Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

O koníkovi Hrdzošovi O koníkovi Hrdzošovi Emily Lim

Milý príbeh pre deti od 3 rokov, aj o tom, že čo a čím chceme v živote byť.

15.10.2020 4 z 5

Sofia a tekvička idú do školy Sofia a tekvička idú do školy Pat Zietlow Miller

Aj druhá kniha je super, deťom od 3 rokov sa páčila a je krásne ilustrovaná.

15.10.2020 5 z 5

Tri mačiatka tety Mily Tri mačiatka tety Mily Mária Lazárová

Pre mňa je táto kniha skvelá kniha pre deti. Tri mačiatka zažijú neplánované dobrodružstvo a spoznajú nových priateľov aj nepriateľov. Odporúčam :)

14.10.2020 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Lotka je teda riadne číslo a jej príbehy sú super. Astrid Lindgren je jednoducho jedna z naj autoriek pre deti :)

08.10.2020 5 z 5

Vzdej se!: a žij podle Boží vůle Vzdej se!: a žij podle Boží vůle Larry Richards

Toto je kniha, ktorá nie je len knihou, ktorú si prečítate, je to každodenný sprievodca, ktorého je asi potrebné čítať častejsie a dookola.

06.10.2020 5 z 5

Hry Nemesis Hry Nemesis James S. A. Corey

Posádka Rocinante rozdelená, na scéne sa objavil Marco Inaros a konečne aj Camina Drummer, aj keď jej postava bola predstavená oveľa lepšie v seriáli. Pre mňa super pokračovanie :) AJ

04.10.2020 5 z 5

Princezna Zrcadlenka a kouzelné botičky Princezna Zrcadlenka a kouzelné botičky Julia Donaldson

Pokračovanie Lenky a Zrkadlenky- ani lepšie ani horšie ako predošlá časť :)

26.09.2020 3 z 5

Leonardo, kocúr z ulice Leonardo, kocúr z ulice Ján Uličiansky

Super knižka pre malé deti a vlastne aj pre tých, ktorí maju radi mačky :)

23.09.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ani v tejto knihe ma autorka nesklamala. Za mňa môžem povedať, že Hana a Tiché roky sú pre mňa jej naj knihy. Posledných možno 30 strán som čítala cez slzy, ale nemohla som si pomôcť, lebo tento príbeh vo mne vyvolal mnoho emócií a museli sa ventilovať ;) Musím len odporúčať túto knihu, aj keď bol koniec super, mne by sa žiadalo viac informácií, čo sa stalo potom. Možno pokračovanie v novej knihe? :)

19.09.2020 5 z 5

Búrka a veľryba Búrka a veľryba Benji Davies

Krásna kniha, jednoduchý príbeh a nádherné ilustrácie.

17.09.2020 5 z 5

Kant Kant Jon Fosse

Veľmi pekný a zaujímavo poňatý filozofický príbeh. Príbehom nás sprevádza 8-ročný chlapec Krisstofer, takže asi je to pre trochu staršie deti. Ja som túto knihu čítala 4-5 ročným a páčila sa im, ale úplne jej nerozumeli :)

17.09.2020 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Síce to trvalo dlhšie, ale dopracovala som sa ku koncu. Egypťan Sinuhe je jednoducho super kniha. Odporúčam :)

16.09.2020 5 z 5

Princezna Zrcadlenka a dvě oslavy naráz Princezna Zrcadlenka a dvě oslavy naráz Julia Donaldson

Prvá Julia Donaldson v slovenčine a nie zlá, ale ja mám radšej od nej príbehy v angličtine, ktoré sa rýmujú a super čítajú deťom.

16.09.2020 3 z 5

Dvojčata na výpravě za ledními medvědy Dvojčata na výpravě za ledními medvědy Cressida Cowell

Veľmi útla knižôčka, ale pekný príbeh, pri ktorom sa deti aj niečo naučia :)

10.09.2020 4 z 5

Zvončekový les Plesové šaty myšky Milušky Zvončekový les Plesové šaty myšky Milušky Liss Norton

Ďalší pekný príbeh so série Zvončekového lesa a priateliek Milušky, Anežky, Zojky a Evičky.

