Sever proti Jihu

Sever proti Jihu

Děj knihy nás zavádí do Spojených států amerických v době občanské války v letech 1861-1865. Hlavní postavu příběhu je floridský farmář James Burbank, vlastnící poblíž Jacksonville prosperující plantáž Camdless Bay. Pro své protiotrokářské smýšlemí je Burbank trnem v oku svému otrokářskému okolí. Jeho protivníkem je zejména padouch Texar, který bývá pravidleně podezřelý z účasti na různých zločinech, ale vždy prokáže neotřesitelné alibi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326/sever-proti-jihu.jpg 3.790

Nord contre Sud (1887)

Vydáno:, Návrat

tom0579

Zklamání ? To ani náhodou, krásný příběh :-)

Palorizek85
01.07.2016

Pro všechny fanoušky Verna to může být trochu zklamáním, ale neuškodí přečíst.

mira.l
15.07.2015

Pro mě rozhodně jedna z těch slabších Verneovek. Skoro po celou dobu mi dělalo problém se do toho začíst, přišlo mi, že to nemá žádný spád, nikam se to neposouvá, vlastně to byl víceméně takový třísetpadesátistránkový report o válce Severu proti Jihu.
I když i tady nechybí kladní neohrožení hrdinové pevných charakterů a morálních zásad, tak si myslím, že příběhem s víceméně dá se říct politickým pozadím (válečné události považuju za politiku) se Verne vydal do oblasti, která není zrovna jeho parketou... a koneckonců ani mojí, že nějaká taková válka v USA proběhla, sice vím, ale to je tak všechno, asi i proto mě to až tolik nebralo. I typický prvek Vernových knih, nějaká výprava hlavních hrdinů někam, na záchranu někoho, se tady smrskne na výlet po řece a jezerech Floridy v několika posledních stranách knihy.
Nevím, nevím, mě prostě tohle moc "nejelo", s hodnocením váhám někde mezi 2 a 3 hvězdičkami, no nakonec za tři, že je to Verne, ale myslím, že tento titul už nikdy víc.

Luccy78
14.06.2015

Moc hezká Verneovka. Nepatří sice mezi mé nejoblíbenější, ale přesto nepostrádá to pravé dobrodružství a napínavost s dobrým koncem.

Eigis
22.08.2013

Jedna z prvních Verneovek, které jsem četl a dodnes se mi velice líbí.

tenax
12.08.2013

Klasický dobrodružný román, žádné technické vynálezy, zato spousta zeměpisných detailů a historických podrobností z průběhu války Severu a Jihu. Dalo se číst s jistou nostalgií a vědomím, že jde o Vernea, jinak bych to považoval za ztrátu času.

vitavita
01.04.2012

Čtivý román se šťasným koncem.