) AJ

11.04.2021 4 z 5

Pippi nastupuje na loď Pippi nastupuje na loď Astrid Lindgren

Pippi je jednoducho skvelá a aj dnešným deťom, a nie len im, má stále čo povedať :)

07.04.2021 5 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Podobne ako v Černobyľskej modlitbe, tak aj v tejto knihe podáva autorka veľmi silné a naozaj hrozné svedectvá vojakov, ktorí prežili, matiek a manželiek, ktoré prišli o synov a manželov, ... a k tomu ten záver, čím si musela autorka prejsť kvôli tomu, že mala odvahu napísať pravdu. Odporúčam!

31.03.2021 5 z 5

Duševták Duševták Michal Snunit

Táto kniha neobsahuje veľa slov, ale aj s tým málom ide do hľbky. Ozaj pekne vysvetlený pojem duša, najmä pre mladších čitateľov.

31.03.2021 5 z 5

Maľovaná abeceda Maľovaná abeceda Ján Smrek

Ďalšia z kníh pre deti, ktoré začínajú pracovať s písmenami. Veselé rýmovačky a krásne obrázky :)

25.03.2021 5 z 5

Písmenkové riekanky Písmenkové riekanky Jana Pavlíková

Originálne riekanky pre deti, ktoré začínajú pracovať s písmenami abecedy.

24.03.2021 5 z 5

Len ťažko hľadám slová po dočítaní tejto knihy, ... tie svedectvá, no sila ... no jednoznačne odporúčam prečítať.

18.03.2021 5 z 5

Tajný vianočný hosť Tajný vianočný hosť Annette Amrhein

Veľmi pekná kniha aj o tom, ako dokážeme niekoho vopred odsudiť, lebo ... Odporúčam.

17.03.2021 5 z 5

Ľadové kráľovstvo Ľadové kráľovstvo Walt Disney

Príbeh dvoch sestrier, dobre známy z veľmi populárnej animovanej rozprávky.

16.03.2021 3 z 5

Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Speedy, závodní autíčko – Zkouška odvahy Nadja Fendrich

Mne osobne sa táto kniha veľmi nepáčila. Aby som to vysvetlila, príbeh je fajn a deťom v škôlke sa veľmi páčil, no ja mám nejaký problém s príbehmi, kde sú autá hlavné postavy. Pre deti, ktoré majú radi autá, by som túto knihu asi odporučila :)

12.03.2021 3 z 5

Rozprávky o zvieratkách (12 rozprávok) Rozprávky o zvieratkách (12 rozprávok) Vladimír Sutějev

Odporúčam. Knihu tvorí 8 krátkych príbehov, z ktorých sa všetci, nie len deti, môžu niečo naučiť. Bonusom sú krásne ilustrácie.

12.03.2021 5 z 5

Stratégia antilop Stratégia antilop Jean Hatzfeld

"Keď Satan rozdeľoval medzi ľudí sedem hlavných hriechov, Afričan si zvolil obžerstvo a hnev. Neviem, či si ich vybral ako prvý alebo ako posledný. Neviem ani to, čo si pre seba uchmatli belosi alebo Aziati, pretože som ešte po svete nechodila. Ale viem, že tá voľba nás bude ťažiť naveky. Žiadostivosť roznecuje v Afrike viac svárov a vojen ako sucho či nevedomosť. A v celom tom hluku dokázala na tisícke našich vrchov rozsiať genocídu."

Takto sa začína kniha tohto autora, ako som sa dozvedela, už tretia v poradí, v ktorej sa venuje genocíde v Rwande. Vracia sa na tie isté miesta, k tým istým ľuďom a píše o tom, ako sa im darí, ako vnímajú svoju minulosť, ako sa vysporiadali so svojími "zážitkami" z roku 1994. Autor dáva priestor vyjadriť sa obom stranám a je to naozaj neľahké čítanie. Ak sa mi podarí dostať k predchádzajúcim dvom knihám, tak si ich určite prečítam. A čo sa týka Absyntu, tak ďalšia skvelá kniha. Odporúčam.

10.03.2021 5 z 5

Básničky zo školskej lavice Básničky zo školskej lavice Jana Pavlíková

Básničky nielen pre školákov, od nástupu do školy až po letné prázdniny. Originálne rýmovačky, prispôsobené aj deťom dnešnej doby.

08.03.2021 4 z 5

Veľké Bum a malé Bum Veľké Bum a malé Bum Daniel Hevier

Táto útla knižôčka je naozaj veľmi pekná. Daniel Hevier je majster slov a jeho básničky pre deti sú úžasné :)

05.03.2021 4 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Druhá audiokniha, ku ktorej som sa dostala po zhliadnutí seriálu Black Sails (veľmi odporúčam). Keďže sa seriál skončil tak, že som si nebola istá ako dopadol kapitán Flint, tak som siahla po knihe. No aj po skončení knihy si nie som celkom istá, keďže seriálový Long John Silver mi bol vcelku sympatický (určite to bolo aj charizmou herca, ktorý ho stvárnil ;), nuž ale v knihe až tak veľmi nie. Čo sa týka príbehu, tak Ostrov pokladov je super dobrodružstvo na mori a pre mňa celkom uspokojivé ukončenie jedného skvelého príbehu. AJ

02.03.2021 4 z 5

Čarovný oblek Maxa Nixa Čarovný oblek Maxa Nixa Sylvia Plath

Krásna a veľmi originálna kniha, ktorá zahŕňa dva krátke príbehy a jednu veselú báseň o posteliach :) Odporúčam.

02.03.2021 5 z 5

Diamantová záhada Diamantová záhada Martin Widmark

Môžem len súhlasiť s anotáciu, že autor je Agatha Christie pre deti. Skvelý príbeh, zápletka a vyvrcholenie. Deti v napätí počúvali a hádali, kto je zlodejom. Kniha je určené deťom 7+, ale zaujala aj mladšie deti.

26.02.2021 5 z 5

Nezvyčajné povolania Nezvyčajné povolania Alla Gutnichenko

Veľmi pekná kniha o netradičných povolaniach. Kniha sa venuje niekoľkým povolaniam, ktorým je venované niekoľko strán s krásnymi ilustáciami a popismi, aké pomôcky potrebujú. Ozaj super, odporúčam.

26.02.2021 5 z 5