Emil z hôr

Emil z hôr https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447977/bmid_emil-z-h-r-KJK-447977.jpg 5 4 3

Vysoko vo vrchoch, hlboko v divočine, ďaleko od civilizácie, vyrástol Emil z Hôr. Žil sám, no nebol osamelý. Nič mu nechýbalo, nič ho nezlostilo, ani nevyrušovalo. Ale len dovtedy, kým zo záveja pred jaskyňou nezachránil skrehnutého osvetovo-propagačného pracovníka Horáca Huberta Halapartňu, ktorý mu z vďaky za záchranu života, a trocha aj z vypočítavosti (takí už osvetári bývajú), ukázal portrét tajomnej Princeznej s hrčou. Stačil jediný pohľad do Hrčandinych očí a Emil sa osudovo zaEmiloval. Odrazu mu v rodnej divočine začalo neznesiteľne chýbať čosi, čo dovtedy nepoznal láska. Pre lásku sú mladí muži ochotní riskovať rôzne nerozvážnosti a Emil nebol iný. Opustil divočinu, vydal sa s Horácom na cestu do civilizácie a ku koncu príbehu si dokonca obliekol nohavice.... celý text

Martina_K
21.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Bláznivé rozprávanie o tom ako láska robí z ľudí bláznov a chcú sa kvôli nej meniť aj keď to vlastne vôbec nie je treba. Skôr naopak. A ako nie hory prenáša, ale človeka do hory prenesie. No a samozrejme ako vedľajšie postavy vystupujú všetky možné vyrážky a brbne na svete.
Trošku mi bolo ľúto, že krásne ilustrácie sa míňajú s textom - predsa len, ak má mať niekto plešatú hlavu a na obrázkoch je ryšavý a naopak má mať ryšavú srsť a je čierno-čierny, tak som nejaká nezladená so zvukom a obrazom.

Karcoolka2210
12.02.2021 5 z 5

Určite kniha pre staršie deti, ale aj dospelých. Úsmevné, miestami strašidelné, ale perfektné :)

wiix
13.08.2020 5 z 5

Úžasné! Pre staršie deti s dospelých je v knihe tá správna dávka sarkazmu, vtipu, krkolomných (alebo skôr jazykolomných) viet a kreativity. Nebudete sa nudiť.