Zlodejka z Korintu

Zlodejka z Korintu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409432/bmid_zlodejka-z-korintu-ZHN-409432.jpg 5 18 4

Pútavé rozprávanie v knihe Zlodejka z Korintu je o dobrodružstvách, odvahe a vykúpení. Prenesie vás do minulosti a pochopíte, prečo Debbie Macomberová o jeho autorke povedala: „Biblickým príbehom nik nevdýchne život tak ako Tessa Afsharová.“ Je prvé storočie, bohaté a úchvatne krásne mesto Korint prekypuje životom, je však plné nebezpečenstiev a skazenosti. Ariadne po rokoch prežitých u matky v Aténach ujde späť do korintského domu milovaného otca. Zakrátko však odhalí tajomstvo, ktoré zničilo manželstvo jej rodičov. V snahe ochrániť otca je otrasená Ariadne ochotná riskovať všetko – dobrú povesť, slobodu aj lásku milovaného muža – a dáva sa na riskantné chodníčky spolu s otcom. Dobrodružstvo ju vzrušuje, hoci vie, že sa zahráva s ohňom: všetko visí na vlásku, a ak sa tajomstvo dostane do nesprávnych rúk, ju i otca čaká skľučujúca budúcnosť. Keď im potom do života vstúpi židovský rabín Pavol, všetko, čomu Ariadne a jej otec verili, rozmetá svojím radikálnym učením na prach, no zároveň ponúkne niečo, v čo by sa nikdy neodvážili dúfať.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Kumran

Thief of Corinth , 2018

Karcoolka2210
04.02.2021 5 z 5

Tessa Afshar podobne ako Francine Rivers pekne prepájajú biblické postavy s fiktívnymi a vytvárajú príbehy, do ktorých sa veľmi ľahko začítate a ktorých osudy vám nie su ľahostajné, teda aspoň mne niesú :) V tejto konkrétnej knihe to pre mňa bola postava Tea, ku ktorej sa možno vrátime v nejakej ďalšej knihe. Kniha tiež ponúka hlboké myšlienky kresťanstva a aj z tohto dôvodu sa ju oplatí prečítať.

miajane
20.07.2020 5 z 5

Skvelý príbeh, nesklame. Tessa Afshar vždy vie, ako prekvapiť a dodať biblickému príbehu autentickosť a krásu skutočného reálneho života i Božej lásky.

pip11
13.06.2020 5 z 5

Tento příběh vypráví o mladé dívce Ariadne a jejích blízkých, který nás zavede časem zpět do dávné doby. Je to krásný a poutavý román, kde navštívíte Korint v prvním století, se spoustou detailů o tehdejším období. Děj byl krásný a postupně se rozvíjející, postavy jsou sympatické a poutavé. Moc se mi to líbilo a těším se na další knihu.

Marylaa
02.07.2019 4 z 5

Je tam děj, jsou tam hluboké myšlenky (i nějaká ta romantika), prostě opět skvělá kniha. A skvělé zapracované do děje skutečné postavy z Bible.
Hvězdičku ale musím ubrat za název a prolog. Byla bych raději aby autorka aspoň trochu počkala s prozrazením rodinného tajemství a ne hned to takhle vykecat a ochudit čtenáře o moment překvapení.