Karcoolka2210 Online Karcoolka2210 komentáře u knih

Pomóóóc! Sťahujeme sa! Pomóóóc! Sťahujeme sa! Christine Sagnier

Celkom vydarená kniha o zmiešanej rodine a zmenách, ktoré v mnohých rozpadnutých a novovzniknutých rodinách nastávajú. A tiež aj o sťahovaní :)

25.02.2021 4 z 5

Lily a Momo Lily a Momo Katarína Macurová

Krásny príbeh o netradičnom priateľstve.

25.02.2021 5 z 5

Záplava z mora / Čierne Indie Záplava z mora / Čierne Indie Jules Verne

Záplava z mora- dávam 3 hviezdy. Doteraz asi najslabšia z Verneho kníh. Dlho sa nič nedialo, až ku koncu bol dej zaujímavejší. Ale z pohľadu geografie, ako vždy Jules Verne ide do detailov, to sa mu nedá uprieť.

Čierne Indie- dávam 5 hviezd. Tajomné dobrodružstvo pod zemou v temnej bani. Pridajte k tomu škótske povery, dobrý príbeh a pár skvelých postáv. Jules Verne vo svojom elemente :)

24.02.2021 4 z 5

Niešo Niešo David Walliams

Prvá kniha od Walliamsa. Mám ho rada ako komika (britský humor ja veľmi môžem ;), ale ako autora som ho ešte nepoznala. Nie je vôbec zlý, aj keď prirovnanie, že je to druhý Roald Dahl, je asi trochu, ale len trochu prehnané. Rada by som si prečítala originál, kedže sa niekedy veci v preklade stratia. Ale čo sa týka príbehu Tekly a jej rodičov, tak je veľmi dobrý. Tekla je rozmaznané a nevychované dievča, ktoré nemá nikdy dosť a vždy chce VIAC. A aj dostane viac ako by sama chcela. Má to hlavu aj pätu, aj myšlienku, kniha je vtipná a deťom sa veeeeeľmi páčila. No neodporúčam čítať deťom pred spaním, ako som to urobila ja v školke :D

24.02.2021 4 z 5

Slová vďaky Slová vďaky Delphine de Vigan

"Starnúť znamená naučiť sa strácať. ... Príde deň, keď už nebudeme môcť behať, kráčať, zohnúť sa, zdvihnúť, nakloniť, skrčiť, obrátiť sa nabok, potom na druhý, zadkom alebo predkom, ani ráno, ani večer, ani nikdy. Ustavične sa prispôsobovať.
Strácať pamäť, strácať svoje orientačné body, strácať vlastné slová. Strácať rovnováhu, zrak, pojem o čase, strácať spánok, sluch, strácať hlavu.
Strácať to, čo je vám vlastné, to, čo ste nadobudli, čo ste si zaslúžili, to, čo ste si vydobili, čo ste si zaumienili mať naveky. "

Krásny, smutný, pravdivý príbeh.

16.02.2021 5 z 5

Utópia Utópia Thomas More

Momentálne neviem čo k tejto knihe napísať, asi len to, že som sa ju nútila dočítať. Vo svojej podstate nebola zlá, mala pár dobrých myšlienok, ale celkovo ma to nejako nazaujalo a neobohatilo. AJ

12.02.2021 3 z 5

Emil z hôr Emil z hôr Juraj Raýman

Určite kniha pre staršie deti, ale aj dospelých. Úsmevné, miestami strašidelné, ale perfektné :)

12.02.2021 5 z 5

Prvý Backman. Na tohto autora sa chystám už dlho a prišiel ten správny čas. Začala som jeho najútlejším dielom a neľutujem. Dojemný príbeh starého otca, ktorému postupne prestáva slúžiť mozog a pamäť. Autor krásne opísal vzájomné vzťahy s manželkou, synom, vnukom. Téma, ktorá sa mňa osobne dotýka, lebo niečo podobné prežívame v našej rodine s babkou a preto som vďačná za toto útle dielo.

10.02.2021 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Musím sa priznať, že mi trvalo niekoľko mesiacov, kým som sa cez túto knihu prelúskala a to najmä preto, že som ju počúvala ako audioknihu v angličine pred spaním, respektíve som ju používala ako uspávanku :) Okrem toho som si musela mená postáv aj načítať, lebo ma to pri počúvaní dosť miatlo niekedy. Je to pár dní, čo som dopočúvala Dunu a musím povedať, že Frank Herbert vytvoril naozaj skvost v sci-fi literatúre. Dúfam, že sa mi podarí dostať sa ďalej, či už vo forme kníh alebo audiokníh. Odporúčam, aj keď si myslím, že väčšina milovníkov sci-fi už má Dunu dávno za sebou :) AJ

04.02.2021 5 z 5

Zlodejka z Korintu Zlodejka z Korintu Tessa Afshar

Tessa Afshar podobne ako Francine Rivers pekne prepájajú biblické postavy s fiktívnymi a vytvárajú príbehy, do ktorých sa veľmi ľahko začítate a ktorých osudy vám nie su ľahostajné, teda aspoň mne niesú :) V tejto konkrétnej knihe to pre mňa bola postava Tea, ku ktorej sa možno vrátime v nejakej ďalšej knihe. Kniha tiež ponúka hlboké myšlienky kresťanstva a aj z tohto dôvodu sa ju oplatí prečítať.