10.09.2020 3 z 5

Rozprávkový ostrov Rozprávkový ostrov Pavel Paulenda

12 veľmi pekných príbehov pre deti, ktoré neuškodia ani dospelým, keď si ich prečítajú :)

28.08.2020 4 z 5

Laserový muž: Príbeh o Švédsku Laserový muž: Príbeh o Švédsku Gellert Tamas

"Kultúrni fundamentalisti považovali všetky kultúry za rovnocenné. Žiadna kultúra nebola lepšia ako pstatné, avšak podľa nich by sa rôzne kultúry nemali miešať, pretože to nevyhnutne povedie ku konfliktom. Osoba s kultúry A skrátka nemôže žiť bok po boku s osobou z kultúry B."

"Kultúrni fundamentalisti popierali, že kultúry sa ustavične vyvýjajú, že sa ovplyvňujú, menia, transformujú. Práve naopak, kultúru vnímali ako niečo statické a stále. Niečo, čo sa v priebehu času nemení. Švédskosť je vždy rovnaká. Včera, dnes i zajtra.
Svojimi sklonmi považovať jednotlivé kultúry za niečo pevne dané a nemenné, odsúdeneé k večnému vzájomnému konfliktu, sa kultúrny fundamentalizmus blížil k rasovo-biologickej ideológii.
Keď sa na kultúru nazerá ako na niečo takmer biologicky podmienené, splýva nakoniec myšlienka kultúrneho fundamentalizmu s tou rasovo-biologickou.
Kruh sa uzatvára."

Nuž ďalšie nie ľahké čítanie. Na rozdiel od Breivika, som o Ausoniovi doteraz vôbec nepočula. Keď si človek uvedomí, že sa s týmto problémom stále pasujeme, keď sa aj u nás na Slovensku dostane do parlamentu niekto ako Kotleba a spol, a vlastne nielen u nás, ale všade vo svete, tak mi je normálne zle. To, čo dovolilo Švédsko neonacistom v rámci slobody prejavu, podľa mňa hraničí so zdravým rozumom :( Určite je dobré si túto knihu prečítať. Odporúčam!

28.08.2020 5 z 5

O poklad Ciboly O poklad Ciboly James S. A. Corey

Takže som sa dopracovala k záveru poslednej knihy o ktorej som vedela ako sa skončí. Pre mňa je toto super čítanie, postavy sú skvelé, dej na New Terra, napriek tomu, že som vedela, čo sa stane, bol super, aj keď zas musím podotknúť, že seriál mal mnoho vecí inak a podľa mňa aj lepšie spracované, ale napríklad ma potešilo to, že sa tu v knihe objavil aj taký Havelock :) Skvelá séria. AJ

17.08.2020 5 z 5

Nevedkove dobrodružstvá Nevedkove dobrodružstvá Nikolaj Nikolajevič Nosov

Super kniha, ktorú máme doma desaťročia, obľúbená kniha mojej mamy, keď bola malá a ja som sa k nej dostala až teraz. Lepšie neskôr ako nikdy :)

10.08.2020 5 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

"Jeden z nás je kniha o tom, čo znamená niekam patriť. Je to tiež kniha o význame spoločenstva...je tiež khnihou o hľadaní svojho miesta, a to aj o neúspešnom hľadaní. Páchateľ sa nakoniec rozhodolzo spoločenstva vystúpiť a zasiahnuť ho tým najbrutálnejším spôsobom."
Už prvé stránky tejto knihy prezradili, že toto nebude ľahké čítanie. Meno Breivika si pamätám, asi tak ako väčšina ľudí, mená obetí nie, asi tiež ako väčšina ľudí. Preto som rada, že som túto knihu čítala, kde nám autorka priblížila aspoň niektorých z tých mladých ľudí, ktorí svoj život stratili v júli 2011, ale aj tých, ktorí akoby zázrakom prežili. Určite odporúčam prečítať.

10.08.2020 5 z 5