Sever proti Jihu

Děj knihy nás zavádí do Spojených států amerických v době občanské války v letech 1861-1865. Hlavní postavu příběhu je floridský farmář James Burbank, vlastnící poblíž Jacksonville prosperující plantáž Camdless Bay. Pro své protiotrokářské smýšlemí je Burbank trnem v oku svému otrokářskému okolí. Jeho protivníkem je zejména padouch Texar, který bývá pravidleně podezřelý z účasti na různých zločinech, ale vždy prokáže neotřesitelné alibi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326/sever-proti-jihu.jpg 3.7127
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Návrat

Nord contre Sud, 1887

Kniha Sever proti Jihu

Karcoolka2210

Trochu histórie, trochu dobrodružstva, trochu napätia, trochu úsmevu nad naivitou a veľký obdiv pre autora, ktorý bol pri písaní kníh veľký pedant.

missbellatrixx

Tohle je prostě moje téma...navíc knížky pana Verna to je vždycky potěšení číst...

PeterBahn

Četl jsem jako poslední Verneovku. Trochu mne při čtení udivovalo, že příliv a odliv má takový vplyv na splavnost řeky sv. Jana. Nejsem odborník, ale bral jsem tuhle informaci jako součást příběhu. Jinak dobrá a špatná strana byla jasně definována, což u knih autorových je vesměs pravidlo. I když mám možná k něčemu výhrady, autora si skutečně vážím.

MinaHawke
15.12.2018

Nikdy mě knihy s válečnou tématikou nelákaly, ale díky čtenářské výzvě jsem si přečetla zrovna tuhle. A nelituji toho, kniha mě bavila. Je to má druhá kniha od autora a určitě ne poslední.

Ivan F
11.03.2018

Pre mňa osobne jedna z najslabších Verneových kníh. Pamätám si, že ako dieťa som sa do nej nevedel začítať. Teraz, ako dávno dospelý som si knihu prečítal, ale dostavilo sa veľké sklamanie. Dej nemá spád, je utopený v balaste opisov, ktoré možno v čase, keď bola kniha napísaná a po svete zneli dozvuky občianskej vojny, mali hodnotu. Tá sa však stratila. Okrem toho, je názov zavádzajúci. Čitateľ očakáva, že bude čítať o vojne medzi Severom a Juhom, ale dostáva len príbeh jednej severskej rodiny žijúcej na Floride, ktorej úhlavným nepriateľom je zástanca juhu. Príbeh trpí rozvláčnosťou, nemá tempo, vojna je opísaná len na pár stranách a nemá žiaden vplyv na dej. Záver je doslova odfláknutý, dve strany a šmitec. Toto sa naozaj Verneovi nepodarilo.

Džerkys
26.12.2017

Pěkně napsaná kniha, sice s avizovaným koncem, trochu kratší děj, ale i tak se líbila.

hroneczek
28.10.2017

Dobrodružné popsání tehdejší americké kultury, politiky, soužití. Líbilo.

tom0579
14.08.2017

Zklamání ? To ani náhodou, krásný příběh :-)