04.02.2021 5 z 5

Drobci Drobci Vanda Raýmanová

Mne sa dobrodružstvá bratov Bena a Toma veľmi páčili. Autorka dala dôraz aj na rozličné povahy bratov, ktorí sa aj napriek rozdielom dokážu spolu hrať a starať sa jeden o druhého. Veľmi pekná kniha a deťom vo veku 4-5 rokov sa naozaj páčila. Odporúčam :)

02.02.2021 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Vynikajúce! Presunuli sme sa do obdobia od roku 1933-1949 a mnoho sa toho udialo. Sága piatich rodín pokračuje, pribúdajú nové postavy, deti a vnúčatá protagonistov z prvej knihy. A ako to už u Kena Folletta býva, tak aj dobrá dávka histórie. Hurá na poslednú časť. AJ

31.01.2021 5 z 5

Nikdekoľvek Nikdekoľvek Neil Gaiman

Neil Gaiman je pre mňa taká trošku záhada. Toto je moja štvrtá kniha od neho a ani jednej som zatial nedala 5 hviezd a sama neviem prečo :/ Ako tu už bolo spomenuté v jednom z komentárov, počas čítania som sa nevedela rozhodnúť či ma ten príbeh baví a zaujíma alebo nie a musím povedať, že až koncom knihy, nejakých posledných 100 strán ma už príbeh Richarda a Dvierky zaujímal a koniec bol teda asi najlepší. Určite to však s Gaimanom nevzdávam :)

29.01.2021 4 z 5

Vrah z města meruněk: Příběhy z Turecka Vrah z města meruněk: Příběhy z Turecka Witold Szabłowski

Štvrtý Absynt a opäť nesklamal. Mala som možnosť raz navštíviť Istanbul a bolo to ako prísť do iného sveta. Iná kultúra, iná mentalita, pre mňa osobne v mnohých smeroch nepochopiteľná, ale príbehy v tejto knihe opisujú a vysvetľujú samotné Turecko skrze niekoľko, pre nich, významých osobností, ako aj obyčajných ľudí. Odporúčam.

23.01.2021 5 z 5

Astík a Obík Astík a Obík Kristína Vulganová

Veľmi milý a miestami vtipný príbeh o dvoch bratoch- psíkoch, ich rodičoch a pánikovi a paničke. Vekovej kategórii 4-6 rokov sa kniha veľmi páčila.

18.01.2021 4 z 5

Nájdem si ťa Nájdem si ťa Joanna Connors

Je ľahké napísať, že autorka spracovala túto ťažkú tématiku skvele ... , len keby nemusela čerpať z vlastnej skúsenosti. Takéto osobné a úprimné vyznanie sa jej muselo ťažko písať a ťažko sa to aj čítalo, kedže bola dosť explicitná. Vyzvihujem jej odvahu, že sa na to odhodlala a zdielala svoj príbeh a som vďačná, že uviedla aj nejaké štastistiky a pozadie výchovy a života muža, ktorý ju poznačil na celý život, teda nie len jeho, ale celej rodiny, ako aj americkej spoločnosti ako takej. Moja tretia Absyntovka nesklamala, odporúčam.

15.01.2021 5 z 5

Martinka: Krátké příběhy pro hezké sny Martinka: Krátké příběhy pro hezké sny Gilbert Delahaye

Nie je to zlá kniha pre deti, ale ani nič výnimočné. Malým deťom sa páčila (3-4 roky), starším deťom veľmi nie (5-6 rokov). Kniha je plná ilustrácií, čo je pre deti plus.

08.01.2021 3 z 5

Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Sila rozumu v bláznivej dobe - Manuál kritického myslenia Ján Markoš

Čítajúc túto knihu uprosted toho, čo sa deje na Slovensku nie len počas týchto posledných dní, ale celkovo asi od začiatku pandémie, a z času na čas, čítajúc diskusie na fórach či fb, tak by som túto knihu asi doručila do každej domácnosti ako povinné čítanie. Perfekne spracovaná, tématicky zahŕňa všetko potrebné, určite môžem len odporúčať!

05.01.2021 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Tak som to ešte stihla a čitateľská výzva splnená aj tento rok :) Nuž čo povedať k tejto knihe- výborné čítanie. Ken Follett jednoducho vie ako prepojiť históriu s fikciou a vtiahne vás do príbehu aj napriek tomu, že vás ako čitateľa niektoré časti histórie veľmi nezaujímajú (pre mňa osobne časti odohrávajúce sa v Rusku). Úvod do trilógie naozaj vydarený, postavy zaujímavé a som zvedavá ako sa im bude dariť ďalej a čo ich čaká. AJ

31.12.2020 5 z 5

Čo ak... Čo ak... Kobi Yamada

Táto kniha, podobne ako Chlapec, krtko, kôň a líška, obsahuje málo slov a veľa nádherných ilustrácií. Tých pár viet, ktoré tam ale sú potrebuje počuť asi každé dieťa na svete, a mnohokrát by sme si ich mali prečítať aj my dospelí. Odporúčam :)

23.12.2020 5 z 5