Krajina mlčania

Krajina mlčania https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358175/mid_krajina-mlcania-DD0-358175.jpg 5 17 8

Jej maličký brat zomrel, lebo naňho nedala pozor, a na Eliannu doľahne ochromujúci pocit viny. Túži po odpustení, pokúša sa zaslúžiť si ho prácou v otcovej dielni, a keď na rodinu udrie ďalšie nešťastie, Elianna preberá na svoje plecia vedenie dielne aj starosť o matku a sestru. Vďaka nevšednému talentu dosiahne nevídaný úspech, no ďalšie pohromy nedajú na seba dlho čakať a jej svet sa rúca. Lekári sú bezradní a Elianna stráca aj poslednú iskierku nádeje. Až raz… Po krajine sa rozletí chýr o mužovi, ktorý údajne uzdravuje dotykom rúk. Po dlhých rokoch utrpenia a po nespočetných sklamaniach sa Elianna neodváži premeškať šancu… Možno je to jediný človek, ktorý dokáže... celý text

Starmoon
07.04.2021 4 z 5

Kniha o tých a najmä pre tie, ktoré potrebujú uzdravenie. Uistenie, že ich vina môže byť zmazaná. Že existuje láska väčšia ako chyby, minulosť, obavy.

Teda aktuálne nie celkom o mne a pre mňa.

Navyše kniha pomerne jednoduchá, čo sa štýlu aj príbehu týka; kniha oscilujúca kdesi medzi historickým románom a červenou knižnicou; kniha, kde od prvej časti viete (alebo aspoň tušíte), akou cestou vás chce autorka viesť a kam vás dovedie.

Teda niečo, čo ma bežne skôr odrádza ako priťahuje.

Nebolo by však fér túto knihu neoceniť len preto, lebo sme sa s autorkou tematicky či štýlovo trošku minuli. Hlavne, že sme sa stretli hodnotovo a ľudsky. A hoci moje predošlé konštatovania môžu znieť ako výčitky, v skutočnosti sú to pokusy charakterizovať, koho táto kniha môže zaujať viac ako mňa.

Aby však bolo jasné, hoci sprvoti som túto knihu čítala skôr zo zotrvačnosti, čoraz bližšie ku koncu som si uvedomovala, že ma ten koniec (a príbeh) zaujíma; že aj Elianna (a jej osud) ma zaujíma; že tá Tessa Afsharová ma predsa len zaujala. A jej Ježiš bol neskutočne sympatický. A záver milý a pekný. A celkové vyznenie románu tiež.

Takže: som rada, že sa mi táto kniha dostala do rúk, hoci sa mi nedostala viac do hlavy a do srdca. To nič. Aj tak stála za to.

miajane
20.07.2020 5 z 5

Odporúčam všetky knihy od tejto autorky.

Domca1
16.08.2019 5 z 5

Knihy od Tessy Afsharovej sú jednoduché, nenáročné a oddychové, no pritom v sebe skrývajú hlboké posolstvo pevnej viery, odpustenia, nádeje a všetko prekonávajúcej lásky. Sú to knihy, ktoré pohladia ženské srdce po dlhom náročnom dni a upokoja myseľ po vyčerpávajúcom každodennom zhone. Keď sa ponáram do riadkov Tessiných príbehov, neočakávam žiadne zložité zápletky, originálnosť či premúdrelosť, neočakávam ani dokonalý štýl či výnimočnú jazykovú zložku knihy. Očakávam slová a vety pretkané jednoduchosťou, no pritom múdrosťou, očakávam príbeh, ktorý mi vleje do srdca pokoj, prečistí mi myseľ, upokojí ma. Očakávam príbeh, ktorý zhltnem za jeden večer, no na jeho hrdinky len tak skoro nezabudnem. Očakávam úprimnú lásku k Pánovi a úplnú odovzdanosť Jeho Milosrdenstvu, ktorými sú Tessine knihy presiaknuté. Očakávam, že jej slová predovšetkým oslávia Pána a popritom potešia aj čitateľku svojou láskavosťou, jemným humorom, postavami, ktoré prirastú k srdcu, nevinnosťou a hravosťou vykreslenej atmosféry. Tessa sa pritom nevyhýba ťažkým témam (chudoba, choroba, neprijatie, problémy v rodine), no vždy ich vykreslí vo svetle Božieho chápania.

