Hlbokomorské rozprávky

Predstav si vodný svet pod morskou hladinou. Ako v hrnci plnom dobre posolenej planktónovej polievky tam plávajú ryby, chobotnice, medúzy, morské panny, kôrovce, ulitníky, obrovské cicavce, ponorky a jeden či dva batyskafy. A úplne dole, morské dno. Na dne tej najhlbšej priekopy, v hĺbke viac ako desaťtisíc metrov, na severnom okraji Tichého oceánu, tam, kde sa už nedostane slnečný lúč, potápač, ponorka a dokonca ani japonské lovkyne perál – tak tam už nie je vôbec nič. I keď - nie je to celkom tak. Aj v tej najtemnejšej a najstudenšej temnote sa dá nájsť nejaký život. Na dne tej najhlbšej priekopy totiž žije jedna ryba. Okrem lenivej ryby Biby s polámanými zubami obýva tento rozprávkový svet aj jej kamarát had Rado, ktorému sa stále kazí lampáš a ďalšie tajomné svetielkujúce živočíchy. Spolu hľadajú nový domov, či morské sklo, spolu poriadajú podmorské veselice, odháňajú ponorky. Cez ich veselé príhody môžme spolu s nimi spoznať aj ten skutočný hlbokomorský svet...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180606/big_hlbokomorske-rozpravky-180606.jpg 4.710

Kniha Hlbokomorské rozprávky

Karcoolka2210

Skvelá kniha, nie len pre deti, ale pre všetkých milovníkov oceánov a ich obyvateľov. Kniha, ktorá v sebe skrýva aj hlboké myšlienky o tom, čo je v priateľstve naozaj dôležité. Ilustrácie boli na mňa trochu divné, ale čo sa príbehu týka, tak odporúčam :)

wiix
24.05.2017

Nechápem, ako to autorka urobila, že kniha je miestami plná slov, ktorým ani ja nerozumiem a na druhej strane plná detských výmyslov a slovných hračiek, ktoré sú námetom na diskusiu a otázky. Príbeh je hravý, smiešny, poučný a nápaditý, zaujme deti i dospelákov.