Krajina mlčania v tomto smere nie je výnimkou. Je to presne taký typ knihy, aký od Tessy očakávam. Kniha plná nádeje a dôvery v Božiu prozreteľnosť.

archandelka
28.07.2019 5 z 5

"Dôkazy, ktoré nám poskytujú naše zmysly a múdrosť sveta, bývajú niekedy nesprávne. Ak myseľ očakáva porážku, Pán ťažko ukuje víťazstvo."
Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a opět nadšení. I když vychází z reálné situace, která se v evangeliích popisuje, příběh Elianny je smyšlený, ale to mu nijak neubírá na atraktivitě. Přečetla jsem ho jedním dechem jako jednu velkou výpověď, že i když se věci zdají naprosto beznadějné, zázraky se stávají právě ve chvílich, kdy to možná nejméně očekáváme. A i v těžkých chvílích života Elianny je velmi vidět, jak ji Bůh nikdy neopustil, ale jak postupně uzdravuje její srdce, aby dokázala odpustit sobě i druhým.
"V Ježišových rukách sa súcit stáva zbraňou, čo premôže každú bolesť."

pip11
12.07.2019 5 z 5

Jedním slovem překrásné. Velmi podmanivý a moc dojemný příběh, který je psán s hloubkou.

Kukicka
16.03.2018

Knihu jsem dostala jako dárek. Sama bych si ji nevybrala. Mám ráda knížky u kterých se odreaguji, vtáhnou mě do děje a zapomenu na starosti běžných dní. Tato knika je určitě silná a věřím, že si najde své příznivce. Jak se řiká, není důležité, zda je zážitek dobrý nebo špatný, hlavně, že je silný. Hlavní hrdinku od začátku do konce potkávala jedna pohroma za druhou. Osobně mi přišla i dosti hloupá, jak neustále vše chtěla zvládat sama a opakovaně odmítala pomoc svého snoubence. Konec byl pro mě trochu scifi, ale to je otázka víry. Z knihy jsem si odnesla, že když je víra, je zřejmě možné cokoli. Další tituli od této autorky si asi nepřečtu, ale člověk nikdy nemá řikat nikdy ☺️ Hvězdičky udělovat nebudu, protože kdybych dala jednu, bylo by to hanobení autorky a to si nezaslouží, kniha nebyla vlastně ani průměrná a 4 ani 5 hvězdiček dát nemůžu, protože by to poukazovalo, že se mi kniha líbila, což není vlastně pravda

zujka.Gugu
28.01.2018 5 z 5

zhltla som ju na jeden šup :)

Marylaa
27.10.2017 5 z 5

Hrdinka této knihy je skutečnou postavou, ale víme o ní jen to, že byla nemocná. Proto je jasné, že všechno, včetně jmena hlavní hrdinky, je autorčin výtvor. Přiznám se, že jsem při čtení čekala, kdy už konečně onemocní. Místo toho autorka na Eliannu (tohle jméno ji přimyslela) sesílá jednu katastrofu za druhou. Což je vlastně dobře, nemocný člověk je víc než jen jeho nemoc. Má nějakou minulost, nějaký příběh. V tomto případě samozřejmě zcela smyšlený, ale smyšlený věrohodně (i když možná je Elianna na svoji dobu příliš emancipovaná, ale to autorka vysvětluje v doslovu). Úžasný příběh o vině (skutečné, ale i jen domnělé), víře, odpuštění a uzdravení. Uzdravení nejen tělesném.